PC komponenty

Zdravím,jelikož nejsem zběhlý v sestavách PC (rovnováha komponentů),abych zbytečně něco nekoupil výkonnější než ostatní. Rád bych si nechal doporučit tyto komponenty : CPU,RAM,ZD do 8000kč+- ,určitě do Intelu a zdroj koupím dle požadavek. GPU plánuju kupovat za 5000kč,ale to časem proto bych nerad,aby jste koukali na nynější GPU.Moje komponenty teď: Typ CPU DualCore AMD Athlon II X2 250, 3500 MHz (15 x 233)Název základní desky Asus M2A74-AM (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)Čipová sada základní desky AMD 740G, AMD K10Pracovní paměť 4096 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)DIMM1: Kingston 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)DIMM2: Kingston 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)Typ BIOSu AMI (07/17/09)Komunikační porty (COM a LPT) Komunikační port (COM1)Komunikační porty (COM a LPT) Port tiskárny (LPT1) Grafický adaptér AMD Radeon HD 7700 Series (1024 MB)ZDROJ :http://www.alza.cz/evolve-pulse-450w-cerny-d... Komponenty cca 3 roky + staré,používám na hry(FPS)/filmy/programování.Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Moje rada? Vykašli se na koupi celého kompletu. RAM máš dost, grafika do 5000Kč je beztak střed a bude to tak i za půl roku. Viděl bych to na nákup bazarového CPU do AM3. Když se tak koukám na tu desku, tak by se dalo hovořit o 95W procesorech. 125W bych už raději viděl aby na kaskádu něco foukalo.Vhodné CPU např. z aukra Phenom IIX4 810-945, PhenomIIX6 1035T (ten by byl nejlepší, ale sehnat jej je kumšt). Vyjde tě to na cca 1000Kč.Jinak obecně, Toto 450W Evolveo vidím jako lehký problém pro grafiky za 5000Kč. Ale to by se vidělo až při konkrétním spárováním CPU a grafiky.

Já vím,ale už teď mám problém s RAM 4 GB u BF4 a DDR2 jsou zastaralé,taky proto měním základní desku.4 GB jsou možná teď dost,ale za rok/dva určitě ne...Grafiku co jsem se ptal,tak do 5000kč seženu nějakou GTX 760 po listopadových slevách.ZD - už vykazuje chyby,2 USB nefungují,audio taky už blbne.A určitě plánuju nahradit celý komplet,ale díky za radu.

edit: Jinak zdroj určitě kupovat budu,ale to už zvládnu sám spočítat.

Ze stávajícího zdroje vím, že nezvládneš, ale to je tvůj boj.

Nemáš problém s RAM, opravdu to mi věř. Máš problém v CPU, všichni hráči s dualcore mají s BF4 problém, čeká se na patch.Jinak pokud chceš měnit jen ZD+CPU+RAM a trváš na intelu, tak do 8000Kč se asi vyplatí core i5 3470 se Z77 deskou. Kdyby jsi navýšil na 9000Kč, dá se koupit Xeon 1230V2, kterej je 4/8 a IMHO je to volba pro budoucnost. Ovšem oba CPU jsou lehký overkill i pro tu GTX760, kterou bych tedy pod 5000Kč (v nereferenčním chlazení) před Vánoci rád viděl.

"seženu nějakou GTX 760 po listopadových slevách"Listopadové slevy jsou nejspíš zrušeny, ČNB ode dneška intervenuje za dražší korunu.

Dovolím si poopravit. Za levnější korunu. Tedy zdraží dovozové zboží. Ergo, máš pravdu, listopadové slevy se nekonají.PrasatkoPee

A já se těšil,tak snad něco kápne ze starých komponentů.Mohl by mi teda někdo doporučit přímo komponenty? 8000+-

Myšleno jako přímo Z77 je více druhů a i5 3470 taky :(

V tomto souhlasím s Klausem, je nevhodné aby ČNB takto zasahovala. Natož pak před Vánoci, prostě jen tlusté, nidky nepracující prase Singer chce naštvat většinu obyvatel (drtivé většině českých průmyslových podniků toto nepomůže).Dupou po nás, až to bolí.

