PC po zapnutí černá obrazovka.

Zdravím všechny, Vím bylo to tu nespočetně krát a mraky jsem tu toho pročetl, ale i tak zakládám znovu. Problém:Otřepaná klasika. Pc zapnu, běží svítí větráky točí, monitor registruje signál ale zůstane černo. Info:Pc jsem si stavěl sám a je to asi 3 měsíce zpátky z úplně nových komponentů. Běžel neprosto bezproblému. Render 3d, hry max. nastavení, žádné přehřívání. Co jsem udělal:Vše vypojil vyndal vyfoukal a znovu zapojil. Výsledek nula. Zkusil jsem i jiné hdmi taky nic. Sestava:Intel Core i7-6700KMSI GTX 970 GAMING 4GKingston 16GB KIT DDR4 3000MHz CL15 MSI Z170A TOMAHAWKSilentiumPC Fera 3 HE1224Samsung 850 EVO 250GBWD Blue 1TB 64MB cacheCooler master 650v (JEDINEJ KOMPONENT KTEREJ BYL UŽ POUŽITEJ) Taky mám na něj největší podezření a zítra jedu pro novej. Válel se mi doma tak jsem si řekl proč ho nevyužít. Vzhledem k stáří celého setupu je reálné že je to tím? Nechci ani doufat že by něco odešlo po tak krátké době. Na pc pracuju a nemůžu si dovolit až mi vyreklamujou za měsíc některý z komponentů. Další věc že žádny spadnutí pc nic. Prostě večer jsem vypl, šel spát a ráno již nezapl. Všem díky za odpovědi a hezký večer.

Odpovědi na otázku

Popřípadě ještě otázka. Pokud by to měl být zdroj, za doporučení na nějaký spolehlivý bych byl vděčný. Děkuji

Edit:Monitor 24" AOC i2481FXH taky nový. Funguje normálně, vyzkoušeno přez playstation.

Edit2:Nenaskočí numlock na klávesnici ani se nerozsvítí myška, tím doufám mohu eliminovat ko grafiku.

Edit3:Pc jsem zatím nijak netaktoval.

Máš všechno zapojené v desce dobře? Problémy které popisuješ měl kamarád, který taky sám skládal PC, také ho čistil a pak nezapojil napájení pro procesor... obrazovka detekuje, že je zapojená v grafice ale periferie ( a ani samotná obrazovka) nefungují.

Pc jsem právě vyskládal a vyfoukal až na základě toho že neběží. Tím sem chtěl eliminovat jesli je vše docvaklé.

zdar, vyzkoušej reset biosu jumperem a pak uvidíš jestli to pomůže.

Nesvítí ti na desce žádná ledka u led debugu (dívám se, že jsou nad 24 pinem)? Můžou to být klidně jen špatně docvaknuté ramky...

Ramky to nejsou ani nic jiného jen zacvaknutím. Docvaknutí jsem právě zkoušel u všeho tím že jsem to vdal vyfoukal a vrátil. Na desce svítí vga led ale doufal sem že to bude proto že jí zdroj nedává šťávu jak by měl.

No zdroj to být může, ale nezdá se mě to. Jko náhrada zdroje je opravdu kvalitní tento:https://www.czc.cz/corsair-rmx-series-rm550x... případně silnější (protože rozdíl v ceně je minimální:https://www.czc.cz/corsair-rmx-series-rm650x... Dle mě to ale budou spíše ramky. U vadné ram také PC funguje/svítí/běží, jen je černá obrazovka a nic se nezobrazí. Zkuste jednu vyndat a jet na jednu a zkuste je prostřídat a dát do jiných slotů. Chvíli to zabere, ale mohlo by to pomoci.

Rozumím, jen se mi nechce ani v nejmenšim věřit že ramky skoro za 4k odejdou po 3 měsících používání. Večer zkusím prostřídat. Zkoušel jsem je vyndat úplně a pustit bez nich ale taky nic nenaběhlo. To by naběhl aspoň bios s hláškou že nejsou ramky ne?

Bez ram nemá co naběhnout, když to nemá pamět, kam by se to uložilo. Předpokládám, že máte 2x8, tak prostě zkuste jenom jednu na různé sloty a pak druhou a uvidíte.

Jasné ok, tak já to zkusím. Díky

"Pc jsem právě vyskládal"=> hw sestava je rozložená na antistatické podložce pracovního stolu a zůstane tak až do instalace OS + ovladačů včetně kompletního zahoření.Potvrď.

Ne, žádný důvod k tomu není přece. OS jsou už dávno nainstalované a zahoření proběhlo před 3 měsíci. Nevidím důvod proč bych to měl dělat a jak by to mohlo pomoct v diagnostice problému když pc ani nezapnu.Četl jste vůbec problém ?

Zásadní důvod jsi uvedl Ty:"PC jsem právě vyskládal" => musí být na pracovním stole rozložený, ne narvaný v bedně.Pokud tomu tak není:naprav svou chybu.

Když řeknu že jsem pc vyskládal, tak jsem ho vyskládal. Tudíž znamená že nebyl narvaný v bedně.

Dobře:"nebyl narvaný v bedně" = správný postup.Necpi sestavu do bedny, dokud nebude fungovat bezvadně.Začni s testováním standardní minimální sestavy:MB + CPU + chladič CPU + zdroj, nic jiného.Zkontroluj korektní zapojení zdroje.Spusť sestavu, např. šroubovákem.Pípá MB přerušovaně?NE:MB = vadný.ANO:Vlož RAM; pro začátek jen jeden modul.Spusť.Pípne jen jednou?NE:Daný modul RAM nebo příslušný slot pro RAM je vadný.ANO:připoj datový kabel z portu IGP do zapojeného monitoru.Ukáže se obraz?

Výborně, děkuji za objektivní odpověď.Výborný návod a určitě rád vyzkouším. Teď ještě doufám že najdu v nějakém starém pc speaker, jelikož v Fractálu v kterém to mám speaker není. Večer dám vědět. :) Ještě port IGP je co ? Pokud se obraz neukáže, závada je tedy zdroj ? V tomto postupu se nevysvětluje jestli není vadný CPU, tam závada být nemůže?

Pořád nevidím tu MOU chybu na kterou se tu snažíte důležitě upozornit... mluvíte naprosto od věci. Buď se vyjádřete k tématu nebo pokud nemáte nic objektivního nechte to plavat děkuji.

Vyber graficku kartu a zapoj monitor na integrovanu.

Zkusil jsem, pořád stejné.