PC komponenty

Dobrý den. Potřeboval bych poradit. Kupuji si komponenty do 11000. Potřeboval bych od nějakého profíka poradit, jestli je toto dobrá kombinace : https://www.czc.cz/167802,178263,184216,1876... Děkuji.

Odpovědi na otázku

Na co ten pc máš? Zdroj máš svůj že ho tam nemáš?

Takže předpoklad je, že chceš slušný cpu a pojedeš na integrované grafice ? Jinak ta deska... B150 je ok, ale možná bych vzal mortar od msi (má chlazenou i tu vrchní část n. kaskády) - pokud ji bereš kvůli doomu, může bejt, ale tam ti integrovaná fakt nebude stačit. Chladič ti stačí i levnejší (he1024), ale opět to není problém...Proto jak tu padlo, k čemu daný pc bude sloužit ? Protože tam není grafika ani zdroj... to je jen upgrade ?

Podle tvé rady, vezmu tu základní desku jak jsi psal. Chladič si nechám, ať ho nemusím měnit. Popravdě, netuším jaký mám zdroj. Grafickou kartu mam Nvidia GeForce 650 a ta mi zatím stačí. Kdyby něco, zdroj si dokoupím :D

Zdroj by bylo dobré taky zjistit, pokud vyloženě nevíš, vyfoť na něm štítek

Dobře, hned se na to mrknu ;)

Ano, grafiku i zdroj mam. Ted jen vylepsuju "spatne" kompnenty. PC bude slouzit k hrani. Lolko, Csko. A mozna pozdeji neco vic.

a co jsou ty špatné komponenty? |Na lolko, Csko je s GTX650 overkill i celeron Možná rozepiš stávající sestavu a co od toho čekáš (vyjma lolka a cska, to už víme).

Takže stavající komponenty, které vím :Grafika - Nvidia GeForce GTX 650Procesor - AMD FX 4130 Quad-CoreZákladní deska - MSI 760GM - P23 (FX) (MS-7641)Ramky - DDR3 6GB <-- Víc nevimTo je vše co vím jak zjistit :D Chtěl bych třeba hrát planetside 2, archage ... a celkově nějaké ty novinky jako třeba ARK apod.

Vyfoť štítek na zdroji, pokud to je nějaký odpad, může mít taky před smrtí... ta sestava je zralá komplet na výměnu... (ARK pokud se nepletu je náročné jak vix)

Stitek mam vyfocen, ale nikde tu nevidim, jak pridat fotku. Muzu vam rict, ze je to 400W a je to nejake GPA-400S8.

dejte sem odkaz na tu fotku např odtud:https://ctrlv.czPostupuj dle textu uprostřed obrazovky.

Asi to bude Chieftec GPA-400S8 kterej umí údajně na 12V větvi "až" 330W a to prej ne dlouhodobě, tak nevím... Jinak kolega tu psal, jestli je ten bottleneck cpu a podle mě to je spíš taky ta grafika... nebo takhle, spíš celá sestava je past... jedno bez druhého nebude fungovat...

chieftecNa rovinu. Ještě s tím vydrž. Až přijdou GTX1050/RX470 (ale spíše to GTXko na onlinovky). Tak celou sestavu jak je prodej. Utržíš za to cca 4-5 tisíc, více asi ne.Pak k tomu přidej těhc 10 tisíc, co máš připravených a postav něco normálního.Největší hrdlo, byť se jedná o onlinovky, je zde GTX650. Ale protože jsou to MMO, jejichž programátoři jsou špatní a proto programují tahače na peníze, tak se zde hodí dvou, dvouapůl jádro od intelu a k tomu tu GTX1050 (na konci prázdnin by měla dorazit).Výsledek bude prožitek na jiném levelu, než když do takového počítače narveš Ci5

A ty si cítíš, že tvým bottleneckem je jen ten procesor?

No, ja prave nevim. Rozhodne jsou naprd ramky. Ja totiz pri hrani dostavam casto modre smrte a kdyt jsem se tu ptal. Nikdo nic nevykoumal. Jedine co je jasne je, ze je to hardwarem. Tak se snazim koupit co jelepsi kompnenty, ktere mam financne dostupne.

viz moje odpověď o vlákno výše

Jenže, kdybych prodal celou tu sestavu, a měl bych tedy těch 16 000. Tak nevím, jestli bych si dokázal koupit dost výkoný PC. Už jen takhle sestava mě stojí 11000 a ta GTX bude rozhodně stát víc něž 5 000 ... a k tomu dokoupit zdroj apod. Proto si to koupím teď, a potom po vánocích dokoupím zbytek.

