PC komponenty do 25 000 +-

Zdravim,Plánuju si koupit nový počítač s tím že mám už ssd a zdroj doma. Takže tldr potřebuju case,procesor,ramky,pevný disk,grafiku,základovku,(chladič?)Nejvíc bych chtěl dát do procesoru ať vydrží co nejdéle.Budget 25 000 +-Díky za rady.

Odpovědi na otázku

hmmm, a monitor máte? Windows máte? Jaký je ten zdroj (údaj 500W nestačí, chceme přesný typ). Jaké máte to ssd? Byť na tom ssd už tolik nezáleží?

Zdroj : https://www.czc.cz/fortron-hyper-s-700-700w/... Dostal sem ho tak před 2 lety a nešáh sem na něj od tý doby nevypadá něják strašně a ssd je prostě ssd kde si střelím windows a to je celý. Monitor nepotřebuju windows také ne jenom ty komponenty které jsou napsané nahoře

Ten zdroj teda nic moc, ale pouzit se na normalni sestavu da. V marketackych kecech me pobavilo "Kvalitní chlazení a nízká hmotnost", to jde pakne dohromady XDhttps://www.czc.cz/178810,178263,191580,1001... Vyberte si jednu grafiku.Bednu necham na vas, ale jestli si vemete tu 3 vetrakovou grafiku, tak aby se to tam veslo. Nebylo by spatne rict, jakou si vyberete.

Ten zdroj není zrovna ukázka kvality, rozhodně za ty peníze lze pořídit výrazně lepší, ale když už ho máte....Sestava např takto:https://www.czc.cz/176319,187659,176846,1975... Je tam taktovací i5, když chcete aby to vydrželo, ale bohužel je to na úkor grafické karty. Jen 3GB varianta.Nebo tam lze za stejné/podobné peníze dát i7 (netaktovací). Těžko říci co bude do budoucna lepší. Momentálně je ještě pořád lepší i5 6600K přetaktovat, protože většina her využívá obstojně stejně max 4 jádra.

Asi bych si připlatil za i7 6700k a ta grafika s 3gb kapacity je v pohodě pro mě bude největší užitek procesor

S i7 6700K. Logicky dražší a moc to stáhnout nejde. Leda obětovat úplně grafický výkon a koupit nějakou levnou GTX 1050Ti, které jsou výkonem výrazně níže než GTX 1060. Zrovna na tomhle rozhraní je totiž výkonnostní skok. Ve všech grafech najdete zub ve výkonu.https://www.czc.cz/176846,197501,194738,2003...

PS: Co se na PC bude dělat. My už jsme zblblí, protože tu chce každý herní PC, ale pokud je to na něco jiného, tak to napište.Pokud je to opravdu na něco jiného než hry, tak bych v mé sestavě vyměnil ty 1x16GB ram za 2x8GB, nebo rovnou za 2x16GB

Streamovat/nahrávat záznamy z hry a to nejvíce zatěžuje procesor jestli se nemýlím s tím že ta hra není něják náročná (league of legends) pro moje potřeby potřebuju z každé hry mít záznam (playstv) + ještě plánuju zapnout stream občas.

Jenze rozdil mezi i5-6600K a netaktovaci i7-6700 je +- 2k a na taktovaci i7-6700K asi 3k.

u i7 6700K není chladič, takže počítat tak 1000 Kč navíc.

Mym odhadem je, ze do budoucna se bude spis hodit i7 nez taktovaci i5. Jenze priplatek je hodne znat v rozpoctu a az nebude stacit i5, tak to HT stejne nezachrani.

nooo, kdyby jste ušetřil na skříni, byla by tam i ta 6GB grafika.

Možná, ale zase dávat taktovací procesor do nějaké levné plastové skříně se mě také moc nechce. Tahle už vezme i pořádný chladič.

Šlo by to takto?https://www.czc.cz/176319,176876,176897,2003... Je tam taktovací procesor i5-6600K; základní deska MSI TOMAHAWK Z170; DC RAM od Corsairu s frekvencí 3200MHz 16GB, což se hodí při editu videa, fotografií, rozbalování archivů (možná to nevyužijete, ale já myslím na vše!); disk Seagate BarraCuda 1TB; grafika v provedení ARMOR, 1060 6GB; chladič na CPU Scythe Ninja - uchladí přetaktovaný procesor v pohodě, no a skříň je Zalman Z1 Neo

Možná bych tam radši investoval do i7 6700k a ubral někde jinde

Můžete vzít jen 8GB RAM a 3GB GTX 1060, ale je to celkem blbost.

Asi bych to viděl tak že bych si připlatil a vzal si i7 6700k 1060 3gb a 16gb ram

Tak asi bych to viděl takhle s tím že nevím jakou z170 si vzít + ještě si nejsem jistý chladičem https://www.czc.cz/110330,176320,176846,1768...

Chladič bych dal Grandis nebo Ninja.

Desku bych dal Z170 TOMAHAWK, nebo ASRock Z170 Pro4.

Sahnul bych po ASRocku. Chladic Fera 2 by stacil, zalezi, kam chcete vytahnout takty. Lepsim chlazenim by byla Ninja 4 nebo Grandis, k taktovacimu CPU se hodi vic.Jen poznamka - zkusil bych se mrknout po jine bedne, ktera ma odvetravani i nahore. Jestli se vem libi svetylka, treba https://www.czc.cz/zalman-z9-neo-cerna/18357...

Upřímně je mi úplně jedno jaká to bude bedna ať je klidně celá černá ale ať je co nejlepší v ohledu výkonu. Kdyby jste/jsi byl na mojem místě vzal by jste radši lepší chlazení ?

Zalezelo by na rozpoctu. Protoze bych takty nehnal moc pres 4GHz, tak by mi to Fera zajistila, kdyby prachy byly, vzal bych Ninju.Vyber bedny - i kdyz mam Z9 U3, ktera mi staci (v dobe nakupu nebylo moc beden s USB 3 a rozumnou cenou), tak dnes bych volil https://www.czc.cz/fractal-design-core-2500/... a dokoupil vetraky (alespon ty nahoru).

Myslíš že je nějáká lepší deska v téhle cenně ?

V "Z" deskach do 4k bych to videl asi takhle (podle toho, co tam jednotlivi vyrobci maji) - ASRock, MSI, ostatni tam maji jen neco nezajimaveho. Potom na asi 4,5k a vys se zacinaji ukazovat i pouzitelne desky od Asusu - pak by to bylo Asus+ASRock a v zavesu MSI.Ja Gigabyte nejak posledni dobou nemam rad, i kdyz nektere jejich desky pres bura vypadaji zajimave (ale kousky od Asusu a Asrocku jsou hezci).

Maximus VIII RANGER je velmi dobrá deska. Mě v pohodě zvládá i 6700K nataktovanou na 4.8GHz a to nemám vodní chlazení.Pokud chcete za desku utratit více než 4k, jednoznačně doporučuji ASUS.Mám od nich 3 základní desky na chipsetu Z97; X99 a Z170.