PC nelze zapnout na poprvé

Dobrý den Měl bych dotaz nedávno mě začalo PC reagovat při zapínání až tak na druhý třetí pokus stisknutí tlačítka momentálně spouštění trvá třeba i 15 min.než se mě podaří zapnout zmáčknu třeba 10X a poté třeba do minuty PC naskočí samo bez stisku.Co by to mohlo být zdroj ? ale když PC jede tak prostě funguje bez problému z režimu spánku jde zapnout hned prostě funguje jak má jen když je delší dobu mimo sít tak nejde spustit.

Odpovědi na otázku

Ještě bych dodal že i když je režim spánku vypnutí PC se bez činnosti vypne samo do čtvrt hodiny poté jde zapnout normálně spustí se vše znovu jako při běžným spouštění ale naskočí poté do stavu kde zůstalo když se vypnulo.

Odpojuješ počítač po vypnutí od napájení (230V)? Třeba vypínačem na zdroji, nebo na vícezásuvce? ☺

Neodpojuji mám vše zapnuté v přepětové zásuvce takže PC vypnu běžně přes OS až se vypne vypnu zbytek monitor atd.při zapnutí přepětové zásuvky naskočí vše ale do PC jako by nešel proud po delším odstavení například.přes noc a spustí se jakoby mě to přijde opožděně takže stisknu třeba 5X tlačítko za zapnutí reakce žádná ale třeba do minuty se pak posléze zapne sám.

Chápu to dobře tak, že na přepěťové zásuvce je vypínač, který vypínáš?

Ano přesně tak :)

Skus si od kamaráda půjčit zdroj a vyzkoušet ho (abys vyloučil všechny ostatní aspekty jako je třeba (deska, tlačítko, kabel) a pak vyměnit zdroj (podle toho co říkáš půjde za chvíli do pr... )

Tak zdrojem to taky nebude to výměně za jiný pořád to stejný ....takže bych se přikláněl spíš k poškození základní desky tedka otázka jestli se vyplatí oprava když se dá dneska za slušnou cenu sehnat jiná nová na kterou navíc člověk nahodí nový komponenty tady to končí AM3+ a RAM DDR2.

Známé příznaky - kondenzátory na základovce poblíž procesoru se loučí - obvykle bývají nafouklé, nebo vyschlé. U desky pro PIII je stačilo vyměnit za podobné, ale chce to umět, deska je vícevrstvá...

Tohle už mám jednou za sebou ale je to x let zpět ještě u Intel Pnetium 4 hodně mě to právě připomíná.

Akorát mě přijde divný i když stát se může že PC je poskládaný v roce 2010 do tohoto léta jelo snad jednou dvakrát za měsíc jen pro sledování netu proto ho mám tedka doma jelikož bylo nevyužitelný podle HDD Control 3 pokud se to dá brát v potaz má za sebou 18738 hodin provozu.

Každopádně jsem zkusil PC vypnout a hned zapnout a jede což dělalo to samý když mě tenkrát fakt odešli ty kondenzátory řekl bych úplně to samý nafouknutý nejsou což tenkrát šlo vidět viditelně jenže to už bylo po sléze kdy PC zasmrádlo a nešlo spustit vůbec.

Můžou být vadné kondenzátory na zdroji nebo i mechanické tlačítko, kterým se PC zapíná. Možností je spousta. Začal bych u těchto dvou první

Jenom aby nebyla v lamprdónu baterka. 6 roků je dost a ještě, když je PC delší čas mimo síť, tak nejde spustit. Já bych tu baterku změřil...

Merať baterku? Rovno vymeniť.

Je mě to blbý říkat tady nahlas, ale baterku zrovna vymění jen nekvalifikovaná cvičená opice nebo socka, co nemá pár desítek tisíc na slušný laboratorní měřák.