» Poradna » Windows (a jiné OS)

PC je snad alergické na Windows

Zdravím počítačové odborníky,poslední asi 3 týdnu se snažím zprovoznit stolní PC, který před nedávném krátkém nepoužívání normálně fungoval. Při snaze o instalaci Windows 7 na poměrně starý magnetický disk (80GB) to hodilo blue screen při dokončení instalace. Zkusil jsem jiné instalačky a pořád to stejné. Usoudil jsem, že by to mohlo být diskem a koupil SSD (které stejně bylo v plánu, takže nic hrozného). Po snaze nainstalovat Windows na nové SSD ten stejný problém. Zkusil jsem nainstalovat Ubuntu a vše bez problému. Po různých testech se zdál být všechen hardware v pořádku. Raději jsem vše zkusil ještě na jiné základní desce a žádná změna. Jako poslední věc jsem zkusil připojit SSD s již nainstalovanými Windows 7 - před naskočením přihlašovací obrazovky opět restart. Po tomhle všem si začínám myslet, že snad musí být můj počítač najednou alergický na Windows, protože jinak si to nedokážu vysvětlit. Prosím o nějaké nápady, nechci to dávat do servisu. Děkuji.

Odpovědi na otázku

EFI (UEFI) a poštuduj. za ruku ťa nik vodiť nebude

"poslední asi 3 týdnu se snažím zprovoznit stolní PC, který před nedávném krátkém nepoužívání normálně fungoval. Při snaze o instalaci Windows 7 na poměrně starý magnetický disk (80GB) " toto a toto:"Po tomhle všem si začínám myslet, že snad musí být můj počítač najednou alergický na Windows" vypadá na provokaci kamaráde. 3 týdny a nebyl by jsi schopen z Google vše zjistit? A říkat HDD "magnetický disky", když SSD umíš pojmenovat trefně (říká se mu jinak bez pohyblivých součásti - to ti asi vypadlo)?> Jdi si dělat prču jinam.

Nějak nechápu. O čem je tento příspěvek? Žádnou prču si nedělám. Jen jsem vyzkoušel vše, co bylo v mých schopnostech a zkouším získat radu od lidí, co tomu rozumí víc. Kde je problém?

Po 3 týdnech a to myslíš vážně? Tak v tom případě rychle tu instalaci někomu svěř, když jsi nebyl schopen vyhledat, jak máš mít nastaven BIOS a jak si připravit disky k instalaci.

Pokud jste připojen k jakémusi stroji, který vám uštědří elektrický šok pokaždé, když zde někdo položí dotaz, omlouvám se vám. V opačném případě nechápu, proč vůbec v rubrice s názvem Poradna přispíváte, když máte jen potřebu sdělit, že si vše mám najít na Googlu. Mimochodem, s tímto problémem jsem se obrátil i na svého známého, který posledních 15 let dělal správce sítě a ani on problém nedokázal vyřešit. Toliko k tomu "svěření".

Nemáš na to, dej to do servisu.

Problém je ve zdejších chytrácích. Většina z nich má asi nějaké psychické problémy, protože jinak nechápu, proč místo rady píšou tohle. Mnohokrát jsem byl po otázce odkázán na google nebo do pr...Kdysi jsem měl podobný problém s hodně starým PC a radši jsem ho vyhodil. Podle testů byl OK procesor, paměti, disk a nefungoval ani s novým zdrojem.

Povypinat v BIOSe vsetky peripherals(audio atd.), skusit zmenit SATA mode na IDE(alebo legacy) alebo pokial je momentalne v takom rezime tak skusit prepnut na AHCI.Skusit update BIOS-u.Zkusit šušn.Pretestovat RAm memtes+ (aspon 4 hodiny nechat bezat)

nech tam buntu a mas klid

Pusť si kompletní test RAM, IMHO tam máš nějakou zradu. Nebo zkus použít jen půlku RAM a když to nepůjde, tak druhou.

Děkuji všem za rady. Až se najde víc času, všechny nápady vyzkouším. Samozřejmě kromě házení počítače do popelnice

máš problém s teplotama, asi severní můstek, ubuntu se instaluje kratší dobu než Windows, čím déle trvá instalace, tím teploty pořád rostou. dej na chladič severního můstku ventilátor, jen tak ho polož na gráfárnu a uvidíš že to půjde, a taky vyčisti nebo přepastuj chladič od CPU

Přehřívání můstku mě napadlo také, ale při použití jiné základní desky to bylo stejné. CPU jsem přepastoval při výměně desky.

Nepíšeš, jestli win7 jsou 32, nebo 64. Kdysi jsem měl problém s procesorem, který ochotně nainstaloval 16bit system ale 32bit odmítl. Takže výměna procesoru a šlapalo to na všechno. Kdyby se to samé nestalo kolegovi, který mi pak poradil, nevěřil bych tomu.

Zkoušel jsem i 32 i 64bit, zkoušel jsem i win10. Každopádně jeden procesor navíc mám, tak ho můžu zkusit.

A čo tak výpis HW a v akom stave je?