Pc pro příležitostný střih 4k videí

zdravím,uvažuji o pc pro úpravu videí z akční kamery 4k/60fps, rád bych se dostal na 10-11000kč, je to vůbec pro domací využití za tyto peníze reálné? s delším rendrem počítám.toto pc bylo bylo připojeno pouze přes hdmi k televizi - nebude to problém? u tv bude fullhd - děkuji za info

Odpovědi na otázku

Mám PC s i7 2600, 16Gb RAM, které jsem asi před rokem koupil komplet za 6500,-. Jen jsem dodal SSD a novou bednu. V PC byla původně nějaká starší herní grafika, kterou jsem vyměnil za úplnou šunku, ale pasivní, kvůli hluku. 4K přehrávání v pohodě s asi 50% zatížením procáku. Podobné to bylo i s i5 2400. Monitor mám Full HD. 4K střih jinak úplně v pohodě. Pokud máš čas, tak nevidím důvod v čem by měl být problém. Ono i s výkonou mašinou musíš čekat, byť třeba méně, ale musíš. Větší projekty pouštím na noc a ráno je vždy hotovo. Pokud nestříháš denně, tak je nějaká větší investice asi zbytečná. Můj první PC před dvaceti lety stál 60000 a byla to fakt zbytečná investice i když v té době asi nezbytná, protože to jinak nešlo. Dnes už je to trochu jiné. Tedy pokud nehraješ hry.....

taky si myslím, že bych se mohl dostat pod 10000kč, jde mi jen o zvolení adekvátních komponent. i5 by některá mohla také dostačovat?čas nehraje vůbec roli, mám to pro sebe, tudíž až si sestříhám a vyrendruju, tak budu mít

To je dost absurdní představa. Sám stříhám FHD na i5 s 16GB RAM a bez dedikované grafiky to tehdy stálo cca 21 000 Kč. Co jsem koukal, tak komponenty moc nezlevnily a navíc asi budeš chtít Windows... což jsou tak 2-3 tácy navíc. A 4K 60 fps je záhul jak prase.

Ten rozpočet odpovídá spíš bazaru, u nového PC by to už bylo na krev, spíš by ho musel rozšířit min. tak na 15000. Ale zase na druhou stranu dnešní i3 8100 má výkon jako ta moje stará i7 a stojí ani ne trojku. AMDéčko Intel celkem roztočilo.

rozhodně se klaním spíše na stranu bazaru, nepotřebuju nový, jen nevím jaký zvolit komponenty a věřím, že za +- 10000kč se musím dostatrád bych i5-i712-16gb ram¨nejsem si jistej jakou zvolit grafiku, aby zvládala přehrát h265

pokud je to OBČASNÝ střih - co něco s tím novým ryzenem a vega 11?

bude to občasný amaterský střih, zpracování timelapse apod..radši bych se držel intelu, ale podmínka to rozhodně nenív čem bude ryzen výhodnější?

když jsem si spočítal, tak výměna střev v mém počítači (právě kvůli 4K/60 z GP 6) mi s tímhle přišla cenově fajn - vyměnil bych desku/procesor/paměti a byl bych kolem těch 10 000,-ale myslím, že to bude na hraně - střih ok, čekání na render mizerný. A čím víc použiješ efektů, tím se to bude zhoršovat

chtěl bych se dostat na 10000kč se vším (bez OS a SW) bude dostačující i5 coffe lake16gb ramobyč grafika která zvládne h265?

https://pc.bazos.cz/inzerat/86672425/Sestava-... našel jsem toto, je to dostačující?díky