PC na hrani do 15 tisíc - pouze bedna

Zdravím. Vzhledem k blížícím se Vánocům (no... ano, máme ještě čas :D) přemýšlím o koupi počítače na hraní pro mého syna. Samozřejmě však na něm budu hrát i já, když ten zmetek bude zrovna ve škole :D (hraju přes den, chodím na noční fušky do fabriky).V rodině už počítač máme, ale dosluhuje. Na druhou stranu se to týká jen "bedny", monitor a ostatní je během let dokoupené (hlavně FULL HD monitor).V počítačích se moc nevyznám, ale snažil jsem se něco nastudovat. Kolegové v práci mi doporučili procesor intel pentium G4560, že je prý levný a dobrý začátek na hraní. V obchodech mi zas doporučovali procesory "Inter i"nejlíp prý i7 ale i "i5" je dobrej. Avšak docela dost se za ně připlácí oproti tomu pentiumu, který mi zas prodavač nedoporučoval.Grafická karta mi byla doporučena nVidia, protože prý AMD hrajou druhé housle. Nevím, já sám používal AMD grafiky 4 roky a jsem spokojenej.Co si myslíte vy? Jako model mi byl nabídnut 1050GTX ale lepší by byla 1060, ta se však do mého limitu 15 tisíc nevejde.Je mi jasné, že budu muset koupit SSD, jelikož ten můj starej HDD je pomalej.Ale klidne by mi stačil 250-300 gigabyte.Co se ostatního týče (zdroj, mateřská deska, operační paměti ram) tak v tom mám guláš a nevyznám se vůbec :D Mohl by mi někdo sem hodit seznam komponent na PC za 15 tisíc? Třeba CZC nebo Alza.Na počítači budeme hrát Overwatch, pubg, LoL, gta 5 (to jsou tituly mého syna), tanky, zaklínač 3 divoký hon a Divizi (to jsou zas moje pářky :) ). Chápu že to nerozběhneme na maximální nastavení, ale takové střední by nám bohatě stačilo.Nevím jestli je limit 15 tisíc dostatečný, tak klidně můžete jít přes čáru a 1-2 tisíce přihodit. Byl bych radši ale, kdybychom zůstali při zemi. :)OS mám Windows 10 Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Asi nějak takto:https://www.czc.cz/185237,174046,191551,2041... Ve hrách:https://www.youtube.com/watchhttps://www.youtube.com/watchhttps://www.youtube.com/watchU toho GTA je procesor přetaktovaný, ale to nebude hrát asi tak zásadní roli v kombinaci s GTX 1050Ti