Tak snad to časem klesne a když ne,tak doložím pak.

prečo musíš mať najnovšiu verziu hry a na starý PC? Nepochopím bláznov, čo za každú cenu musia mať najnovšie hry a potom fňukajú ako im sekajú. Ja mám NFS hot pursuit a ten už muisím spúšťať vo VPC pod W ME, teraz mám z výpredaja NFS Shift, lebo nemám i3 ani 7770 HD, ale len C2Q a 7600GS. To sle už klesli tak hlboko, že nás zaujímajú len chlieb a hry? Nie je hrať, ale kvôli len novším hrám kupovať novší PC, aj keď aj tie staršie sa dajú hrať? (iné je meniť C2D za i7, alebo Xeon ak sa človek položiví strihaním videa)

Co jsem teda nešel a jestli to teda bude OK : ZD:http://www.czc.cz/search asi :MSI Z77A-G43 za 2012kčCPU : http://www.czc.cz/intel-core-i5-3470s/10972... nevím jestli i5-3470S nebo i5-3470 ?RAM: To si nejsem vůbec jistý,ale něco kolem 2000kč (je tam toho hodně) 2x 4gb : Já koukal na : http://www.alza.cz/kingston-8gb-kit-ddr3-160... ale kámoš mně navedl na "CL11",tak teď nevím,jestli má cenu investovat víc nebo bude stačit tato do sestavy?Popřípadě něco jiné?********Musim se přiznat,že mně zlákalo AMD :http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-3470S-... ale řekl bych,že Intel je kvalitnější a podle toho co jsem četl,tak AMD má problémy.. a na hry stejně 8 jader nepoužiju.********Rád aby jste to zhodnotili jestli to je správně a popřípadě opravili.

i5-3470S má pouze nižší takty (tedy i výkon) a je vhodná do úspornějších PC. i5-3470 je tedy lepší možnost.Mrkni se ještě na FX-8320, má odemčený násobič a na taktech FX-8350 funfuje bez problémů (i na vyšších). A hlavně je podstatně levnější. 8 jader dnes na hry moc nevyužiješ, ale v nových nonzolích bude právě 8jádrové AMD, takže hry na 8jádru budou pravděpodobně běhat lépe. AMD je horší ve spotřebě (77W vs 125W u 8350) a výkonu na jedno jádro. Ale za tu cenu je to skvělý procesor.U pamětí si ohlídej 3 věci: - 1,5V (1,65V může u Intelu poškodit řadič, u AMD řadič běží na 1,65V, takže bez problémů) - 1600MHz (asi nejvýhodnější hodnota) - CL 9 (ale je to celkem nepodstatné, klidně více) - nízký chladič (ty vysoké "hřebeny" mohou vadit chladiči CPU)

Díky,ale asi zůstanu u Intelu - AMD mám 3 roky a hodně x jsem zanadával na CPU a AMD bych řekl,že se mi ty peníze vráti v podobě ušetřené energie v intelu.RAM: Je tam tolik možností,že si neumím vybrat - mohl by mi někdo dát doporučení 1800-2100kč+- ?Herní...

Co "Herní"? Herní paměti? To neexistuje. Na Alze mají mizerné filtrování, tady je něco z CZC:http://www.czc.cz/a-data-xpg-v1-0-8gb-2x4gb... http://www.czc.cz/kingston-hyperx-pnp-8gb-2...

Tak konečná sestava : http://www.czc.cz/a-data-xpg-v1-0-8gb-2x4gb... http://www.czc.cz/intel-core-i5-3470_2/1097... http://www.czc.cz/msi-z77a-g43-intel-z77/10... Pokud je něco špatně,tak rád si nechám poradit jiný komponent..Btw..: Zdroj bude stačit,když jsem přešel na Intel? Je nějaký rozdíl mezi VGA / HDMI do monitoru nebo mám koupit radši HDMI?

To CPU asi nemá chladič co?

Je přiložený základní BOX chladič. Na základní provoz stačí. Pokud ti bude vadit jeho hluk, vyměň ho za lepší.

No žádný zázrak ten zdroj není, ale ve své kategorii je to jednooký král mezi slepými. Ale spotřeba i5-3470 je cca stejná. X2 250 má TDP 65W, i5 77W, ale vzhledem k tomu, že nebudeš používat integrovanou grafiku, tak je TDP jen 69 (podle i5-3350P, které ji nemá). Takže to pro zdroj bude prakticky stejné jako do dnes.Ale pokud bys kupoval lepší kartu (k tomu i5 je dobrá volba R9 280X nebo GTX770), tak budeš muset koupit i nový zdroj. A tentokrát kup něco opravdového (třeba Seasonic SSP-550RT nebo rovnou SSP-650RT v případě R9 280X).

