PC-MÁM SI HO KOUPIT KDYŽ NEVÍM CO JE TAM ZA ZÁK.DESKU?

Ahojky,
přemýšlím ,že si koupím tento počítač(bude hlavně na hry a zálohování),ale nemohu zjistit co tam je za základní desku.Prodejce a ani výrobce to nevědí.Mám to risknout??Fakt nevím ,co myslíte?

Cena je 22 350 Kč
Procesor:
Intel Core 2 Quad Q6600 s frekvencí 2,4 GHz
8 MB L2 Cache
FSB 1066 MHz
Patice Socket 775

Čipset:
Intel G33

Operační paměť:
2 x 2 GB DDR2
4 sloty pro max. 4 GB

Grafická karta:
NVIDIA Geforce 8800GT s 512 MB vlastní paměti
Až 1791 MB celkové paměti grafické karty přidělované v systému Windows Vista

TV Tuner:
Analogový (PAL) a digitální (DVB-T) TV tuner s dálkovým ovládáním

Pevný disk:
500 GB, Serial ATA II, 7200 RPM

Optická mechanika:
DVD±RW
Rozhraní Serial ATA
Podpora technologie dvojitého zápisu a LightScribe

Audio:
Integrovaný zvuk Intel High Definition s 8-kanálovým kodekem

Komunikace:
Integrovaná síťová karta 1000 Mbit/s
Bezdrátová síťová karta 802.11b/g

Rozšiřující sloty:
1 x PCI Express x16
2 x PCI Express x1
1 x PCI

Rozšiřující pozice:
2 x 5,25" externí
2 x 3,5" interní
1 x Pozice pro jednotku Pocket Media
1 x Pozice pro jednotku Personal media

Vstupy a výstupy:
6 x USB 2.0 (dva vpředu)
2 x FireWire (jeden vpředu)
1 x RJ-45
2 x DVI
1 x TV-out
1 x Audio I/O
1 x Čtečka karet HP 15 v 1

Operační systém:
Microsoft Windows Vista Home Premium

Skříň:
Rozměry: 178 x 422 x 394 mm
Hmotnost: 15 kg

Příslušenství:
Bezdrátová klávesnice
Optická myš
Dálkový ovladač HP Vista Media Center
Softwarové vybavení

Moc díky za názory.
Ahoj Edit.

Odpovědi na otázku

Prodejce ani vyrobce to nevi?? A to kupujes kde? V supermarketu? Vypda to tak, protoze kdyz uz vidim, ze "Až 1791 MB celkové paměti grafické karty přidělované v systému Windows Vista", tak je to podezrele..
Nicmene u takoveho prodejce bych se otocil a sel jinam. Nevedet, co prodavam, tak bych s firmou moc dlouho nefungoval...

Ja osobne bych ho bez znalosti desky nekoupil, zvlast s chipsetem G33. Ale vic me udivuje, ze prodejce neni schopen zjistit co tam je za desku. Bud ti keca, nebo je neschopnej, ani jedno nevzbuzuje duveru pro nakup.

doska je tam Intel DG33TL - určite nebrať, omnoho lepší pc sa dá za tú cenu poskladať.

No prodávaj ho v obchodě a tam to neví..a ,když jsem dnes volala výrobci HP tak mi řekl, že fakt neví a nedokáže zjistit co tam je.Také se mi to nezdá no.Takže ne?Moc tomu nerozumím ,ale myslela jsem že je dobrý.Tak moc díky

www.intel.com ...
- to je link na tú dosku, je smutné že normálny užívateľ dokáže lepšie zistiť čo je v pc ako výrobca

No a to je ono já nejsem ani normální uživatel,protože tomu skoro vůbec nerozumím a navíc neumím angl.Takže asi takProto jsem přišla pro radu sem víšTakže ta deska je špatná jestli dobře chápu??A jak si jí zjistil ,když ani v HP to nevěděl? A nebo věděl jen se mi chtěl zbavit no

No dalo sa na to jednoducho prísť:
1 x PCI Express x16
2 x PCI Express x1
1 x PCI
chipset G33
= micro ATX doska - takúto "šialenú" kombinácou môžu mať len dosky Intel
+ to potvrdilo ešte firewire a "Intel High Definition s 8-kanálovým kodekem"

Už podle chipsetu G33 lze soudit, že se nejedná o úplně nejnovější model, pravděpodobně micro ATX. Navíc proč integrovaná grafika, když je tam výkonná grafická karta. Taky 1x PCI (nejpouživanější rozšířující slot) to by mohlo v budoucnu mrzet. Zkrátka starý trik prodejců PC, vyzvednout výkon CPU atd., ale o základní desce, srdci PC ani slovo. Má ležet na skladě, tak šup s ní do nového compu. Ještě před pár lety to bylo pravidlo, dnes už občas desku uvádějí. Změnit prodejce!

Radsi bych poskadal stejnou sestavu s deskou Gigabyte/Asus s chipsetem P35
do sestav se také nekdy dávaji nekvalitni zdroje

No protože tomu fakt houby rozumím mohla bych si tak leda poskládat lego)).Tak přítel mé kamarádky mi sestavil pc.Hodím ho sem tak budu moc ráda ,když se vyjádříte i na tento.Je to ,ale psané tak ,že tomu bude podle mě rozumět málokdo a nebo jen ten kdo se opravdu vyzná.Předem fakt díky za názor.Edit

My uz to pochopime. :o))

Nejlepsi metoda je opravdu poprosit o pomoc nejakeho znaleho kamarada.
Ta sestava vyse popsana neni opravdu nic moudreho a tapani prodejce taky nevesti nic dobreho.