» Poradna » Ostatní

PC nestartuje

Čaute.Potřeboval bych poradit. Dnes odpoledne se mi z ničeho nic zaskl PC a vypl se. Od té doby nejde spustit. Nic nebylo cítit, takže předpokládám, že se žádný komponent nespálil (pravděpodobně jde o nějaký skrat)Nyní když se pokusím zapnout PC tak se sám po pár vteřinách vypne. Monitor nenaběhne, ani klávesnice a myš se nerozsvítí. Poté, když to zkusím znova, pípne speaker, myš i monitor se rozsvítí a začne načítat bios a v tom to opět spadne (podotýkám, že klávesnice nenaskočila, pouze myš). Osobně bych to tipoval na nějaky skrat ve zdroji. Ovšem náhradní doma nemám a tak to nemám jak otestovat. Čím myslíte, že by to mohlo být? Jde nějak zjistit co je špatně? Myslíte, že by výměna zdroje pomohla a nebo je chyba např. v MB či nedejbože v procesoru?Díky všem za reakci

Odpovědi na otázku

Procesor z 95,3% nebude vadný.Deska - možná jo, ale když startuje pokaždé jinak, tak asi taky neZdroj - častá příčina, začal bych s ním a půjčil si někde jeden na odzkoušení