» Poradna » Mobily

Pc monitor vesrsus LCD

špekuluju - herní monitor nad 30" nebo podstatně větší LCD za stejnou cenu? Nejde mi o sledování televize, pouze jako monitor k PC na hry a filmy. Bude LCD hry stíhat? Už se tomu chvilku věnuju, no závěr nikde. díky za poznatky

Odpovědi na otázku

Pokud tím "LCD" myslíš televizi, tak zkus trochu hledat. Dotazů na téma "TV místo monitoru" je tu spoustu.Jen tak mimochodem, LCD je technologie panelu a používají ji jak televize, tak monitory. Všechno je to LCD.

Dotazů a odpovědí je všude spoustu ale jeden z mála neosvětluje princip televize a jak to funguje.Dnešní televize mají všechny počítač, i ty co nejsou SMART a to je základní kurvítko aby levný televize byly pomalejší. No a vylepší se rychlost tím že se sníží datovej tok což má za následek nevyladitelné barvy a plochý obraz. Nějakých 400Hz se prakticky promění na "divných" 50 (a že to jde dokázat to sem se taky divil), jo 50fps film, 50Hz přenos přes HDMI v RGB 4:4:4 degradovaných na 4:2:2 a obraz je takový nějaký neklidný, údajně každý druhý snímek v má necelých 300 řádků a to jak v HD tak v UHD. Porovnával sem to s monitorem, myslím že monitory zatím žádný takovýhle vylomeniny nemají.Tak se hráči zamyslete na co budete za drahý peníz v případě TV čučet.

Mno spíš bych dodal, že všechny televize pod 30 000,- mají jen 50 hz obrazovku... takový ty 200 Hz a podobně to jsou pseudopřepočty a věří tomu fakt jen amatér...

No a jsou i 3000Hz, viděl sem 1200 a dopočítávání snímků je dobrý na 24Fps ale až na změny scény, tam se to škubne, cukne atd. To je asi celej zázrak na panel 100Hz.

Si myslím, že se bavíme každý o něčem jiném... 3000 Hz si myslím nejde ani technicky vyrobit, reálně se používá 50 Hz 100Hz a 200 Hz (60, 120 a 240 pro US and A), s tím, že 200Hz je myslím strop, kde jen ten samotnej panel stojí jak ojetá Fábie...Těch 3Mhz je pseudo nereálnej přepočet v rámci PR keců, ale nemá s realitou nic společného...

Jo, to je obnovovací frekvence televizí, těch 50,100..., ale je tady ještě jedna síť frekvencí co se stará o uspořádání snímků v rámci různých dopočtů především pro zvýšení plynulosti, v neposlední řadě o snížení artefaktů vlivem deinterlace apod. To právě nejde nikde v přenosovém řetězci udělat protože tu frekvenci by to neutáhlo, tak se to řeší až na samotné matici panelu. V současný době se uvádí již obě frekvence a ta vyšší se již jako frekvence neuvádí, ale jako PMI apod. 100/800 aj. Jinak sem si všimnul stagnace a škrtů v těch PMI, třeba Panasonic končil před třema rokama na 1200/1500 pro US (Hz) a každej rok ubírá... Zajímavý na tom je že to snad ještě nikdo nezměřil, možná by se ukázalo jak to tam s těma řádkama koulej. Jinak stačí dát kurzor myší do obrazu a je to docela "ródeo".

seženeš i kolem desítky 100Hz panel jen se musí vědět co se hledá a hledat a hledat ... no a většina lidí ani neví co je Hz, takže mají prodejci žně

Musíš se zaměřit na rozlišení - velikost/rozteč bodůhttp://api.teplaky.net/kalkulacka-srovnani-LCD-m...

Když bys použil google, zjistíš, že TV se dá v pohodě používat - už jen z principu, že komplet konzole je využívají a není to problém. ALE musíš koupit nějakou rozumnou... obecně se kvůli input lagu doporučuje Sony... (počítej od 10 000 nahoru ideálně tak 15k).Nebo je potřeba mít CS s 1000 fps na 144 Hz ? (Doteď netuším proč to tak je, ale za tu dobu už se na to ptám)

konzole, no to je fakt. Jinak zhruba favorité: monitor https://www.alza.cz/35-aoc-c3583fq-d4016009.htm - větší jsem nenašel - http://televize.heureka.cz/panasonic-tx-p50st50e/ - poslední kusy a co potom? -https://www.kasa.cz/televize-philips-49pus717... - platim za věci které ani nevyužiju. Každopádně děkuji za trknutí.

Jako každopádně ber fakt, že na těch 56" co tam máš, je jakákoliv práce naprosto nereálná... I těch 35" je podle mě pořád hodně, psát na tom třeba něco, to je zatrest... a změna dpi a pod. ti fakt pomůže jen někde, ale řešení to není. (hromada softů to úplně ignoruje a totálně se jim rozsype UI)Reálně dopadneš tak, že si k tomu stejně koupíš další "běžný" monitor na "běžnou" práci...

Problém s TV pro PC je v prostředí. U PC sedíš u stolu a kresla, u TV... no to je obvykle obývák (sedačka atd.) Prostředí pro hraní nevhodné.

Určitě... Mám TV (40" Bravia) napojednou k PC, Xboxu, RaspBerry atd. a pro běžnou práci je TV nepoužitelná, je to prostě moc velké. Takže pokud TV na filmy a hry, tak určitě k tomu i běžnej monitor.Podle mě už tak o těch 32" je to moc velké... měl jsem nedávno půjčenej 27" herní monitor a to byla max. velikost co by pro mě byla použitelná na práci.

Ja jsem si taky rikal, jak bude 55" plazma bezva na hrani her. Jenze neni. Problem je proste v tom prostredi. Na hrani se obvykle potrebuje mys a klavesnice. Na beznem obyvakovem stole je to nepouzitelne, protoze jsou proste nizke a klasicky kancelarsky stul tam proste nema co delat. A to jsou jen hry, dalsi vec je prace a internet.S 27" monitorem nemam rpoblem, asi bych snesl i vetsi,. ale 40" a podobne u ne.

No jasný, když se k tomu můžeš "vyvalit" a ovládat to xBox ovladačem, problém není (mám X1 a x360 controller k pc i xBoxu), ale hrát něco s klávesnicí a myší na TV je je pro mě naprosto absurdní...btw: mám teď k TV připojené, mimo jiné, raspBerry a je to teda porod... Připojení k pc mám čistě kvůli filmům, ale jelikož dneska film přehraje vše, propojení PC + TV pro mě nemá vlastně význam...

jak jsem psal - pouze na hry a filmy, na práci mam noťas - díky, mrknu i na tu Bravii

Když jsme to řešil kvůli xBoxu, tak vycházela TV nejlépe právě od Sony (malej input lagy, slušné parametry atd.. a nejhůř jako herní vycházela TV od Samsungu). Na netu jsou o tom kilometry textu...Pokud TV čistě na hry, tak ok, ale zapomeň na klávesnici a myš - potřebuješ čistě gamepad (ideálně Xinput - tzn xController a jeho deriváty). Strategie, moby a fps jsou tedy out...

"...špekuluju..." + "...Už se tomu chvilku věnuju, no závěr nikde..."Tak pokračuj, jen najít aspoň jednu Poirotem oblíbenou buňku.