» Poradna » Notebooky

Pc nebo notebook

Dobry den chci se zeptat na alze nebojsem czc jsem narazil na notebooky do 30 az 33tisic ktery maji intel core i7 10nebo11gen rtx3070 ,atd apak jsem se dival na na stolni pc a udivuje me ze pocitace za stejnou cenu nemaji ani intel core i 7 a ani rtx grafikuCim to je a co by jste mi doporucily na vykon horsi pc nebo lepsi notebook ?PrikladNt https://www.czc.cz/asus-tuf-dash-f15-seda_3/... Pc https://m.alza.cz/asus-rog-strix-g15ck-cz00...

Odpovědi na otázku

Notebook může mát vyšší výkon než desktop, stejně obráceně. Desktop může být výkonnější než laptop.Záleží na konkrétních komponentách a jejich nastavení, například power limity. Třeba RTX2080 uškrcená na 80W bude mít možná i menší výkon než RTX2060 se 140W nebo kolik to mají 2060 TDP...To samé s procesory. U laptopu je velkým omezením i jeho velikost a potažmo konstrukce. Navíc i7 v laptopu není to samé jako i7 v desktopu..Někomu může vadit že i uškrcený laptop bude startující letadlo kdežto desktop může být extrémně tichý.Někdo může řešit snazší upgradovatelnost desktopu, jiný ocení přenosnost laptopu, i když, 15" laptop už je dle mě na hranici pravidelného nošení, radši něco menšího, něco co nemá hmotnost 2+ kila ale je to blíž 1 kilu.Jsou to jednoduše dva rozdílné světy a porovnávat výkon těch dvou řešení s naprosto odlišným form factorem a použitelností nedává smysl. Každé má své plusy a mínusy a jde o to co člověk potřebuje/chce

zásadní je na co to potřebuješ - notebook =mobilita a horší možnost upgrade

najdi testy, ta notekookova3060 moze mat nizsi vykon ako desktop 1600ti. Book bude hucat jak lietadlo s 95 procesorom a desktop bude "tichy aj s box chladicom. Ked sa ti nebued pacit, dokupis iny. Procesory:https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-11370H-v... ...ale ten notebookovy chvilu, kym sa nezohreje, potom vykon padne, desktopovy ho bude drzat teoreticky lubovolne dlho

Pokud ti jde o využití na hry a můžeš mít desktop, tak není jediný důvod proč sahat po notebooku. Herní notesy nejde upgradovat, jsou notoricky známé hlučností a vysokými provozními teplotami, pokud nepřipojíš externí monitor, tak máš i malý displej atd.

Dokud se ceny grafik definitivně neustálí na své "správné" hodnoty, tak ty Laptopy mají často zajímavý poměr cena/výkon. Chápu že hodně lidí vidí laptop s 3060 za 30 a vedle toho vidí 3060 samostatnou grafiku za 30, tak šáhne po laptopu i když ten výkon ve hrách bude odlišný... Stejně jsou na tom aktuální prebuildy, překupníci a těžaři to nekupovali, protože by museli prodat zbytek a to za dobrou cenu, bezstarostně aby se jim to vyplatilo, takže to zůstávalo pro skutečné zájemce. Taky mě svědila ruka vzít si prebuild s 1660S, ale měl bych problém až bych do toho později cpal 3070/3080. Pro toho co to upgradovat nebude, tak to byly dobré nabídk, kde ty grafiky nebyly nijak extra drahé

Pokud neni NAPROSTO NUTNA mobilita, pak nema smysl o laptopu vubec uvazovat. (Presto spousta lidi tu hloupou chybu s laptopem opakovane dela..)

Ako keby si sa pytal, ci si mas najst babu, alebo chalana. V oboch pripadoch, by si mal vediet co chces.

Reklamní triky výrobce a prodejce porážejí zdravý rozum. Výkon CPU i GPU je úměrný spotřebě, PC grafika klidně vezme (a uchladí) 250 - 300W, i víc. V popisu NTB je napsaný limit 85W - to je asi 1/4... A dovedeš si představit co by se stalo, kdyby měla noteboková GPU 300W? za 15 minut ti notebok začne hořet a podpálí stůl U CPU to bude podobné, ale ptotože je označení komponent NTB a PC skoro stejné...

Notebook je taky PC, je to přenosný PC.PC = personal computer, osobní počítač a notebook snad není osobní počítač? Je.

Ja, ja! Laptop model oder Desktop model.Není to nějaký malý? Aby se nám do toho ti králící vešli.