Já jsem četl, že je lepší mít výkonný procesor a méňě výkonnou grafiku než naopak. Podle toho právě nakupuji. A k tomu, ty ramky co si chci koupit mají velkou slevu, tak to chci koupit co nejdříve.

To podle mě (a obecně) není pravda.. raději "slabší" cpu, ale lepší grafiku... Přemýšlej o tom, že nový cpu bude mít DDR4, což je deska, ramky, cpu a grafika... Koupit i5 a nechat grafiku co máš.. jako něco málo to přidá, ale jako nečekej nějaký extra zrychlení... to spíš ta grafiky by ti pomohla...

četl jsi špatně.Grafika je základ. Ovšem v případě MMO je pravda lepší volit intel, ovšem jestli to bude Ci5-6600K anebo Pentium G4400 není zásadní.No nic, toto je sestava na MMO s výhledem do velkého budoucna (4 i více let)https://www.czc.cz/6sa4iact42h4k97edh8n7rqvv... Přičemž ta GTX960 je tam PLACEBO. Nemá cenu ji kupovat, bude lepší počkat na GTX1050 (na konci prázdnin).De iure můžeš koupit jen počítač bez grafiky. Ač tě to možná bude šokovat, o tolik rychlejší GTX650 proti HD-530 v Ci3 není (cca 10-15%).A až přijde GTX1050, dokoupit. Pak se to posune úplně jinam.

Takže bych měl koupit tu sestavu co jsi teď poslal ? Tedy bez té grafiky. A počkat na tu novou grafickou kartu co teď má vyjít ?

Asi tak, peníze na tuto sestavu máš.Mezitím prodej starou sestavu jako komplet (modré smrti zamlč). po dobu prodeje staré sestavy můžeš mít v novém PC tu GTX650. A pak koupit tu 1050ku. Připadně můžeš koupit i 1060ku, ale to bude mimo tvé finance (ta vyjde tak na 8000Kč).

Zalezi, co se vlastne chce, kdyz je omezeny rozpocet. Jsou v podstate 2 styly navrhu:1) stavet se bude na maximalni herni vykon = lepsi grafika + slabsi, ale dostatecny, procesor2) s vyhledem levnejsiho upgradu v budoucnu = lepsi cpu na ukor grafikyVetsina lidi se preferuje 1. variantu, osobne si jedou na ten 2. zpusob.U RAM je dnes minimem 8GB, ale sam bych mene jak 16 nechtel.

Já bych tedy také radši tu 2. variantu. Po vánocích bych měl mít dostatek peněz na to, abych dokoupil zdroj a grafickou k. Nechce se mi pak v budoucnu zas moc utrácet. Ten ARK jestě může počkat, to není zas, že bych ho chtěl nutně hrát. Zatím se spokojím jen s Lolkem, Cskem. Archeage mi teď taky jeden na min. detaily, takže ten upgrade, mi jen akorát pomůže. Při nejhorším, kdyby to zdroj nevydržel si pujčím neco od rodičů a dokoupim nový zdroj. Po vánocích bych koupil grafárnu a nějaké dodatky :D

tento přístup je nesmysl, ale je to TVOJE volba.

Jinak řečeno. Má cenu si kupovat tohle https://ctrlv.cz/kjXB ? A jestli to do sebe vše zapadá.

Vše zapadá, ale co když vám ty pády způsobuje zdroj. Co pak? Tohle dostatečně silný procesor na cokoli s jakoukoli grafickou kartou. Rozhodně to je upgrade, ale ve hrách ho, dokud nekoupíte novou grafickou kartu příliš nepoznáte. Tyhle upgrady napůl jsou vždy problematické. A jak to uděláte s windows? Při takovémto upgradu asi přijdete o licenci. Doufám, že nemáte na tom PC ještě xp?

Proc nesmysl? Vzhledem k vyvoji vykonu CPU od dob SB bych nerkl, ze je to az takova blbost.Doufam, ze Zen se povede (vykon Ivy Bridge na jadro pri 8 jadrech za rozumnou cenu by se mi libil), jen jsem mirne skepticky, i kdyz nove AMD grafiky me primo neprekvapily, ale ani nemuzu mluvit o zklamani (az na uvadeci ceny u nas, ale snad se to casem usadi).

Je to samozrejme presne naopak.Mezi lidmi je bohuzel spousta bludu.

