Pc po chvilce vyhodí proud

Zdravím mám pc už naky ten pátek a největší sranda že do teď jel v pohodě ale jak ho zapnu tak ne hned vyhodí pojistky ale třeba to trvá 2 až 3 minuty a pc se vypne a je vidět že se stim vypne na sekundu vše a opět zase naběhne nevyhodi úplně pojistky že bych je musel jít nahodit jen pc sebou vypne vše okolo. Jednoduchá otázka kabel? Nebo zdroj je v čudu. Říkám 4 roky jel úplně v pohodě. Ale nechápu proč vše vypne až po 2 až 3 minutách chodu. Děkuji

Odpovědi na otázku

a čo je ten tajný pc zač? môže to robiť zdroj, možno aj poškodená zásuvka - v inej robí to isté?

vymen zdroj.

Zavolej si elektrikáře.

Vymenit zdroj. Idealne za neco lepsiho, nez co tam bylo ted.

pravděpodobně je v prdeli zdroj

Tvuj popis je uplne mimo. To co jsem z nej odvodil, mjze byt jen volny vodic v zasuvce, nebo spatna rozdvojka. Ale jak rikam. Z tveho popisu vyhodi pojistky, ale ne uplne vyhodi pojistky.... Fakt chytry nejsem

Chyba je v elektroinštalácii a nie v PC.

Dej do zásuvky i něco jiného, ať vyloučíš problém mimo PC.....pak se můžeš pustit do přívodního kabelu a zdroje.

Na 90% je vyhřátá zásuvka ve zdi kam je PC , předpokládám pomocí prodlužovačky, připojen. Dráty jsou v zásuvce přitaženy šrouby a za ty roky můžou být už vyhřáté, mají velký přechodový odpor, jakmile tam začne téct proud, začne se to v místě odporu zahřívat až dojde k rozpojení obvodu a přerušení elektřiny. jakmile to ochladne, opět se spoj částečně obnoví.Tolik fyzika teorie. Každopádně pokud nejste elektro znalý, doporučuji aby se na to podíval elektrikář, jinak to může skončit buď požárem, nebo úrazem el. proudem...

Podle popisu to vypadá spíš na závadu v elektroinstalaci bytu/domu. Na zkoušku: vem rychlovarnou konvici (plnou vody), odpoj Pc, zapoj konvici do zásuvky místo PC a zapni konvici. Pokud při vaření vody vypadne elektrika, máš problém s elektroinstalací, a zavolej na pomoc elektrikáře. Když při vaření elektrika nevypadne, tak je problém v PC. Pak postupuj podle zdejších rad ( zdroj, a tak dál).

Nepokousej osud a neriskuj desku. Zkus jinou zasuvku a pokud ji to vyhodi taky, vyhod zdroj.

Měl jsem stejný problém. Jednalo se o byt v paneláku, kde jsou rozvody ještě v hliníku. Zapojil jsem nový, podstatně žravější počítač, než byl původní notebook a už při zapnutí jsem slyšel divné chrčení ze zásuvky a po chvíli mi to vyhodilo pojistky. Zásuvka byla ještě stará keramická a fáze byla totálně spálená. Takže jsem vyměnil zásuvku, vodič zkrátil v místě ohořelé izolace dal novou a pořádně dotáhl. Od té doby mám klid a zásuvka funguje jak má.

Co to je za blbost? Jak může něco jiného vyhodit a přitom nemusíš jít nahodit pojistky? To je naprostá kravina.

Jednoducho, napríklad veľký prechodový odpor v zástrčke spôsobí pri zaťažení veľký úbytok napätia na spotrebiči. To ma za následok vypnutie spotrebičov za tou zástrčkou vrátane PC, ktorý ten zvýšený odber spôsobil a keď sa PC vypne, tak prúd klesne a napätie zase narastie a spotrebiče sa pozapínajú. A keďže sa nejedná o žiadne nadmerné zaťaženie ističa, tak nemá dôvod sa vypnúť. A pozor, pri takejto poruche môže rozvod s týmto zvýšeným prechodovým odporom spôsobiť požiar.

To by se už stalo, nejspíš by už hořel. Pokud by napětí tak pokleslo, že se vypne zdroj, který je jinak schopen pracovat od 100V, to by už minimálně slyšel jiskření a viděl kouř. Blbý je, že on to nedokáže ani srozumitelně popsat, co mu to vlastně dělá.

Spíš by mě zajímalo, proč to vlastně řešíme dál, když tazatel položil otázku a od té doby už nebyl schopný odpovědět...

To už je takový zvyk některých tazatelů. Plácnou otázku a pak zapomenou, kde ji vlastně založili a založí ji znovu někde jinde

Nebo jen tiše pozorují cvrkot a dobře se baví...

To je asi docela často u podobných dotazů