Pc s dvěma monitory

Dobrý den. Chci se zeptat. Když bych si zapojil k pc 2 monitory a ten jeden by sloužil na hraní pc her a druhý na sledování videí, bude to mít dopad na výkon pc když budu hrát (myslím FPS) ? Chci jen vědět jestli 2 monitory zatěžují pc více než jeden zapojený monitor. Děkuji předem za odpověď.

Odpovědi na otázku

Když bude hra používat obě obrazovky (AMD Eyefinity, nVidia Surround) tak FPS klesne, protože se bude vykreslovat větší obraz... Jinak pokles FPS nehrozí, leda bys pustil zároveň ještě něco s velkou potřebou výkonu, ale to můžeš i při jedné obrazovce .

Díky za odpověď.

Vyzkousej p. Pust si video a pak i hru. Pokud to mas na jednom ci dvou monitorech na tom az tak nezalezi.

No, poněkud se mýlíš. Pokud budeš mít na obou monitorech totéž, tak samozřejmě je to jedno. Ale pokud máš na každém monitoru něco jiného, tak si uvědom, že se dva procesy přetahují o jeden počítač, že vlastně to, co dělají dva počítače, teď požaduješ po jednom. Záleží pak na nárocích těch procesů a na výkonu počítače, jestli to zvládne.

K tomu pretahovani procesu u dvou monitoru: V pocitaci bezi stovky procesu To zda ma clovek jeden nebo dva monitory nijak nerozhoduje.----------------------Zas tak moc nezalezi zda jeden nebo dva/tri/... monitory, ale na celkovem rozliseni. Tj. s vetsim rozlisenim se alokuje vice pameti a navysuje spotreba na potrebny vykon, ale jak konkretne to zalezi konkretnich spustenych aplikacich. U nekterych to bude s minimalnim vlivem u jinych se znacnym (narocna hra vyuzivajich oba monitory).Pokud se na jednom monitoru hraje a na druhem je pusteno video tak u dnesnich karet dojde k zanedbatelnemu narustu naroku. Vic prostredku zere napriklad spusteny webovy prohlizec pri hrani na pozadi i kdyz mas jeden monitor nez nejake spustene video na druhem monitoru.

pokud budes hrat hru a poustet video, vzdy mas dva procesy, jen zalezi zda to mas na 1080 nebo 2x 1080 porad tam jsou dva procesy ty co chcem. takze to mas podle me jako rozliseni 800x600 a pak zvetsis na 1280x1024 napr. krapet to zatizi, ale ne dvojnasob. Navic pocitam ze podporu dekodovani videa uz bude v CPU a bude to zanedbatelne zatizeni. takze tak. Pro predstavu to urco udelat muze.

Přehrávání videí ti určitě uzme výkon tvého CPU. Pokud není dostatečné výkonný CPU, budeš mít ve hře nižší FPS.

Coto ? CPU to bere nula nula nic. Pokud nema dvoujadrove CPU a mizernou starou VGA.Nejvic muze delat soubeh IO operaci (cteni z disku, prenosy po sbernici atd.)

Ted pustil na PC prehravani HD filmu (CPU z roku 2011), VGA dnesni low end. CPU zatez nemeritelna. U VGA uvadi 7%, ale je nutne si uvedomit, ze pro akceleraci videa ma dedikovane obvody, tj. te nespecializovane casti se to moc nedotkne. Webove prohlizece zatezuji VGA vice.

Jelikož neznáme jeho HW, je má rada obecná. Pokud mi chceš tvrdit, že když na dvoujádru pustíš hru a k tomu 4k video a procesor to ani nepozná, tak si b*b.

Zalezi na foratu videa, jaka generace cpu to je. Ale obecne video cpu prakticky nezatezuje. Jak jsem psal u me to se zatezi CPU ani nehne, koukam na vytizeni vsech jader a mezi idle a prehravanim filmu H264 FullHD zadny rozdil.Stary HW v kombinaci se 4K je nepravdepodobny, protoze stare VGA nemaji 4K vystup.Nejvetsi problem bude s custom formaty pro ktere neni akcelerace. Viz ruzne webove prehravace.

4K zvladne i kdejaky ARM a Intel Atom, zalezi hlavne na VGA a aby bylo video v nejakem akcelerovatelnem formatu, ktery jde pres specializovane obvody nikoliv pres univerzalni.

4K a Intel Atom, ktorý má akceleráciu 1080p60 nehul

Neni nad lidi co mluvi o necem co nemaji vyzkouseno :D .

Nejde o CPU, ale o pouzitou VGA. Tim v diskuzi koncim, je to porad dokola.

Jaky to ma mit smysl? Pri hrani budes koukat jeste na videa? Nebo na to bude koukat nekdo jiny?!

Vis kolik lidi to dela ze hraje a pripom brouzda na FB, kouka na film atd. Ale i pripady kdy na druhem monitoru (pripadne pripojene TV) nekdo sleduje film zatimco se na PC dela neco jineho, take nejsou vzacne.

Domaci ani pracovni PC si nedokazu predstavit bez pripojenych 3 externich monitoru. Ale abych na jednom hral a na dalsim sledoval treba film... nejsem zenska, takovej multi-tasking nezvladam - to bych nemel ani z jednoho nic, radsi se v klidu podivam na film nebo si zahraju (i kdyz z hrani uz jsem vyrostl).

presne tak. jak nekdo muze hrat hru s nadsenim a u toho cumet na film. To se neda NIKDO ani zenska to nedokaze, navic je to zbytecne. Opravdu radeji se kuknout pak. Audio nastesti jde posilat pres HDMI do TV a hru do sluchatek. Ale tazatel pise ze by kupil monitor, nic o TV tam neni psane. Takze to spise vypada, ze bude parit a cumet. pokud ale nekupi monitor s bednami to audio bude na palici...

Film si chci uzit, koukam na velke TV a s audiosystemem... ale vetisna tazatelu se tu spokoji DVD/cinema ripem poustemym na notebooku... to je pak tezky

Presne tak. 4K 55' denon AV Receiver a 7+1 toto mi staci na kuknuti.

To zalezi na spouste ruznych faktoru a take na tom, jak presne to myslis.Pokud planujes na jednom monitoru poustet videa a zaroven(!) na druhem v tu chvili hrat, tak ano, muze to mit znatelny vliv na vykon. Pokud bude framerate ve hre nejak trochu na hrane, muze se to na nem projevit v zavislosti na narocnosti dekodovani, souhre pristupu na disk, obsazene VRAM a tak podobne. A nekde jsou zasadni i 1-2 framy (spadnuti z plynulych 60fps o jakoukoliv hodnotu poznate okamzite).