PC do 30k

Zdravím, chystám se postavit si svůj první PC a nechci něco pokazit, tak bych poprosil zkušenější o posouzení sestavy: https://bit.ly/2MWkRRDPoužíval bych ji téměř každý den a to na náročnější hraní nových her. Chci se vejít do 30 000 kč s možným budoucím upgradem.Objednávat ji ale budu z Alzy, protože mě ještě díky studentské slevě vyjde levněji Pokud máte ještě nějaké rady abych něco neposral, jen do toho.

Odpovědi na otázku

Postrehy:- monitor je TN sracka, tak hnusny obraz fakt nechcete- GTX1060 je fajn, ale ne v 3GB verzi- RAM dnes urcite jako jeden 8GB modul, protože casem pridate druhy- k "neK" procesoru je deska se Z370 zbytecna, staci nižší chipset- ten zdroj je opravdu moc pekny, ale 750W byste potreboval, kdyby mel tyhle pocitace napajet dva (a ještě by zustala velka rezerva), takze vemte jeho slabsi model- wifinu urcite do USB, je to vyrazne praktictejsi reseni

Souhlas s komentářem, jen tu wifi bych nechal tak jak máš, pokud to má být klíčové připojení k netu. Navíc - chybí ti tam SSD pro OS, bez něj bude jinak rychlý počítač šnek.

Takže jsem tedy seznam následovně upravil: https://bit.ly/2KQhePLOdebral jsem tedy wi-fi kartu (která tedy slouží jako jediný přístup k internetu, kabel není bohužel možný), jelikož je integrovaná na desce a přidal jsem ještě 128GB M.2 SSD disk.A když jsem koukal na rozdíl mezi 3gb a 6gb grafikou, tak ve hrách byl rozdíl tak +-10 fps, tedy za cenu vyššího využití RAM. To mi nepřijde tak hrozný, když bych musel připlatit 1000,- a vzdát se např. SSD. Nevím tedy, co byste na to řekli vy? Upgrade bych dělal tak max do 1,5 roku.

K čemu vám bude jen 128GB ssd? Ještě k tomu takto pomalé? Zbytečně vyhozené peníze za takovéto ssdčko. Deska není nic moc a opravdu nevím proč schovávat wifi za PC, aby bylo co nejvíce rušeno. To si ho raději na kabelu vytáhnu a umístím kam chci. U 3GB grafiky můžete v nových hrách narazit na limit paměti. Do rozpočtu se vám vleze 6GB verze, tak nevím proč jí nevzít.

Zkuste to nějak takto:https://ctrlv.cz/E0clWin bych sice raději bral FPP, ale zvedlo by to cenu. Wifi tam není, ale pokud je opravdu nutná, tak bych použil do USB. Pokud je nutné jí dostat do rozpočtu, tak lze ubrat na zdroji a použít třeba CX550M. Je to ale samozřejmě o něco horší zdroj, než ten, co tam je.

Já tam žádné slevy na komponenty nevidím. Jak to s těmi slevami pro studenty je?https://www.alza.cz/student-slevy

Ta sleva není moc velká asi jen 1000 kč a je to na téměř všechno 15%. Sleva je ale na jednotlivé produkty, ne na celý nákup

Jestli plánuješ upgrade během 1.5 roku, tak to teď fakt neřeš. Za rok bude úplně jiná situace. Trh s grafikami a pamětmi je stále pokřivený. V momentě, kdy začnou čínští výrobci chrlit DDR4 RAMky, tak půjde cena min. na polovic. A s cenami grafik se také něco musí stát. Ten stav už je neudržitelný. Jakmile se vyprodají staré zásoby, tak půjdou ceny zase dolů. Čekej. ☺