PC pro hobby střih videa

Dobrý den,

uvažuju o této sestavě pro kancelářskou práci a hobby střih videa. Chtěl bych požádat o Vaše komentáře. Moje představa je, aby PC dovolovalo efektivní střih HD videa a nemuselo být +- 5 let upgradováno. Hry hrát nehodlám.

Děkuji za reakce
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Základní deska MSI X79A-GD45, s2011, 3xPCIe16, 4xD3, GLAN, 1x1394, 10xUSB2.0, 4xUSB=4 047.50
Intel Core i7 3820 3,60GHz (10MB) BOX LGA2011 (bez chladiče)=5 569.50
CHLADIČ CoolerMaster chladič Hyper 412S ,skt. 2011/1155/1156/1366/775/AM2/AM3/FM1.s=784.00
DIMM DDR3 Kingston 16GB (Kit 4x4GB) HyperX 1866MHz DDR3 CL9-11-9 DIMM, c = 2 346.50
Grafická karta MSI nVidia N570GTX Twin Frozr III Power Edition/OC 1280MB 770/4000MH =5 795.50
Pevný disk Kingston SSD disk 120GB SSDNow V+200, SATA3, 2.5", MLC, (535MB/s; 480MB/ =2 844.50
Pevný disk WD CAVIAR GREEN WD20EARX 2TB SATA/600 64MB cache=2 293.25
RW LG Black GH22NS ±R/±RW/RAM/DL/M-DISC,bulk,SATA=341.40 20 1
CARD READER i-TEC USB 2.0 All-in-One, USB, interní, Black =157.50
CASE Fractal Design DEFINE R3 Pearl Black USB 3.0 =1 999.17
Zdroj Corsair ATX 600W PFC Builder Series CX600 V2, 80 PLUS, 120mm ventilátor=1 285.50
KABEL NAPÁJECÍ 220V/230V 1.8m =49.00

MS Office Home and Business (pro podnikatele) 2010 CZ (D-OEM) pouze k novému PC zna +3 204
MS Windows 7 Professional CZ (D-OEM) + DVD Recovery Kit 32+64bit=2376.00
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odpovědi na otázku

no to stačí,ale pro kancl a hobby střih ..stačí i méně
a navíc nepotřebuješ takovou grafárnu ,,tedy pokud se nechystáš kodovat pomocí ní.

To s tím +-5 let je bráno doufám jako vtip ? , ne že by to PC za 5 let nemuselo fungovat ,ale co bude za tuto dobu ví snad jen vševědoucí .
Jinak na to co píšeš je PC víc než dobré (nebudu rozepisovat každou položku tvého seznamu ,ale určitě se nějakej šťoura najde a bude hanit).

Ještě něco pokud nebudeš hrát hry a nebudeš používat GK pro kodování videa a nepotřebuješ tím pádem žádnou diskrétní

A ušetřené peníze investuj do dalšího HDD.pro kodování videa bych to viděl tak,že na SSD disku by byl systém na jednom HDD by byl hrubý nesestříhaný materiál a na dalším HDD by se ukládalo kodované video.
M9t na PC kde chceš zpracovávat video jen jeden pevný disk a navíc mít na něm i systém není zrovna nejšťastnější řešení

Přidal bych ještě jeden disk, při přepočítávání videa je lepší když se data z jednoho disku čtou a na druhý zapisují, používat takto SSD není dobré kvůli životnosti.

A umíš číst? přečti si pořádně co píšu.

JInak pokud to reakce na tazatele,tak on nemusí mít video na tom SSD ale jen na tom jednom magnetickém,což není šťastné...

Když píšeš místo jedné odpovědi tři za 10 minut, tak se nediv, prostě jsi poslal svou druhou odpověď v době, kdy jsem psal svou... Nepotřebuju opisovat

V poho... já síš řešil ten SSD disk

Nj.
Vzhledem k navržené sestavě s jedním SSD a jedním klasickým diskem jsem chtěl naznačit, že rychlosti zpracování vide pomůže, když jeden disk data jen čte a druhý ukládá výsledek, ale není dobré k tomu používat SSD. Sice půjde zpracování rychle, ale SSDčko to brzo zabalí.
Proto minimálně dva klasické disky na data a SSD pro systém a aplikace.

hele 3 disky na hobby střih mi už přijde kapku přehnaný. Ono i taková kombinace 1x Velociraptor + 1x klasický HDD je v pohodě a pro hobby aplikace bych si dovolil tvrdit, že by šlo v pohodě nasadit dva klasické (ne Green/Eko verze) disky a pořád by to mělo mít rozumnou rychlost.

jak bylo již řečeno, na střih videa nepotřebuješ žádnou bůhvíjak úžasnou grafiku. Dá se bez problému stříhat i na kompu s integrovanou grafikou - sám mám nějakou integrovanou Geforce 6500. Ono na střih je stejně potřeba nejvíc výkon procesoru, RAM a disk.

A s tím upgrade - no, pokud nehdláš hrát hry, tak asi nebude důvod - za předpokladu, že budeš pořád stříhat stejné HD video. Nicméně se klidně může stát, že za pár let přijde nějaké "ultra HD video" nebo nějaká jiná šílenost s trojnásobným datovým tokem oproti stávajícímu HD a komp prostě stačit nebude. Ale vzhledem k tomu, jak rychle zastarává technika, je to asi pitomost řešit.

Takže otázkou je, zda chceš ušetřit - pokud ano, pak se domnívám, že by ti bohatě stačila nějaká levná základní grafická karta ATI nebo nVidia - s ohledem na absenci hraní her klidně nějaká méně výkonná a pasivně chlazená, nebo rovnou na desce - jedu ale na AMD a nemám přehled, zda se pro Intel dělá něco rozumnéno od ATI nebo nVidie. RAM podle mne bohatě stačí poloviční.