Pc k veži

AHoj.

Mám dotaz jak připojit defakto celou hifi věž k pc.Je to kvůli bednám,které mají kolem 100 w.Centrální ovládací přístroj má na sobě aux výstup a má v sobě kvalitní zesilovač.Ted pouze nevim,jak zapojit zesilovač(přístroj centrální)do pc?..

Dík

Odpovědi na otázku

šňůra jack 3,5 stereo na 2x cinch a je to, do sluchátek

No nejak to poradne nechapu,ten 3.5 jack ma snad 2 konektory a v pc mam pouze 1....

Dik

3,5 jack je jeden konektor. Může být mono (dva kontakty) nebo stereo (tři kontakty). Potřebuješ stereo 3,5 jack.

A cinch je vždy mono, takže potřebuješ dva cinche. Z toho 3,5 jack vedou dva káblíky, každý do jednoho cinche.

A co jack ve kterém je kontakt i pro mikrofon... 0

Jestli tě dobře chápu tak chceš aby ti šel zvuk z pc na věži. na výstupu zvukovky máš 3,5mm jack a na vstupu věže bys měl mít 2x cinch(pravej, levej).
stačí sehnat kabel co bude mít na jedné straně 3.5mm jack a na druhé dva cinche

Ano pochopil jsi me zcela spravne,takze kdyz mam kabel,ktery ma na obou stranach 2 cinche,tak se muzu jit schovat...Proste potrebuji ten,co jsi mi napsal?

no dá se to vyřešit nějákou odpovídající redukcí ale ve výsledku to musí mít konektory jak jsem napsal.. teda jestli to máš na věži vyřešené jak já

takto by to mělo vypadat..
www.czechcomputer.cz ...

Konektory na PC jsou stereo JACK (integrovaná zvuk. karta určitě, u ostatních se raději podívej do manuálu, třeba nové SBlastery mají na výstupu ještě třetí signál).

Pokud má jít zvuk z PC do věže, propoj zeleně značený Line OUT (nebo výstup pro sluchátka) v PC na Line IN zesilovače.

Obráceně pro přehrávání přez PC a nahrávání se připojuje nezesílený výstup na modře značený Line IN v PC (někdy je společný i pro MIC).

tak díky moc,já jako zesilovač používam věž a na ni mam dva výstupy:left a right pro cinch(bílý a červený)a z toho musím vést kabel do pc--do zelené zdířky,což je jasny...kdyžtak mi nekdo napiste svuj nazor jeste,at mam z ceho cerpat..

Diky

To nejsou výstupy, ale VSTUPY. Musíš propijit výstup ze zvukovky se vstupem v zesilovači.

Propojuje se VÝSTUP na VSTUP (odkud - kam) ty popisuješ propojení vstup-vstup

Stereo-JACK má v sobě stínění, a signály L a R.
Cinche (bílý a červený) mají společné stínění a uprostřed je L nebo R signál.

Takže dva CINCHe jsou ekvivalentní jednomu JACKu, buďto se používá redukce, nebo kabel se správnými konektory na koncích.

Nejprve zjisti, jaké výstupy zesilovač má (cinch, optický výstup, výstup na sluchátka apod.) a jaké vstupy má zvuková karta (3,5 mm jack, optika, popř. cinch apod.). Vyber ty nejlepší z nich, je-li jich více, a pak sežeň příslušný kabel. Pokud máš kvalitní zesilovač i zvukovou kartu, nekupuj ten nejlevnější za 30 Kč, abys nedegradoval zvuk, ale něco slušnějšího.

On to chce naopak. Jinak souhlas.

pokial je pravda,ze tam ma aux vystup,tak mu nepomoze ani zlaty kabel.

tak, tak. jedině na digitální úrovni to má smysl..

Mám 2 věže,na jedné jsou výstupy AUX 1 a AUX 2,na druhe jsou na cinche L a R.

Opravdu tam máš VÝSTUPY? Pokud ji chceš použít jako zesák, tak musíš výstup zvukovky zapojit do VSTUPU věže. Ještě jednou se na ty veže podívej. Pomocné výstupy bývají označované např. monitor (jako monitorovací výstup), pomocné vstupy jako AUX (pomocné, přídavné vstupy).

to se mnou řešil přes hodinu na ICQ. Tak co tady ještě řešíte? potřebuje stereo šňůru 3,5/6,3mm

ospravedln pozitrona,on je nostradamus a vedel ze to spolu riesite,len zabudol...a ma aj vesteckou kouli...