Pc nabíhá na druhý pokus po odpojení od síťě 230V

Zdravím. Moje Pc nelze nahodit na první pokus,kdyz je na noc odpojené elektřiny. Většinou zapnu,roztoči se naplno ventilatory a do cca 3 sekund se vypne. Druhý pokus a klasicky se zapínáKdyž by bylo nastálo v zasuvce 230v tak není problém. Tohle je sestava stara cca 17let,obcas používám. Nerad bych tím že to opomenu zničil další věci v PC.

Odpovědi na otázku

Tak to bude v prd*li zdroj aj základná doska.

Obe naraz asi skôr nie. A ak na druhý pokus nabehne vždy a následne ide všetko ako má, tak zdrojom to nebude...

Na druhy pokus nabehne a funguje v pohode. Kdybych ho nevypinal z elektricke site,tak neni problem se zapinanim,ale jinak to dela to co pisu. Jinak je cerstve preinstalovanej a tak by to melo byt v poradku. Ale to delalo i pred tou preinstalaci

Máš v prdeli kondenzátory, preto to tak robí a nechávať to furt zapnuté v el. sieti bez dozoru a v lete pri búrkach, tak to gratulujem že ste ešte nevyhoreli.

Myslis kondenzatory ve zdroji?

Všade, po tolkých rokoch nieto divu.

Zacnu zdrojem,mam jeste jeden a ten vim ze je v pohode a uvidim co dal. Ja vim,je to starej comp,ale me fakt staci na tohle prilezitostny pouziti. Ale dekuju moc za rady,vsem . Kdyby nekdo mel dalsi napad,budu rad.

Jinak to nabehnuti funguje tak,ze zapnu comp a on se rozbehne a protoci se ventilatory a cca po 4 sekundach se to vypne. A druhy start uz je v pohode. Tohle vse ovlivnuje to,ze to nebylo zapojeny pred tim v siti.. takze neco s elektrikou.. nabiti neceho.. zatez. Nevim.

CMOS baterka je v poriadku?

také bych to viděl na baterku

Baterku jsem nezkousel. Ale vymenim.to je to nejmensi. To je ta knoflikova,ze?

Ano

Jeste jakej ma vliv ta baterka na to co to dela pri startu? Omlouvam se,ale nevim

CMOS baterka udržuje všetky nastavenia BIOSu. Ak je baterka zlá (resp. vybitá), nastavenia BIOSu sa po odpojení napájania PC resetujú na základné hodnoty. 17 rokov na tú baterku je veľa, sám si zober koľko tak starých bateriek doma nájdeš a ešte fungujú? BIOS je zodpovedný za správny štart PC. Pri zapnutí PC zabezpečuje, že všetky HW komponenty sa navzájom dohovoria a až potom umožní bootovanie OS. Zjednodušene povedané....

Dekuju moc za radu. Taky vymenim. No ja jsem automechanik a co ta baterka vse drzi pri životě fakt nevim.

A není to náhodou vlástnost ? Třeba pracovni stanice se po připojení do sítě zapnou na 3 sekundy, protočí naplno ventilátory a vypnou.

Tohle je o tom ze ne ze jen pripojim na el sit,ale klasicky zapinam jako normalni comp. No mam v tom zmatek a nevim kde zacit. Asi zkusim vymenit zdroj a pak uvidim.

Robí to aj moja Intel doska. Aký to má zmysel?

Co jaky ma smysl? Mysliš výmena toho zdroje?

Reagoval som na Michala, ktorý napísal, že sa prac. stanice sami zapnú len na 3s, tak ma zaujíma prečo.

Aha..no to by me taky zajimalo

Je to presne jak pišes.. je bez el site... Zapnu 230V a comp protoci ventilatory a vypne se... (Bez nejakyho zapinani tlacitkem na compu)No a druhy pokus zmacknu tlacitko start a comp normalne nabehne. Dal jsem jiny zdroj ale projevy toho co jsem psal jsou skoro stejny.. proste je ten comp delanej asi jako pracovni stanice a tak se asi tak po startu chova.

