PC mi robi čo chce

Takže - Stava sa, že pc pri zapnuti nenabehne na prvy krat - pc musim reštartovať, potom nabehne v pohode. Pri štarte pc niekedy pipne, niekedy nie. Ked sa zobrazia info o biose, bios skontroluje pc - cpu a ram - často mi tuto "činnosť" bios vynecha - nabehne bez kontroly. Pc mam napojeny na tv cez hdmi kabel - niekedy po nabehnuti win mi z ponuky zvuk zmizne možnosť zvuku cez hdmi. Po reštarte (alebo viacerych) sa tato možnosť objavi. Pri kopirovani suborov na usb kluc musim odpojit klavesnicu(usb port) inak mi usb kluč ani nerospozna. Klavesnica ma samostatne dva usb2.0 porty. Pri kopirovani cez usb na klavesnici mi kopirovanie niekedy zmrzne. Atd atd... Bios mam aktualizovany na uplne najnovsi - skusal som niekolko verziiBateria na mat. doske je uplne novaZdroj som kupil novy, 600wMam win 7 - 64bit; Intel dual cpu 2GHz; 4GB ram; Grafika ATI Radeon HD 5670 Series; Samostatna zvukova karta - napojena cez optiku na domace kino.To je asi všetko, dik za napady.

Odpovědi na otázku

Zkus nainstalit libovolný Linux. Pokud počítač přestane blbnout, je chyba v O. S. Pokud bude blbnout dál, je chyba v PC. (Což takhle zkontrolovat HDD? Pokud má ,,díry" Linux ti to hned po nainstalování ohlásí.)

Ked nabehuje bios - a kontroluje pc - to nema s win asi nič spoločne - chyba je už na začiatku....Ale ten linux ma nenapadol...

Jasně, blbne mu to ještě před startem OS, takže chyba bude někde jinde A když už linux, tak max z livecd.

Asi odchází základní deska Zkuste původní verzi biosu.

No bios som mal skoro všetky verzie....Ono aj mne vychadza len ta matična....Len nie som si isty....

Koukněte se jestli nemáte na MB nějaké nafouklé kondenzátory, zkorodované "cestičky", případně zkuste taky odstranit prach.

Kontakty na MB su prečistene, je vymenena pasta na odvadzanie tepla z cpu, graf a chladica MB. Pc bol už tolko otvoreny ze tam prach skoro neni....

Nejakou obycejnou klavesnici PS/2 jso zkousel?

Aj mna to napadlo - mam myslim niekde staru klavesnicu na PS/2 - len neverim že by klavesnica robila taketo problemy....

Já už jsem to párkrát zažil, že klávesnice zblbávala PC. Stává se to sice zřídka, ale zcela vyloučit to nelze. Pokud nemáš jinou, zkus spusti PC bez ní (možná budeš muset v SETUPu vypnout kontrolu její přítomnosti) a ovládat chvíli PC jen myší.

prave pišem na klavesnici s pripojenim ps - a problem pretrvava...

Pokud by to bylo HW, tak zkus prověřit kondenzátory na MB, jestli nejsou nafouklé.

Kondenzatory som kontroloval nedavno - vyzeraju byt uplne v poriadku.....

Jinak dle diskuse jinde, je ten nový zdroj značky MODECOM, takže to vlastně není zdroj, ale elektrošrot.

Tak sorry že všetci mate dokonale počitače a hlavne dokonale zdroje a ja nie

To ani zdaleka není PC, ale kandidát šrotovištětetetetete.

I ty nejlevnejsi zdroje, ktere jsou dnes v prodeji, uz maji solidni provedeni a nekdy i prekvapive kvalitni soucastky.http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-ch...

To bohuzel ani zdaleka(!) ne.Ale da se to rict tak, ze nektera webova periodika se to ani v dnesni dobe nestydi lzive tvrdit. Ten odkaz to hezky ilustruje.(Nicmene optimisticky jsem ochoten pripustit, ze vyslovene zivotunebezpecnych zdroju v obchodech ubyva. Byvali propagatori Xilence jiste zamacknou slzu v oku.. )Seznam uveritelnych recenzi treba zde: http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page541.htm .

Vytahni (pridavne karty.zvukovka atd.) a odpoj z PC vse, co nemusi byt zapojeno a zkus:http://ulozto.cz/xfBLMkf/zive-testy-pc-zipZacni memtestem.

ZDROJ MAM INY - JEDINY MOZNY BOL Seasonic SS-400ET - UCINNOST 80+