PC pro střih 4K videa: Quadro P2000 versus GeForce RTX 2070 8G

Dobrý den, sestavuji si PC pro střih 4K videa. Rozhoduji se mezi kartami HP Nvidia Quadro P2000 a GeForce RTX 2070 8G. Nevím, kterou zvolit, papírově je výkonnější GeForce RTX 2070 8G, ale nechci počítač na hry ale na střih v Premiéře (podle stránek Adobe pro Premiéru jsou doporučené obě) a podobných programech. Prosím o radu a hlavně zdůvodnění. Díky moc.

Odpovědi na otázku

jednoznačně RTX2070 protože má v CUDA 200% výkonu Quadry P2000 (která už je navíc 2 roky stará).

Quadro zvládá 4 monitory a má nejspíš 10b výstup.

2070tka zvládne 4x 4k monitor a pochybuju že P2000 to samý zvládne se stejnym výkonem. Na střih kde se bude kartou akcelerovat render videa je ta quadra jednoznačně horší volba.

Render se nejspíš nebude akcelerovat - akceleruje se většinou jen střih (efekty). Nepíšu, že je Q lepší, ale jaké má +, 10b herní grafiky nemají.

*tka je prasáckej patvr, douč se češtinu!Nemusí to být úplně jednoznačné, on je problém, že se kvůli nesmyslné ceně Quadra a Radeony Pro skoro neprodávají (u Radeonů hrají navíc roli totálně rozmrdané ovladače, i když marketing tvrdí opak):https://www.pugetsystems.com/recommended/Recommended-S... https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Premiere-Pr...

tak *tka už nebude no. Sem chtěl zapadnout mezi Vás mladý Jinak hrubej výkon v CUDA aplikacích bude u Quadro P2000 odpovídat něčemu jako GTX1050Ti. RTX 2070 je prostě někde jinde a CUDA výkonově srovnatelná Quadro karta bude stát ranec (50k +)

Jenomže Quadro funguje trochu jinak než GeForce. Hodně zjednodušeně ovladače pro Quadro nepočítají se všemi efekty, a proto mají v profesonálních aplikacích x-nasobně rychleji vykresluje scény než herní karta ve stejné konfiguraci.Viz třeba mnou naměřené hodnoty v Cinebench R15:https://ctrlv.cz/dasnKlidně tam ještě přidám Vegu 64, FirePro W2100 a Quadro 600. Je tam docela jasně vidět, že RX 470 zadupalo do země letité Quadro K4000.