» Poradna » Windows (a jiné OS)

PC s C2D E8500, W11 a AVG seká

Ahoj borci, mmám doma staršie pc intel core duo 85006 GB ram128 GB SSD. Windows 11. integrovana grafika. počítač ešte donedavna bežal vcelku plnolo vzhladom na vek a parametre. Teraz začína sekať. Cistil som ho programom Advancet system care pro a aj CCleanerom. Ale po 2-3 dnoch je to zasa spomalene. mám nanovo nainštalovať windos alebo mam sa obzerať po novom pc? Antivirus mám AVG poslednu verziu//Titulek upraven.//

Odpovědi na otázku

Je mi záhadou, jak jsi tam narval W11, o legálnosti licence si myslím také své, ale:"...Advancet system care pro a aj CCleanerom..." + HW konfigurace ==> ostatní je vysvětleno a také vyřešeno.

Normálne stiahnute ISO a cez Rufus upravena inštačka. Bolo to Upgrade s Windows 7 home premium. Typek v servise mi poradil Advancet + Ccleaner. Je nejaký problem ri používani programov? Aku moze mať počitač cenu? da sa predať aspon za 40€?

Těch 40 v měně IV. Říše je poplatek za odvoz? Že to neodvezeš tomu týpkovi! Ten CPU a nejspíše čipset bude problematický i s W10, natož W11.

Advancet system care, CCleaner, AVG... Ano, čistá instalace.

ASC + CCleaner, tím jsi to totálně dodělal. Takže teď si můžeš už akorát procvičit čistou instalaci Windows a takové sra*ky už tam nikdy neinstaluj!

Nechceš už nový PC s 20násobným (a viac) CPU výkonom, zrejme aj pod. násobným GPU výkonom a vyše 2,5× väčšou RAM? Síce máš SSD, ale ani s ním to použiteľné už nebude a so 6 GB tiež nie je dnes ideál (mmt mi OS a SW berie 13,4 GB). Teoreticky sa dá do toho dať pravdepodobne Xeon X5450 (ale s úpravou BIOS-u), 8 GB RAM a GT 1030 na podporu grafiky/videa, ale je to nerentabilné. A BTW, AVG von. W11 má AV v sebe.

Jednoznačne odinštalovať AVG. Tento pc výkonom nemôže zvládnuť žiadny moderný antivírus okrem integrovaného vo windowse. Na bežnú prácu a surfovanie mimo videa s vyšším rozlíšením pc ešte môže stačiť.

intel core duo 8500 + Windows 11 + Advancet system care pro a aj CCleaneromTroll jak vyšitý nehladit nekrmit.

Ked niekto použiva starší počitač je troll? tu je cez speecy HW parametre https://uloz.to/file/bIq5tqSAOORP/bez-naz... !ZGqzMGR2ZGquLmtkZwIzLmD0BQuvMIOFG096FIInrILmrQquZj==.

Troll je ten co dává na na nepodporovaný HW Win 11 a diví se že PC blbne.Advancet system care pro ani CCleaner to nezachrání max tak dorazí.Pokud to chceš používat tak tam dej Linux.

Tak isiel v pohode dosť dlho. Asi budem musiet rozbit prasiatko a kupit niečo lepšie:?

"Bolo to Upgrade s Windows 7 home premium."Opravdu? Tak kde se ti tam vzal Win 11 Pro?

Avg aj CCleaner + ASC som dal preč a počítač ožil. Otázka je ako dlho bude ešte zvládať fungovať aspon socialne siete a youtube. Zabudol som uviesť že počitač použiva mama a keby jej tam dam Linux tak potom by ma videdila.

Odinstalace ASC a CC poté, co jsi s nimi Windows totálně domrvil, už nic neopraví. Je potřeba čistá instalace.

pokud to mas jen na nejake serfovani, videa a pod, dej tam lubuntu. Ani antivir nebudes potrebovat. Apropo, pokud si pres rufuse zmenil instalacku aby ti to slo na tuto masinu, tak s Lubuntu nebudes mit sebemensi problem.

> Cistil som ho programom Advancet system care pro a aj CCleanerom.Aha. Tak to raději odnes do servisu, kde aspoň budou vědět, co dělají, a budou schopní provést nějakou rozumnou diagnostiku.Když přečteš nějakým normálním systémem celé SSD od začátku do konce (příklad: pv -arb < /dev/nvme0n1 > /dev/null), jaké rychlosti to hlásí? Vypadají ta čísla rozumně? A je propustnost během čtené stále podobná nebo extrémně kolísá? Ptám se proto, že docela častou příčinou zpomalování a zasekávání je odcházející SSD.Je tam swap? Swap totiž doslova žere SSD zaživa. Problém se dlouho neprojeví, protože nepoškozené SSD má zpravidla tak nízkou latenci a tak velkou propustnost, že si uživatel problému se swapováním zpočátku vůbec nevšimne. Všimne si až poškozeného SSD, až už je (pro příslušné SSD) pozdě. U tak malého SSD jako 128 GB samozřejmě dojde k opotřebení podstatné části bloků mnohem dřív než u větších modelů; TBW se vždy odvíjí od kapacity. (Je to obvykle něco jako 1000× až 2000× kapacita …teoreticky … ehm, viz níže.)Mimochodem, co říká o tom SSD (například) “smartctl -x” na řádce “Percentage Used”? Jakmile se totiž opotřebení SSD přehoupne přes cca 10% udávaných TBW, jeho propustnost bude obvykle na 10% (!) původní / slibované. Při dosažení 20% TBW bude propustnost (podle mých zkušeností) někde na 1% (!!!) udávané. (Posledně u SSD Mořskábrána to bylo opravdu 50 MB/s místo původních 5 GB/s.) Takže pokud je to SSD už hodně opotřebené (přes 10% slibovaných TBW), sekání “všeho” se dá očekávat.