PC na 3D Blender a Unity

Zdravím,dneska mám i já jeden dotaz: kolega v práci chce pro svého syna PC na tvorbu 3D grafiky (programy Blender a Unity). Doteď to syn dělal na notesu, ale je to starší stroj a cuká se atd. atd.Takže si kolega vybral z hotových PC v Alze toto:https://www.alza.cz/gaming/hp-pavilion-gaming... (i5-8400, 16GB RAM, 1050Ti 4GB, NVMe 256GB, 1TB na data, W10)A jelikož s 3D programama nedělám, prd se vyznám v požadavcích na HW. Koukal jsem na weby těch programů, našel jsem HW požadavky pro Blender a vybranej počítač splňuje ty doporučený. U Unity jsem konkrétní doporučenou sestavu nenašel (třeba jsem blbě hledal).A můj dotaz č. 1 zní: bude tahle sestava stačit? Nebo je lepší si za stejný peníze počítač postavit a ten bude o dost lepší? A dotaz č. 2: syn si chce k tomu PC koupit tenhle monitor:https://www.alza.cz/24-asus-vs247hr-d514356.htmNení to nějakej úplnej šrot? Já s Asusama nemám zkušenost, všude kolem sebe mám Samsungy nebo Delly.Díky za Vaše názory Franta

Odpovědi na otázku

ten monitor je obyč TN - je to kvůli ceně, že nevzal IPS?Jinak škoda, že Unity je oficiálně podporované jen na woknech a masoxu, protože jinak bys nepotřeboval platit za Windows. Pro linux je beta:https://forum.unity.com/threads/unity-on-linux-re... Kupříkladu Blender by na linuxu byl určitě stabilnější a taky by nehrozilo rozdrbávání kompu updaty W10.

K tomu LCD - já vlastně nevím, proč si syn kolegy vybral zrovna tohle TNko (možná honba za nejnižší obnovovací frekvencí, nevím). Ale koukal jsem teď na IPS a za stejný peníze nebo o dvě stovky víc je taky na výběr, tak jim asi doporučím IPS, kvůli o něco lepším barvám. Nebo tam vidím jedno MVA od Benq.Ty W10 - kluk na tom bude dělat i věci do školy (Office a tak), je na to zvyklej a nejspíš nemá kolem sebe nikoho, kdo by mu s linuxem na začátku pomohl. Takže OS necháme jak je, nemá cenu je tlačit do něčeho jinýho.A díky