Mno.. bylo by lepší začít (rozumným) rozpočtem co na to máš a podle toho volit... ta i5 se tam bude nudit s tou gtx 650. To bych raději ubral na cpu a přidal na grafice, ale 11 000 je fakt málo...Do týden dvou se toho u grafik má dost stát, vyjdou nereferenční RX 480 a jejcih 4 B verze + nVidia vydá gtx 1060 - zatím se neví nic (reálně), více ukážou testy - ale bude určitě z čeho vybírat.Vycházím z toho, že chceš hrát náročnější hry (což ARK fakt je)

To nemusíte kvůli modré/černé smrti hned kupovat počítač.1) ram se nechá otestovat, třeba memtestem, nebo je na to ve win prográmek "Diagnostikovat problémy paměti počítače" - není tak účinné jako memtest, ale stačí.2) Stabilitu otestujete také nějakým programem. např OCCT je celkem jenoduchý a vše se uloží do grafů, které lze následně sledovat.3) Může to být jenom tím zdrojem. Měl jsem u sebe počítač, který kupodivu prošel všemi zátěžovými testy (zdroj eurocase) po dobu několika hodin a nic. Prostě to ale jednou za čas padlo (třeba při prohlížení netu - modrá smrt na vteřinu a pak černý zásek) a mohl jsem zkoušet jak chtěl a nikdy to nepadlo při testu, ale byl to eurocase, tak jsem ho vyměnil a od té doby nic. Neříkám, ale že je to váš případ.

Jenže jednu dobu mi padala modrá smrt 3x do dne. Třeba jen při sledování videíí. Vím, že ty ramky co mám to moc nezvládají. mám program co mi ukazuje CPU a ramky. A jen při hraní archeage na nejmenší detaily má zátěž 86% a to jen třeba běžím.

BTW, máš CPU pretaktované?

A nevím jestli mám přetaktovaný CPU.

Ježkovy vočiská, toto nikoho nenapadlo! FX-4130 pri 3,8 GHz má 125W - doska toto nemôže zvládnuť! https://docs.google.com/spreadsheets/d/1a8k1fAzGn... - MSI ...p23 má podporu len 95W, t.j. min (ak MSI) je 970A-G46 (udajne 8jadro skôr nie), inak 990XA-GD55. Keby si mal nejak položený maly ventilátor na nap. kaskáde (ak vieš čo to je), možno by to utiahol, ale inak tá doska nie je na ten CPU robená. Neviem či doska umožňuje podtaktovaie, ale ja by som to urobil. Nastaviť max frek. na 3,55 GHz, ani základ (FX-4100) by som nedal a dobrý airflow (viac ventilátorov) aby to bolo predajné

Upřímně, absolutně netuším, co mám podle tohodle dělat. :D

1. kúpiť i3 + ... (ako doporučil niekto hore)2. ísť do BIOSu a tam, kde je násobič/multiplier miesto asi 38 nastaviť 353. napíš koľko máš ventilátorov (vpredu, vzadu, hore...) a ak málo, buď dokúpiť s vyššími otáčkami, alebo nejako pridať 1 ventilátor na napájacu kaskádu - známy dokázal pripevniť vent. aj na asi chipset (http://www.rayer.g6.cz/hardware/commp4la/nb_fan.jpg )4. predať PC

On si ale pouze v diskusi postěžoval na pády. Tohle by spíše podtaktovalo procesor a PC nechodilo. A pokud by byla teplota tak obrovská, že by to padlo, tak by to asi nebylo s modrou obrazovkou, ale rovnou se to vypnulo.To že je ta deska pod ten procesor šunt, je pravda, ale on i ten zdroj stojí za prd. Takže těžko říci co to dělá. Možná se jen teplem někde už nafoukli kondíky. Takhle tu můžeme tipovat týden, to by to člověk musel mít v ruce.

Som zvedavý akú má reálnu frekvenciu. A nepíšem, že je to dôvod na BSoD, ale že nejde o vhodnú dosku a ak by došlo k podtaktovaniu na dajme tomu 3 GHz, tak pri Zambezzi to môže mať výkon ako pretaktovaný G3258

Já absolutně netuším jak se taktuje. A omlouvám se, nejsou to modré, ale černé smrti ( prostě se PC vypne a hned zapne ). Já bych taky nejraději koupil celý nový PC, ale teď na to nemam dostatečné finanční prostředky, tudíž chci koupit jen část komponentů a až budu moct, koupím tu zbylou část. Licenci už mám stejně vyprchanou a mam win7.

No jestli se to vypne a hned zapne, tak se toho novým podvozkem asi nezbavíte. To vypadá na zdroj. To už by jste musel koupit i zdroj. Skříň bude také asi na draka, takže možná rovnou i tu skříň a hle je tu skoro celé PC bez disku.Blbé je, že nevíte co vám ty pády působí, pak je těžké kombinovat se starými věcmi, když jim nemůžete věřit.Kromě toho to FX co máte, pokud funguje správně, drží frekvence,...., tak je jen trochu slabší i3, což je ještě dobře použitelné pro nenáročné hraní. Takže zase narážíme na to, co je za problém se současnou sestavou.