Tak moc děkuji a už jen drobnost HDMI/VGA viz. příspěvek výše a jestli by jsi byl tak ochotný : Hraje velkou roli v PC ten větrák z bedny ( v zádu) nebo stačí nějaký za 150-250kč,protože je extremně hlučný.Jinak velmi děkuji za rady,jelikož mám czc za rohem,tak to jdu koupit

Není důvod kupovad LCD jen s VGA. Co má pro signál větší smysl:Digitál (PC) > D/A převodník > analog VGA > A/D převodník > Digitál (LCD)Digitál (PC) > HDMI / DVI > Digitál (LCD)Větrák do bedny stačí nějaký 100-200kč bohatě, pokud je hlučný, je špatně nastavený. Na nové desce určitě bude možnost regulace, tak kup FAN s PWM (má 4pin, jeden vodič navíc pro PWM). Stojí prakticky stejně jako obyčejný.LCD už máš vybrané? Měl jsem možnost vyzkoušet tento levný LCD a za ty peníze je to paráda (barvy, úhly, podsvícení, vše v pohodě):http://www.czc.cz/philips-227e4qsd-led-moni... Jen je třeba myslet na to, že v balení chybí DVI kabel.

No já dal do košíku http://www.czc.cz/samsung-syncmaster-s22c30... ,ale ten philips má IPS ,ale zase má 14ms a Samsung 5ms.Také mám podstavec PC stůl,tak něco nízké.Jelikož jsem laik,tak nevím,ale Samsung má všobecně lepší kvalitu obrazu.Já myslel,že VGA mám doma,tak jestli je lepší koupit HDMI nebo obraz bude teměř stejný s VGA.

http://www.czc.cz/a-data-xpg-v2-gold-8gb-2x... Tak nokonec tahle vyhravá,stejný výrobce stejný parametry,cena,ale libí se mi více :)

Je sice hezké, že se ti líbí, ale pokud tam chceš někdy dát lepší chladič, tak ji budeš měnit, protože ty chujoviny, co z toho trčí nahoře ti tam budou překážet. Ale to je tvoje věc. Já bych tam dal nějaké nízké. Ten Samsung je levné TN, takže obraz bude hrozný ať chceš nebo ne. U toho IPS je sice 14ms, ale žádné duchy jsem při hraní neviděl a nijak to nevadilo. Zato ten obraz byl za tu cenu úžasný. Ale je to tvůj boj. Buď si vybereš obyčejné RAM, které ti nebudou do budoucna překážet a LCD s pěkným obrazem (levných IPS je více, nemusí to být nutně toto) a nebo dáš na vzhled (cool chladič) a marketing (5ms).

Mimochodem, dělají se i levná IPS s 5ms:http://www.czc.cz/packard-bell-maestro-226d... http://www.czc.cz/aoc-i2269vwm-led-monitor-... http://www.czc.cz/lg-23ea53vq-led-monitor-2... Ale ty jsem neviděl (každopádně obrazově budou lepší než jakékoliv levní TN).Kupovat dnes TN je naprostý nesmysl.

Tak jsen to koupil a napojil,ale jeden problem nastal - zmačknu zapnutí a nic. Vypinač funguje a zdroj také - zapojene ze zdroje mam 24 pin jpwr 1 a jpwr2 8 pin.Vypinač power sw do jfp1 6+8 pin dle navodu. Netušim co jsem mohl přehlednout,možná nějaka blbost,jak mam ve zvyku. Poradte prosim

Trošku to rozepiš, co jsi koupil, co jsi napojil (přesně popiš sestavu s tím, že označíš co jsi koupil a co už měl, tím odlišíme co funguje a co ne).

Koupil jsem co je napsano výše vše fungovalo,zapojil jsem ZD a PC nereaguje.Po zmáčknutí vypínače se nic nesta,jako kdyby nebyla napájena ZD nebo vypínač nebyl zapojen do ní.Nevím jak to víc popsat,snad je vše dob4e zapojené,ale stejně po zapojení zdroj-zd má pc reagovat ne?Jsem na tabletu (sračka) tak odkazy moc nedám...

njn, pokud si systém ani neškytne. Tak jsi možná nezapojil správně spínač.Desku máš msi-z77a-g43?

Ano,dal jsem do jpwr2 6pin kabel a hl.kabel do ZD jpwr1 20+4 pin. A vypinač jfp1 v řade hned prvni od volneho pinu.

Do jpwr2 nepatří 6pin, ten patří do PCI-E. Tam patří ten 4pin (jde dát jen jedním způsobem). 6pin se dává do grafiky.jfp1 propojuješ doufám ve vertikále (tedy podélně)Grafiku prozatím z desky vyhoď. V desce měj jen CPU (a chladič) a RAM.

Já rikal,ze to bude blbost... Btw.. to musim reinstalovat.os?Nabiha win a u animace s logem to padne a porad dokola...

Teoreticky ne, ale opravu windows z bootovacího DVD/USB pustit musíš.Když nevyjde oprava systému, tak holt nový instal. Počítám, že windows máš kradený, protože legální OEMka se fixují právě na základní desku.

