» Poradna » Notebooky

PC "nevidí" DVD, CD ani externí disky

Můj notebook "nevidí" DVD, CD ani externí disky. ani fotky z mobilu nemohu přetáhnout do PC, nezobrazují se.

Odpovědi na otázku

Co přesně tím míníš ??? Jsou to 3 různé věci ...

No neobjeví se v průzkumníku souborů žádná data, která nejsou přímo nahraná na disku C nebo E. Prostě jako bych nevložila žádný disk do mechaniky a ani přes USB. nejsem schopna přehrát, převést nebo zkopírovat data ....

Operační systém, kdy a po čem to přestalo fungovat, HW konfigurace, nebo typové značení tajného notebooku, atd? Tohle vidím na servis.

Takže popořadě:1) vložíš disk do mechaniky, spustíš Průzkumník a DVD tam nikde není ??? pokud je, kliknout (automatické přehrání může být vypnuté).2) zastrčíš externí 2,5" disk s daty do USB, cinkne to ??? A spustíš Průzkumník a disk tam není? Spustit Správu disků a podívat se, zda má písmenko, ev. přidělit.3) připojíš mobil do USB, na mobilu obvykle vyskočí dotaz, co chceš dělat (nabíjet, přenést soubory, apod.), nutno vybrat přenos souborů nebo fotky. Pak by se mohl objevit v Průzkumníku jako složka, nutno proklikat se k fotkám.Pokud 2) a 3) vůbec nereagují, je tam ještě jiné USB ???

To se mi taky stalo že PC najednou neviděl žádné zařízení které sem připojil, tak sem udělal obnovu ze zálohy a už to bylo v pořádku ale čím to bylo to nevím.

Tento počítač-spravovat-správa disků. Je tam něco vidět?