PC nenabehne, jen vetraky a displej, ani nepipne.

Zdravim.Mam tento stroj MSI Media Live AMD:http://www.alfacomp.cz/php/product.phpByl odstaven asi 3 roky. Do te doby vse OK.Ted ho musim treba i 15x zapnout - vypnout, nez zapipa a nastartuje, jinak se jen displej rozsviti, vetraky vetrakuji, ale nepipne - nenabehne. Nebo ho nechat "odpocinout" ze tri hodinky a pak normalne nabeh. Ale pri dalsim restartu, treba po aktualizacich, zase problem s rozjezdem.Dal jsem si tu praci a znovu nainstaloval Win MC 2005 (x86), pak Win XP Pro (x86) a taky Win7 (64). Stale stejne. Vymenil jsem HDD a to same. Pameti i patice jsem ocistil.Stejne chovani i pri odpojenem HDD, DVD, odebranych pameti a vseho mozneho, ani vystrazně nepipne. Kdyz si nekolik hodin "odpocine, nabehne, ale pak se to zase pri restartu, nebo vypnuti a hned zapnuti opakuje.A dnes uz ani 20x - 30x zap / vyp nepomuze, jen odpocinek nekolik hodin.Nechce se mi vyhazovat, chci ho pouzit jako prehravac muziky. Na velkem displeji se zobrazuji vsechny info o skladbe, v pohode do nej nacpu celou sbirku mp3, flac atd - cca 200 GB. Dalkove ovladani na vsechny funkce jak pro Winamp, tak Win Media Centre.Uz nevim co zkusit. Ma nekdo tip?Diky.

Odpovědi na otázku

asi odchazi grafika či celá deska

Kamaráde, nemůžeš nechat PC odstavené jen tak, tak dlouho a pak ho bez jakéhokoliv testu zapnout. Rovnou ho odepiš, investice do HW by se už nevyplatila. Když jsi ho už tak dlouho nepotřeboval můžeš mi laskavě říct, proč se ho nyní pokoušíš nahodit? Tak si ho měl v průběhu té odstávky občas nahodit, tvoje chyba.

Nepotreboval jsem ho, za tu dobu jsem mel dalsi jine PC a NB. Ted jsem si na neho vzpomenul jako na mediacentrum jen pro muziku, jak jsem psal. Tech nekolik stolnich MC je tak dobre akorat na prehryvani filmu. Na hudbu kazdemu k dokonalosti neco chybi. Bud moznost shuffle / randon, nebo jsou omezeny treba jen na 880, 1560, nebo 2040 skladeb, vic nevidi, bez informacniho displeje, takze nutnost zapnout na par vterin TV a zase vypnout, aby se clovek proklikal ovladacem na prehravani, o autorun, nebo autoplay nemluve. Navic vzezrenim krabicek, ktere se daji koupit v elekromaterialu pro kutily. Z kterych mam a maji dosplej je IAMM NTR83D, ale omezeni na 2962 skladeb a jediny snad "dokonaly" Guru4Tvix, ma displej, bez omezeni a dokonce ma autorun, takze po zapnuti cca za 20 vterin zacne automaticky hrat music. Ale zase skoro porad vynechava na DO tlacitko OK. A nove jsem neobjevil.Proto si muj mozek vzpomenul na tento PC a jako PC zvladne vsechno, vcetne automaticke aktivace Winampu po nabehnuti Win a naslednem spusteni hudby od posledni hrane skladby a to v nahodnem poradi, nema omezeni skladeb, neni treba chvilkove zapinat TV / monitor atd. Navic vypada hezky, šířka 43cm, takze rozmerove padne na receiver.Ze se nema PC odstavovat na delsi dobu bez prubezneho spusteni slysim poprve. Dal jsem si ted tu praci a namatkove vytahl jeste dalsi 3 PC a jeden NB, odstavene taky 3-4 roky, vsechny nastartovaly bez problemu. Ale asi mas pravdu.

Aha, tak to tě neomlouvá, na to si sestav nové, méně náročné PC, bude moderní, mnohem výkonnější než to staré a bonus spotřeba se s tím starým nedá srovnat. Prakticky by jsi ho mohl nechat on-line 24/7, což u toho starého jistě nehrozí. A pokud se tak rozhodneš, mysli na nutnost nepřehnat to s větrákama, takové PC by nemělo moc hučet.

Tipuji zdroj. Jestli mas sikovneho kamarada elektronika, at ti ho zreviduje.