Snad pujde naistalovat dalsi system bez formatovani a win kradený nemá,koupeny na noteboku nebudu platit na kazdy stroj 3000kč...

Nainstalovat bez formátu půjde, pokud přeinstalovávaný systém není mladší. A je jedno, že na ntb máš windows legální, jakmile tyto OEMka hodíš jinam, jsou kradený. Se za to není třeba stydět. Akorát se, pokud by to měla být již třetí aktivace na jiném HW, budou windowsky asi vztekat. No uvidíš.

Pokud je koupený k notebooku, tak ti na PC nepojede (OEM licence je vázána na desku, tedy na notebook). Alespoň ne legálně, takže ve výsledku to máš stejně nelegální, jako když to ukradneš úplně.

Tak vse jede jak má akurad musim jeste dotahnout chladic.Jinak jsem koupil ten monitor a jdu ho vyměnit,stačí když se podívám trochu z boku a už jsou barvy jiné.kontrola kontrastu taky nic moc.Doufam,ze seženu něco podobné s nizkým stojanem.Díky všem

Který monitor? To TN nebo to IPS?

Ten TN a ten ala intel větrák bzučí jak ********** asi rovnou když tam půjdu vemu jinej.

Takže bude IPS? Jestli tě tak straší těch 14ms u toho Philipse, tak jsem ti tam dával i nějaké IPS s 5ms. Ale v praxi jsem za cca týden, co jsem ho měl doma žádný problém s odezvou neměl.Ale jsem rád, že jsi to přiznal. Spousta lidí, co koupí hovadinu to totiž neumí přiznat a ještě jsou schopní to doporučovat ostatní s tím, že to stačí.U toho chladiče si dej pozor na paměti (pokud jsi koupit ty vysoké).

Ano,ale koupil jsem 2x tak je dám na pravo a kdybych dokupoval,tak koupim aby se vešly A taky jste měli pravdu v Intel větráku,ten zvuk se nedá vydržet poslouchat 3h... humus

Do kolika db je vhodné kupovat ventilátor aby nebyl rušivým elementem v místnosti?Zadný ventilátor koupim http://www.czc.cz/airen-redwings-80_2/95683... 15dbhttp://www.czc.cz/coolermaster-blizzard-t2/... ale 30db není moc? Nebohttp://www.czc.cz/silentiumpc-spartan-lt-he... 20db

Bez regulace budou hlučné všechny. Z těch 3 bych bral ten 3. Za ty peníze je slušný a má solidní uchycení (na rozdíl od toho 2.).Ale když pojede na 100%, tak bude hlučný (ale to bude i Noctua za 1500,-). Nastav si v BIOSu automatiku.

A máš nastavenou v BIOSu regulaci nebo ti funí pořád na 100%? V klidu bys o něm neměl vědět (nebo jen minimálně).

On bzučí,nehučí.. v biosu jsem chlazení nenašel,podívám se na manual.

Strana 2-8.

Stahnul jsem k ZD Control center a nastavil Smart fan control(je to ok,ale stejně to trochu piští),ale štve mne,že nikde nemůžu najít teplotu CPU - everest/cpu-z/control center a v biosu jsem viděl 70°C není to moc na to,že jsem v biosu? :/

Je, pokud to ukazuje správně, tak je to až až. Nemáš blbě chladič?

No právě,bych ten chladič vyhodil z okna.. packy jsem tam narval až na doraz a pasta byla pořád stejná (nehnutá).Teďka jsem to tam šroubovákem dostal a snad to bude ok.Ach.. i hardisk je propojen s power led a vydává zvuky jak 10 let starý model... že já nešel do AMD...

btw... jak zjistím u intelu teplotu CPU ?

AIDA, Speedfan, Core temp. Je toho hromada.Zkus OCCT, tam máš i test zatížení CPU (i GPU) a teploty.

No CPU v Biosu 40°C ,ale v biosu mám prostě CPU fan .... - DISABLE a automat tam není,pouze % a pod stím je FAN1 FAN2 na automat...Jinak test min. 34°C a max. 59°C brutalní síla vždy pomůže Větrák se reguluje jen když mám puštený program Control center jinak ne...ale stejnak ho budu měnit buď je pošahanej nebo nevím,ale vydává nizfrekvenční zvuk a bolí mně hlava...HDD taky asi,od nové sestavy hlasitě pracuje u každé hovadiny (psaní textu).Díky za rady,tolik problémů jsem nečekal...

Jestli to není tím,že jsem u instalace omylem spojil D+C a pak ve Winu oddělil 30 GB na nový sektor D ?Nebo nevím,ale na minule desce nebyl ani slyšet a ted vrčí víc než ten větrák předtím...