» Poradna » Programy

PC restart > zvuk šumí

Dobrý den.. jsem tu opět s dalším problémem.. dnes ráno jsem musel restartovat počítač, a od té dobý z mých repráků (pokud zapnu nějakou písničku, nebo prostě nějakej zvuk, tak mi reprák pouze zašumí a nic.. Prostě jenom šumí, a nic jinýho.. v zadu jsem ho zapojil, a nejde. Nevím jestli to je v reprácích nebo v PC.. tak prosím o radu..

Děkuju

Odpovědi na otázku

proč si restartoval?

Ty ses teda dobrej, nenapises co mas za hardware, jaky system pouzivas, zkratka nic. Jak ti asi ma nekdo poradit? Nejsme tady jasnovidci!

Promiň no.. hardware prostě nic moc no...

CPU: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4600+ 2.41GHz, 2.00GB RAM, ATI Radeon X1950, a zvuk C-Media CM6501 Like Sound Devic..

Doufám že to stačí, ještě dodám, že mám Windows XP..

A ještě jedna maličkost... restartovat jsem musel, protože mi selhal Explorer.exe

A jakou mas desku? To je prece nejdulezitejsi vec, kdyz pouzivas integrovanou zvukovku...........
1. Start - Programy - Prislusenstvi - Systemove nastroje - Obnoveni systemu - Obnovit predchozi stav pocitace.
Nepomuze-li
2. CD s ovladaci desky a preinstaluj zvukovku
Nepomuze-li
3. Web vyrobce desky a odtamtud stahnout nejnovejsi ovladac tve zvukovky, pak odinstaluj radne svou zvukovku, restartuj PC a nainstaluj novy ovladac.
Podle toho, ze ti nejdrive zamrznul Explorer soudim na softwarovou chybu, proto ty rady s reinstalem ovladace.
Pokud zvukovka umrela fyzicky - klidne se to mohlo stat, nebyl bys rozhodne prvni - mas dve moznosti:
pokud je deska v zaruce, reklamace, pokud je jiz po zaruce, koupit zvukovku do PCI za par stokorun.

Ono... ten explorer.exe mi blbne už hodně dlouho (pokud kliknu na plochu či plochu ve složkách pravým tlačítkem myši, tak se mi to sekne, a musím jedině restart). A právě, že jsem nešikovně chytil myš, no a omylem jsem klikl pravým tlačítkem...

A desku mám i se zabudovaným zdroj (taky se tu ten problém řešil, takže mi všichno ukázali na zdroj, tak jdu reklamovat.) Ta deska je: www.provyt.cz ...

Mám tuhle.. je to šunt no, to víte, když si nevyberu desku (všechny komponenty až na desku jsem si vybral já, i zdroj, jenomže ten mi táta zamítl).

Clovece z tebe ty iformace lezou jako z chlupate deky.....
Tve prolemy nemusi nutne zpusobovat deska, pricinou mohou byt pameti, pevny disk, atd.
Zkus projet windows antivirem a dalsimi cisticimi programy, vyzkousej live distribuci nejakeho linuxu, treba Ubuntu nebo Mandriva, pripadne reinstal Windows. Tak vyloucis nebo potvrdis poruchu hardwaru, no a dal se uvidi.

No tak zvuk... fakt nevím jak jsem to dokázal, nic jsem neudělal, a zvuk prostě jde... jenom jsem vypl hlavná vypínač (na 2hod), teď jsem ho zpustil.. a už klape. Takže vidíte, že se zázraky stávají.