No, to je právě ta otázka, jenže já si všiml, že mi docela hučí PC nebo při hraní mi velice jedou RAMky i CPU. Jenže jelikož se v tomhle vůbec nevyznám, tak nevím co se děje.

To že PC hučí, nic neznamená. Máte tam určitě jen box chladič na procesoru a AMD FX je známí přímotop, takže má ventilátor vysoké otáčky aby to zmáknul. To nemusí nic znamenat.To že má vytížení procesosor třeba těch vašich 86% (co jsem někde četl) je OK. Pokud nemá 100% tak to zvládá počítat. A že jedou ramky? No jistě. Moderní hry si z ram ukousnou třeba 6GB, proto byli hry co vyžadovali min 8GB ram (např. CoD, než to patchem nějak odstranili). To opět nic neznamená. Jen už víte proč se do normálních/herních PC dává 8GB ram a do opravdu slušných herních sestav 16GB. Dneska vám 2-3GB ram vycucne i pitomí prohlížeč, pokud rád otvíráte hodně tabů. Pak si vemte, že si k tomu někdo pustí hru, a skáče při tom ještě do windowsu. Zaplnit pak 8GB není problém. A i když je ram plná (nikdy úplně asi nebude z důvodu systémové režije), tak to nepadne, ale prostě to začne zapisovat na HDD (což je pomalejší a způsobí to propad výkonu - jak velký závisí na datech).

Lidi, tak já tedy koupím, to co jsem chtěl a při nejhorším prodám nějaké airsoft vybavení apod. a dokoupím zdroj a tu novou grafarnu co má vyjít. Díky všem za pomoc.

No jestli do toho tedy půjdete, tak už raději vemte i ten zdroj k tomu.1) budete mít jistotu stability2) nebudete potom muset rozdělávat celý PC, ale jen vyměníte grafikuPokud tlačí peníze můžete 200Kč ušetřit na chladiči procesoru (stačí HE 1024) a 700 na ramkách (1x8GB stačí a rozšířit je můžete kdykoli). Zdroj pak nekupovat žádnou šunku, ale něco jako CX 500, CX 550m, RM550x, Seasonic SS-520GM F3, SEASONIC SSP-550RT, Seasonic S12II-520, Seasonic Energy Knight SS-500ET, T3 + napájecí kabel.S těmito zdroji by neměli být potíže a budete připraven na upgrade jakékoli grafiky.

PS: Ten b150m mortar má jen jeden konektor pro USB 3.0 a jeden pro USB 2.0, takže si zkontrolujte zda vám to stačí, zda nemáte nějaké čtečky karet a tak, co by se tam zapojovalo. Jinak je to slušná deska v poměru cena/výkon(výbava).

Dobře, díky.

Ano, náhodné pády s největší pravděpodobností zdroj anebo deska. Zdroj lze otestovat celkem jednoduše, začal bychj tím.

Nechce sa mi veriť, že FX-4130 je slabý. Síce nie je to FX-8300 a doska Ťa žiaľ nad zákl. takty veľmi nepustí (3+1 fazy, nechladená nap. kaskada, podpora len 95W CPU), ale brzdí? Ale od upgrade neodhováram. Zdroj by mal dať 170+170W, ale neviem či aj dá

Jeho bottleneckem je grafika. Ale bacha, on hraje MMO. Tam je prostě fakt, že dotyční "programátoři" "optimalizují" jen na intel a to ještě na malofrekvenční malojádra. Proto se s celeronem/pentiem udělá v MMO více parády než s libovolně brutálním FXkem. To platilo před dvěma lety a IMHO to platí dodnes.K FX-4130 nemá cenu dokupovat výkonou grafiku, zejména, hraje-li chlapec zejména MMO.

Čo je MMO? Niečo ako mimoň? Alebo online-ovky? BTW, mám pocit, že si tu nebol dosť dlho

MMO jsou hry s mnoha online hráči. Většinou jde o Open worldy. ( Třeba v jeden moment to hraje 500 000hráčů apod.)

Zdroj je kde? Kde je case? Kde je HDD? Jaky je ucel te sestavy?

Tady máš zdroj https://ctrlv.cz/gM8mUcel sestavy je, abych mohl v klidu hrát novější hry. Nemusí být na maximální detaily, stačí třeba na střední. Aby to zvládalo MMOčka, ale jak říkám, nemusí to být na max. detaily.