PC nedetekuje HDD

Zdravíčko, externí HDD při připojení do NB jde sice slyšet, ale v NB se nikde nezobrazí. HDD je prý poškozeno, takže bych ho potřeboval zprovoznit a poté vytáhnout/zachránit data. Za každý nápad budu vděčný.

Odpovědi na otázku

Edit: Po x-tém pokusu NB načetl HDD. Ale píše to že svazek je pravděpodobně poškozen nebo neznámý typ souborů.

Pro záchranu důležitých dat bych zkusil nějaký program na obnovu smazaných souborů (např. Recuva).

Jaká je to značka exteráku? Jestly WD, tak z toho nevytahneš ani prd víly.

Data zachráníš tak, že si je zkopíruješ z bezpečnostní zálohy. Pokud žádnou zálohu nemáš, tak zjevně data neměla pro tebe žádnou hodnotu.