» Poradna » Počítačové sítě

PC obvykle nedetekuje síťový kabel/RJ-45

 |   |  Microsoft Windows 10 Chrome 52.0.2743.116

Dobrý den,koupil jsem si síťový kabel, protože jsem chtěl přejít z Wifi na pevný internet přes kabel,zapojil jsem ho tedy do zdířky RJ-45 v notebooku,druhý konec do routeru Comtrend (ten výchozí od O2),router kabel standartně detekoval,dioda zezelenala,internet zpočátku šel,jen se některé weby načítaly déle, ale po chvilce daná web. stránka napsala Tento web není dostupný a za chvilku Připojení k internetu není k dispozici.Wifi mám samozřejmě během zapojení síťového kabelu vypnutou/síť není připojená.Jakmile jsem síťový kabel odpojil,Wifi normálně šla a všechno fungovalo správně.Protokol IPv4 behěm zapojení síťového kabelu mám nastaven na získání IP adresy z DHCP automaticky a adresu z DNS automaticky také.V nastavení routeru mám LAN bundling IPTV multi,protože tu mám i PC přes síťový kabel,a ten nomálně funguje + 2xTV.Restart routeru ani notebooku nijak nepomáhá.Ale než jsem si koupil tenhle nový síťový kabel,měl jsem do notebooku zapojen jiný,jenže ulomil jsem u RJ45 koncovky tu "páčku", a ten zpočátku nefungoval úplně správně ale po restartu už to bylo ok a internetové připojení šlo jak mělo.Internet mi doteď funguje na Wifi ale teď jsem zkusil opět ten nový kabel zapojit a zpočátku zase šel ale po chvilce internetové připojení opět spadlo.Prosím o radu,díky

Mohlo by vás také zajímat


Související témata: Síťový kabel, Kabel, Internetové připojení, Druhý konec, Nový kabel, Pevný internetProgramování elektroniky: Všehoschopná destička s Bluetooth Low Energy. Pošleme z ní data do mobilu

Programování elektroniky: Všehoschopná destička s Bluetooth Low Energy. Pošleme z ní data do mobilu

Dnes oživíme prototypovací destičku Arduino Nano 33 BLE Sense, na kterou se vešlo neuvěřitelné množství čidel. Ukážeme si, jak lze jejich hodnoty přenášet skrze BLE.

Jakub Čížek
Články z ComputeruPojďme programovat elektroniku
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Apple Watch s LTE v ČR. Proč to trvalo tak dlouho a proč je roaming tabu

Apple Watch s LTE v ČR. Proč to trvalo tak dlouho a proč je roaming tabu

Když Apple v roce 2017 ukazoval Apple Watch Series 3, všichni jsme zbystřili u varianty Cellular, která komunikovala přes LTE a mohla fungovat bez telefonu. Chvilku to trvalo, ale dočkali jsme se jí i u nás.

Jakub Michlovský
LTET-MobileApple Watch
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test soundbarů

Jak surfovat anonymně

Revoluce ve výuce informatiky