PC s grafikou v procesoru či externí?

Ahoj,v bazaru jsem koupil PC i5-4570 s externí grafikou GeForce 210. Prodavač mě tvrdil, že je lepší externí grafika, protože je tak méně zatěžován procesor. Grafika Intel 4600, kterou má zmíněný procesor má v Passmarku cca. 700 bodů oproti GF 210, která má cca. 170 bodů. Nějak se mě to nezdá, protože mám zato, že procesor má samostatné GPU a na samotný výkon CPU to nemá vliv. Kdyby ta GeForce měla vyšší výkon než integrovaná GPU v procesoru, tak prosim, ale takhle o tom pochybuji. Jde tedy jen o to jestli jí mám vyndat či nechat.

Odpovědi na otázku

pokud je integrovana GK vykonejsi, nema smysl pouzivat mene vykonnoui externi.

Vyzkoušej, která je výkonnější … pokud IGP, tu ve slotu vyhoď. Použití IGP nemá na CPU vliv (kromě oteplení).

Integrovaná grafika může mít vliv na výkon CPU, například u notebooků je to časté, protože tam se dělí procesorová i grafická část o omezený přísun energie. U desktopu je to většinou jedno. Tu GF 210 využijete maximálně na připojení dalších monitorů, jinak nemá smysl jí v PC provozovat.

Prodavac Vam bohuzel poradil spatne. Bud tomu vecne nerozumi, nebo Vas zamerne obelhal (aby vic vydelal).Diskretni GK samozrejme vyndat (a prodat ... jenze komu a za kolik takovy kram..) a pouzivat tu integrovanou.