Tak super, ubehol týždeň a nakoniec sa dozvieme že sa počítač nezapína na druhý pokus ale hneď na prvý...

No dal jsem jiný zdroj a baterii na desku. Jestli se nepletu,tak ten pevní start se jedna jen o to,ze on si protočí ty ventilatory ( což ja bral za start) a omlouvam se tady vsem. Proste me to zarazilo co to dělá a tak jsem se radsi chtěl zeptat. Ja nemam zkušenosti s tim,ze vy si comp po zapnuti na zdroj jen tak zapinal ventilatory. Jsem to videl poprvé. A to ze to dělají pracovní stanice,což tenhle comp je jsem nevedel. Ale dekuju vsem za rady a omlouvam se za moji neznalost

a nieje to jedno? 17rocny PC mal byt davno zrecyklovany a nie ho stale pouzivat

No ja ho pouzivam fakt tak jednou za 14 dni. Mam to na chate a proste na vyrizeni veci. Takze nepotrebuju nejaky stroj

Lze uvažovat asi takto. Při zapnutí se nabíjejí elektrolyty na základní desce. A je jich tam hodně. Ten proudový náraz zdroj neudrží a ochrany ho vypnou. Při dalším zapnutí už elektrolyty nejsou úpně prázdné a zdroj to udrží. Čili s největší pravděpodobností už poněkud věkem ochablý zdroj.

zabudol si, ze ked sa PC vypne, ale neodpoji od siete 230V, tak sa to nedeje, komp startuje OK a pritom kondenzatory na MB neboli pod napatim, nakolko vo vypnutom stave "zije" len +5VSB a este START pin - zeleny, na ktorom je 3,3V.Tvoje vysvetlenie nesedi.

Ale ono to s velkou pravděpodobností tak opravdu je. Ten problém může způsobovat klidně ta 5V větev.

Vitaj v klube, Sikip! Mne to robi to iste, az nato, ze ked PC odpojim vypinacom, alebo vypadne siet 230V, pri starte mi staci jedno zapnutie, kratky nabeh, tak 1s, vypne sa, ale o dalsiu sekundu sa sam zapne a bezi bezchybne

Nojo,no.. uz je to tak

ZdravímPokud používáte Win 10 vypněte v nastavení napájení rychlé spouštění

Taky zkusim ale kde se to najde,v Biosu? Prosim mohl by jste hodil lehky navod.

Najdeš to v nastavení systému, tedy Nastavení - Systém - Napájení a režim spánku - Další nastavení napájení - Nastavení tlačítek napájení - kliknout na Změnit nastavení, která není nyní k dispozici - odemknou se dole volby a tam zrušit zatržítko u Zapnout rychlé spouštěníhttps://prnt.sc/t0nd3rPokud je volba zatržena tak se PC vlastně nevypíná, a tím jak ho odpojíte od proudu, tak se nedokáže znovu načíst do původního zobrazení, proto ten dvojitý start

Dekuju moc za radu.. zkusim na to mrknout... Jsem rad za jakoukoliv radu ,co s tim . .

No, tím to ale nebude, to je blbost.

To je ovšem pěkná blbost... Jelikož mu to ani nezačne spouštět systém, tak to nemá s nastavením napájení nic společného. Tohle je prostě HW problém

Tak ty si přišel asi z Marsu

Řešit tohle u 17 let staré sestavy nemá smysl, je to buď zdrojem nebo základní deskou, případně obojím.

Jedná se o vlastnost některých starších základních desek. Pokud jsou stále pod napětím, PC nabíhá normálně. Po úplném odpojení pak najíždí na 2x. ☺

jestli vytahujes zdroj z el zasuvky tak se ani nedivim ze jsi ho oddelal :D

to je zase blábolů a doměnek.. Tohle je jednoznačně zdrojem. Dej tam jinej a bude to OK.