PC pro střih HD videa

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak potřebuju výkoný PC, abych byl schopný stříhat FULL HD videa?? Na mém PC to jde, ale video se v programu na střihání seká a je to spíš loterie, co z toho vzejde.... Používám Sony Vegas 12... Popř. šel by zachránit můj starý PC, moc financí se mi do toho dávat nechce... můj PC: win. 7Intel Core 2 Duo 3,00 GHzRAM : 4GBgrafika : NVIDIA GeForce GTX 280Díky...

Odpovědi na otázku

Každá střižna má hw nároky(dozvíš se na webu výrobce i s aktualizací posledního update).Tobě ukousne min. 2GB z paměti OS.

Když tam jsou je ty minimální, ty splňuji, ale i přez to se mi HD video seká, u normálního není problém.....

Na střih full HD je Core2DUO dost slabý procesor - o tom ses ostatně sám přesvědčil. Za rozumný základ se dá považovat Core i5 se 4 jádry, lepší by byl Core i7. To je ale všechno o financích, pokud sem tam střihneš pár záběrů z dovolené dá se žít i se slabším počítačem, ale ten tvůj asi investici potřebovat bude.

momentálně stříhám fullHD video na KDEnLive,původně jsme to dělal na starém HP 5750 AMD X2 5600 (2x2.7GHz), 2GB DDR2, GK ATI X1550. Střih byl pomalý, musel jsem čekat pár sekund na zpracování každé akce, náhled videa se v místech efektů a přechodů silně zpomalil.Poté jsme přešel na i5 4x2,4GHz, 16GB DDR3, herní ATI GK, SSD disk, práce je teď pohodlná, skoro zmizely prodlevy zpracování akcí, ale přehrávání náhledu opět v místech přechodů mírně seká. Každopádně (když pominu závěrečný rendring, kde probíhají náročné výpočty) se změna přechodu z PC za 1000Kč na PC za 20 tis.Kč projevila na vlastní práci při střihu jen částečně a neadekvátně málo velkému navýšení ceny PC. Takže bych si těžkou hlavu s HW nedělal.

Svoje první PC jsem si sestavoval sám pro video, tehdy s HW kartou hele.Základ:i5 (plná), GTX650 (základní kancl model co pomůže vč. CUDA H.264), 16 GB RAM pohoda a stabilní deska Intel / ASUS ne levnější než 2,6 litru. Zdroj testovaný, moderní Enermax např. do 500W zcela postačuje. Zbytek si domysli. Disky pro video vždy 2 surová data > zpracovaná = plná linka čili max. přenosová rychlost až 145 MB/s podle disků.

Já napříkald stříhám FULL HDčko (50 framové, z kamery za 20 táců) na notasu a bez problému. Stačí koupit podložku, aby uchladila Core i7, k tomu 8GB RAM a GT755M. Grafika občas trošku pokulhává, ale ten procák to zkousne za ni . Je pravda, že až máš nastříháno 10minut, tak ten Vegas 12 začne notasu dávat co proto, ale drží to. Lenovo IdeaPad Y510p. Core i5 - 20.000,- Core i7 - 26.000,- . Pokud máš ISIC tak u ts bohemky za 25 :P

Já mám pro tebe jiný návrh. Používej takový SW, který umí stříhat hd video bez rekomprese. Potom ti bude stačit "obyč. pc" a navíc získáš bonus v tom, že výsledná videa budou bez ztráty kvality a editace bude velice rychlá.

Jaký program to například umí?

Ha, i PinnacleStudio od Avidu (nyní):http://www.exac.cz/index.phpKdyž nastavíš stejné parametry výstupu, všimne si jen změn, čili efekty, titulky atd. jinak ničeho! A mimochodem umělo to už PS8 to je co?

Dobrý den.Který Pinacle by jste mě doporučil?Jsem senior a začátečník.Děkuji za odpověď. Laďa.

Dobře, ale co to je, že se ti do toho moc peněz dát nechce?Máš na desku, procesor, paměti DDR3 a pevný disk (lépe na 2 pevné disky)?

Muze tu jasne nekdo odpovedet kdo pouziva Sony Vegas xx, jakou sestavou se dostat z tech zasekanych nahledu videa? ( kamera gopro4black) natacim fullHD60p. Diky moc