» Poradna » Programy

PC padá, ale při testování nepadá

Zdravím vás, ale PC padá, ale při testování memtest86+ mě za 9hodin nespade a ani se nesekne. Ale při práci a nebo při hraní mi to spadne. Čím to může být ?? Když při memtestu to nespadne a při prací atd. spadne. Díky moc za vaše odpovědi.

Odpovědi na otázku

Padání nezpůsobují jen problémy s RAMkami.

Abychom se pohnuli dál, potřebujeme podrobnější popis problému a sestavy.

Mas to pretaktovane ?

Já? No jistě. Ale mně to nepadá.

Taktované to nemám. A jinak moji sestavu najdete www.mycomputer.kvalitne.cz ... A jinak to prostě spadne kdykoliv a někdy po delší době a někdo po kratší. Buď se sekne a nebo se automaticky resetne.

A jinak bych se chtěl zeptat jestli je potřeba paměť RAM k načtení biosu protože někdy mi ani PC nepípne když se ho znažím resetovat, ventilátory běží ale prostě nepípne.

A jinak když jsem používal memtest poprvé tak mi tam naskočilo něco kolem 200 chyb během asi 20 minut testování. Pak sem to přerušil a znova zapl na asi 5 hodin a žádné chyby to nenašlo. A tak nevím proč je to znova neobjevilo po tak dlouhé době.

A ještě jsem chtěl říct jestli to nemůže být systémem mám Xp profesional a 2 roky jsem ho nepřeistalovával(v PC mám velký bordel a hromadů programů) a tak si myslím že by to taky mohlo být tým ale nevím to jistě protože PC mi někdy zamrzne při uvodní obrazovce BIOSU.

skus to preinstalovat(windows), vacinou to pomaha.....

Klasika:

1) Viry
2) Teploty
3) Zdroj
4) Paměti

Tak testuj.

Takže klasika:
Viry: OK
Teploty: OK
Zdroj: To nevím, je to blbá značka ale kdyby to bylo zdrojem tak by mě přeci PC mělo spadnout i při testování RAM což se nestalo.
Paměti: Testoval jsem Memtest86+ když jsem to poprvé zkoušel tak mi to hodilo asi 200 chyb, ale potom jsem zkoušel testovat asi 5x a pokaždé něco kolem 5 hodin(jednou 10h) a nic to nenašlo a tak nevím jestli memtest86+ ty chyby po druhé neukazuje. I Gold memory jsem zkoušel a nic. Takže doopravdy nevím, reinstaluji Windows(opravná instalace to snad pomůže). A jinak už asi po druhé my PC při seknutí začal dělat píííííp(začal pípat bez přestávky do té doby dokať jsem neresetl)

PS: Jsou potřeba RAM k načtení Biosu ??

Kdyz RAM vytahnes, tak to zjistis.

Viry: dají se vrátit i do nové instalace ze záloh

Teploty: Procesor, chipset i grafika

Zdroj: paměti používají 3,3 i 5 V větve zdroje, jiné větve můžou být v pořádku.
Pokud bys měl nakoupit zařízení k otestování spínaného zdroje, stálo by tě to víc, než PC.
Tudy cesta nevede.
Takže si radši půjč od kámoše lepší zdroj a budeš rychle a levně vědět, jestli je to on.
Někdy umí být takhle problematická i ta lithiová 5V baterie na desce.
Anebo i nafouklé nebo vyteklé kondenzátory na desce.

Paměti: Je dobře si ověřit na jaké frekvenci a s jakým časováním běží.
Zda to odpovídá doporučení výrobce pamětí, stejně jako napětí, které mají mít paměti nastavené.

Teploty jsem myslel všechny. Kondenzátory jsou v pořádku. A jinak se jakoby něco muselo rozbít protože ze začátku co ten PC mám tak to nedělalo a až teď poslední dobou začalo.

PS: Když mám dualchanel paměti a jednu vytáhnu nic se jim nestane ?

Teploty jsem myslel všechny. Kondenzátory jsou v pořádku. A jinak se jakoby něco muselo rozbít protože ze začátku co ten PC mám tak to nedělalo a až teď poslední dobou začalo.

PS: Když mám dualchanel paměti a jednu vytáhnu nic se jim nestane ?

Napřed si stáhni CPU-Z a přečti si na kartě SPD, jaké frekvence a časování jim doporučuje výrobce a na webu výrobce pamětí si ověř, jaké máš mít pro ně nastavené napětí.
Pokud mají mít např o 0,2V vyšší napětí, než jim deska nastavuje, může to být značný důvod nestability.
Na kartě Memory zase najdi jak nastavené opravdu běží.

Paměti mohou běhat jednotlivě v Single Channel. Jen budou mít poloviční (64 bity) šířku paměťové sběrnice.

Určitě bude dobré je samostatně otestovat, ale napřed si do bezvědomí ověř, že jsou správně nastavené (frekvence, časování, napětí).

