PC min.128GB paměti

jaké jsou možnosti na workstation s min. 128 GB pamětí s možností rozšířit do 512 GB? Co jsem našel, tak jedině něco na socketu 2011-v3 ? Procesor 1 možná 2 x, požadavky 6-8 jader min. Grafiku zatím nevím (zjišťuji, dle SW). Jedná se o zpracování 3Dscannu, jedno měření 1/4 - 1 miliardy bodů minimálně, měření kolem 1000.

Odpovědi na otázku

To asi spis bude zaviset na tvych financnich moznostech.Samotna slusnejsi zakladni deska (14-20 tisic), kuprikladu Supermicro X10DRi.Workstation barebone od Supermicra je kolem 60 tisic, takze v nejakym zakladu (1 CPU, 128GB) se to dostane nekam ke 100 tisicum.

Jinak 4CPU workstation barebone zacina zhruba na 100 tisicich... Kazdopadne technicky je mozne mit klidne 4CPU, 1TB RAM, ale bude to par set tisic stat.

díky, na tu supermicro jsem koukal + obdobné konkurenční. Začátek bude 1CPU s druhum volným soketem. Jde kombinovat na těchto deskách např. CPU 2630v3 osmijádro a 2620v3 šestijádro nebo to musí být totožný CPU?

U viceprocesorovych stroju se vzdy pouzivaji shodne CPU a pameti se pouzivaji vzdy po parech/ctvericich a tak podobne.

128-512GB RAM se kazdopadne jinak nez s high-end wks nebo serverem udelat neda.