» Poradna » Ostatní

Pc nebo notebook na sš

Potřebuji nutně poradit, čeká mě studium na střední stavební škole a nevím jestli si koupit notebook nebo stolní Pc. Chci ještě podotknout, že budu na internatu.Předem děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Nutno podotknout, že k internetu jde připojit obojí. Takže zkus trochu popsat, co s tím budeš dělat a kolik by to mělo stát.

Notebook nebo Pc uz mam vybrany ale spise mi jde o to jestli je lepsi mit notebook nebo pc na intru. A jde mi o to jestli si mohu ponechat Pc v pokoji nebo ho budu muset nosit s sebou na hodiny.

Aha, takže srandista? PrdeI si dělej z modelíny.

Kdyt ja se normalne zeptal, co je na to srandovniho?

nosit desktop na přednášky ti jako přijde normální nápad?

Myslel jsem ten ntb

ak robíš stavarinu je lepšie pre architekta stolná mašina s poriadnym monitorom.

já osobně bych koupil desktop. Na přednáškách si poznámky uděláš stejně na papír, ve škole jsou studovny, tak si akorát dokup větší flash disk nebo externí HDD. K desktopu si dáš větší monitor, pořádnou myš a klávesnici a bude se ti na tom nejen líp psát, ale pak i dělat nějaké projekty. A když třeba nebude stačit grafika, tak nemusíš vyhodit celý PC jak u notesu, ale prostě dokoupíš lepší grafiku.

Obvyklá odpověď na obvyklou otázku:Počkej, až ti začne škola, třeba vám tam poradí nebo se zeptej spolužáků z vyššího ročníku.BTW: Jaké hry chceš na tom počítači pařit?

Doporučím ti jednu věc. Vem si papír, tužku a stanov si požadavky, co chceš a co nechceš. Pokud jdeš teprve na střední školu, tak tě nejspíš čeká obdobný průběh výuky, jako na základní škole. To znamená že budeš mít vyučovací hodiny podle rozvrhu a učitelé budou (nebo by měli) požadovat vedené zápisky v sešitě.Uvádíš, že budeš na internátu. tak je na zvážení, jestli vzít notebook, nebo desktop. Vzhledem k tomu, že budeš studovat stavárnu, tak bych sáhnul spíše po desktopu, a to z následujících důvodů:- budeš mít k dispozici dostatek výkonu na CAD aplikace.- máš možnost si pořidit 24" a větší monitor, na kterým se ti bude komfortně pracovat.- PC je snadno rozšiřitelný.Obecně do školy notebook tahat ani nemusíš, protože škola je pro výuku většinou povinna zajistit potřebné stroje a software.Pokud bys nosil notebook do školy, věř tomu, že to bude špatně, protože pak budeš dělat všechno jen ne to, co bys měl.