Baterie desky stojí do Kč 50,-:

www.alza.cz ... ,

ale otravovat umí za Kč 1.500,-

Já bych ji pro klid vyměnila.

Ano tento CPU-Z znám. Ale myslím si že tím to nebude, protože jak již jsem psal PC ze začátku normálně fungovalo a potom jakoby přestalo a začalo se takhle sekat. Ale pokud chcete obrázky z toho CPU-Z tak vám je sem hodím.

Ale jinak chci ještě říci že včera mi po zamrznutí a následném restartování naskočila tahle hláška:

Overclocking failed or overvoltage failed!!

Může tuto hlášku způsobovat ZDROJ ???

Ano, ještě se zeptám, nepřipojil jsi nějaký hardware, který tam předtím nebyl?
Až to bude pípat, je nutné všimnout si jak - to pípání určuje chybu. Taky projdi všechny komponenty, jestli jsou správně zasunuté, kabely, grafika...
Gold memory ti hlásil chybu nebo ne?

NN nehlásil a memtest86 jen poprvé někde kolem 120MB ale potom už nikdy chybu nehlásil. Nic nového jsem nepřipojoval. Komponenty jsem procházel. A to pípání nebylo pípání ale dělalo to neuustále píííííí do té doby než jsem to neresetl. A když to resetnu tak mi nekdy nenaběhne BIOS a ve předu na PC mi asi 30 sekund od toho restartu svítí červená dioda neustále a pak přestane.

Nebo ta baterka na desce.

Nebylo už tu něco podobného? Viz: www.zive.sk ...

Už to tu bylo psáno, ale vzhledem k tomu, že dojde k "zámrzu" ještě před zavedením os (pokud lze vůbec dotyčnému věřit), pak to může být:
- vzhledem ke škatuli (a uživateli) špatné chlazení a bordel.
- degradovaná teplovodivá pasta, špatně nasazený chladič a vůbec cokoliv okolo chlazení.
- zdroj. Vzhledem k nálepce "Eurocase" je to velmi pravděpodobný kandidát.
+ nepřeberné možnosti a jejich kombinace...

Memtest testuje pouze paměťový subsystém a samotné paměti - nezatíží celkově sestavu. Od toho prostě není! K tomu slouží takové testy jako: www.phoronix-test-suite.com ... , či www.stresslinux.org ... , které jsou ovšem pro vás poněkud nedostupné...

Zeptám se v obchodě a asi si koupím nějaké to lepší dělo které vyrábí W a zároveň si nekoupím speciální značku Eurocase, ale nějakou normální jako je FORTON a zároveň mi můžete poradit klidně i jiné jsem ochoten do toho celkem dost investovat abych měl pokoj.

jj tu baterku asi taky vyskouším, ale vybitá není protože v biosu se nezpožduje čas a pokud by byla vybytá tak by se přeci zpožďoval

A byl bych rád kdyby jste mi napsali alespoň 3 nejlepší výrobce zdrojů a s kterými máte zkušenosti abych věděl co je dobré aby mi neprodali a nevnucovali nějakého kráma.

Neměl bych ten zdroj rozdělat abych se podíval jestli nejsou vytekle kondenzátory ??? A nebo něco jiného spáleného ?? Takhle bych na 100% ten zdroj doopravdy hodil oknem protože co se o něm píše je hrůza. Měl jsem jeden tento zdroj a po 1 roce při hraní hry(nebyla moc náročná) se mi ze zdroje zakouřilo a bylo po něm. Teď mám ten samy protože byl reklamován. Ale vypadá to že to bude zase ON.

Ale zajímá mě váš názor jestli se mám pokoušet ten zdroj skusit rozdělat a podívat se do vnitř jestli je něco řerné atd.

Vzhledem k perlám typu: "...koupím nějaké to lepší dělo které vyrábí W ..." mám akutní pocit, že jste nedokázal absolvovat ani základní vzdělání, natož náležitosti, umožňující k připuštění ke zkoušce aspoň §5 Vyhl. 50/1978 Sb.!

Laskavě si najděte servis, kde dokáží vyřešit ten váš problém. Protože sám toho nejste prostě schopen - není dáno. Nedokážete ani správně podat informace, o reklamaci a "začouzeném" zdroji nebyla tady řeč! Navíc slovo "obchod" je všeobecné - takže specifické znaky vašeho "obchodu" se mohou lišit různými aspekty od "obchodu" někoho jiného - min osazenstvo bude geneticky poněkud odlišné, dosud se obchodníci klonováním nevyrábí, atd...

Zdravím vás,

Ale už mám fortron 450W. zatím to jde. Uvidíme jestli to pujde alespoň týden bez problému.

Zatím je to dobrý

Už to bude týden, a je to úplně normální bez výpadků. A tak proto kdo má eurokráma(eurocase) tak ať ho hned vyhodí. A kdo ma podobné problémy + neznačkovej zdroj tak ať ho vyskouší.