PC na hry + práci v Cinema 4D, AutoCAD - 27000,-

Ahoj budu si pořizovat nový počítač převážně na hry + práci v cinema 4D ,AutoCADPotřebuju zhodnotit tuto sestavu jesli je vše v pořádku a co byjste případně upravili ale cenu zvyšovat určitě už nechci max. Jestli víte jak to udělat o neco levněji aniž by se snižoval výkon.Seznam:https://www.czc.cz/3ihr58tlbmjfkb36s2333hbbs... ________________________________________________________________________________Upraven titulek, porušující základní pravidla:"Napište titulek co nejpřesněji. Jen podle titulku se ostatní rozhodnou, jestli si váš dotaz přečtou.Pište vždy jednoznačné titulky, nikoli pomozte, dotaz a podobné texty."Moderátor________________________________________________________________________________

Odpovědi na otázku

co windows?

Mám windows 10

Na disku by slo necely litr stahnout (Blue EX nebo Barracuda staci) a to bych nacpal do vetsiho SSD. Pamet bych hodil nejakou 2400MHz.

Děkuji za rady, v čem je lepší mít ještě větší SSD? Myslel jsem že je hlavně na win. + V čem je lepší vyšší frekvence u RAMky?

AMD grafika být nemůže? Pak tam lze přesně za ty samé peníze dostat i7 a ještě dostanete kupon na DOOM. https://www.czc.cz/187660,161089,105970,1685... Sice se ta širší grafika bude ve skříni asi trochu mačkat, ale snad by se vejít měla. Pokud to nemůže z nějakého důvodu být AMD, tak pak možná volit 1060 3GB. Je to sice trochu slabší grafika, omezená trochu pamětí, ale na druhou stranu, by vám ta i7 mohla pomoci v těch programech a grafika se mění častěji než procesor. Nemluvě o tom, že za chvíli má vyjít R5 od AMD, které asi celkem i5 od Intelu odrovnají, i přesto, že i5 bude mít vyšší výkon na jádro. Pokud tedy opravdu bude cena za 6 jádro taková, jak se říká. Dokud to ale nenastane, tak je to jen spekulace.

Ok děkuji za rady :) . Jen pro jistotu jak mám poskládaný PC tam by vše pasovalo pospolu že?

Pokud myslíte tuto sestavu:https://www.czc.cz/3ihr58tlbmjfkb36s2333hbbs... tak ta sestavit jde. Nicméně ram bych vzal 2400MHz. Je to standardní podporovaná frekvence, tak proč to nevyužít, když stojí stejně. Také vám chybí napájecí kabel ke zdroji. Ten není součástí dodávky.

Jo a bude vám na 99% chybět jeden Sata III kabel. K desce budou asi dva (pro ssd + hdd), ale pak ještě pro mechaniku.

Ok děkuji za radu :) To je např. Tento? : https://www.czc.cz/premiumcord-kabel-sata-3-... Pc si nechám složit u CZC nemáte ještě nějaké tipy? Když by při skládání byl nějaký problém např by mi chyběl kabel navíc doplní mi ho tam (s příplatkem) ?

Ano třeba tento kabel.Proč jste proboha dal tak drahé ram? Jenom protože to je Kingston, který má trochu jméno? Tak Crucial ho má také a stojí stejně jako ty vaše původní:https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-l... Ty Kingstony jsou vyhozené peníze.Pokud jste schopen takto navyšovat rozpočet, tak opravdu nechápu proč kupujete i5 (důvod dfg | 13. 03. 2017 07:54), když i7 je v tomto směru lepší. Jak pro ty programy, tak pro budoucí i současné hry. To raději koupím jen 8GB ram, nebo vynechám hdd,..... To vše se nechá pořídit třeba za 2 měsíce a v klidu nainstalovat, bez reinstalace Windows, bez problémů.Nicméně pokud tu sestavu chcete, tak OK, není špatně složená, jen bych vzhledem k pohybu na trhu volil jinak. I proto, že je to cenově dosažitelné.

Píše práci v CAD a Cinema 4D... Opravdu HDD a jen 128GB SSD? To není nejlépe navržené...

To bylo v jeho původním návrhu, tak jsem to nechal. Předpokládám, že tohle si uživatel snad dokáže zjistit sám, kolik potřebuje místa.Jinak píše převážně hry. Také nevěštím jak moc v tom pracuje a jak rozsáhlé ty projekty jsou. Snad je to taky trochu svéprávná bytost (bez urážky tazateli). To už bychom mohli rovnou jezdit k nim domů, jako poradci zdarma.

Máš sice pravdu, ale pokud na tom chce skutečně pracovat, volil bych taktohttps://www.alfa.cz/basket.phpCore i5 ještě neujel vlak, na hraní her stačí a ani v požadovaném softwaru to nebude žádná tragédie. Sice mi chybí HDD, ale to může dokoupit kdykoli. Místo HDD tam má SSD, místa asi dost, neb má 512GB. Po vyčerpání životnosti buněk se zamkne na read-only.

NO, a jsme zase u toho. Kolik potřebuje místa? Dejte si do té sestavy jen 256Gb ssd a máte tam i7 7700, místo té nevýhodné i5 7600. Také to, že nechává tazatel GTX 1060 6GB věc prodražuje. Sice to chápu, ale jak už jsem psal nahoře, je stejně vysoká pravděpodobnost, že grafiku do 2 let vymění, ale procesor zůstane. atd. atd. To bych se opakoval a stejně bude mít poslední slovo tazatel.Ten to kupuje, ten musí vědět co potřebuje.

Máš pravdu, věc je v prioritách tazatele.

Děkuji že se snažíte poradit :) . Popravdě upgrade PC později moc zvažovat nechci nerozumím tomu a myslím že si snad vystačím s tímhle na delší dobu. Ohledně programů cinema 4D autoCAD inventor atd. V těchto programech moc dlouho nedělám učím se stačí když mi PC vystačí ještě na zbytek střední a vejšku. Později si snad koupím zase něco nového za své peníze.

Záleží na rozsahu těch projektů, pokud to budou rozsáhlejší práce, SSD ti opravdu zpříjemní práci.

To rozhodně, pod 256 GB ssd bych dnes nešel. Ono se to nezdá, ale win + programy + nějaká ta hra a i 256GB ssd je tak, tak. Natož 120 GB.Pro tazatele:Pokud počítáte s počítačem na dobu 5a více let. Podle toho co říkáte min 1 rok střední + 4 a více let vysoká, tak je dle mého zase lepší jít do i7. Ale to je můj názor. Pokud si myslíte že i5 stačí a raději investujete jinam, tak OK. I tak je to slušná sestava.

No, on by svůj smysl měl i AMD Ryzen 1700.

JO, ale bohužel momentálně vychází ještě dráž než Intel (o cca 1000 - 1500kč) a ve hrách je pomalejší. Tedy momentálně. Uvidíme jak to vychytají a co na to Microsoft. Zda udělá nějaké úpravy.