Pc do 30k pro kamaráda

Dobrý den, sestavil jsem pc pro kamaráda. Vím, že to bude fungovat, ale chtěl bych nejlepší komponenty do 30k. Pc je určený na hraní her. (Gta V, PUBG, na ultra určitě nepotřebuje)Co jsem sestavil: https://www.czc.cz/4247mg4tv4hbv8a4540mcmim4... Rx 580 8gb je stejně výkonný jak gtx 1060 6gb že?Vybral jsem rx 580 kvůli monitoru, free sync. G sync je moc drahý.Je potřeba něco změnit?Nejsem Čech, tak se omlouvám za gramatické a pravopisné chyby.

Odpovědi na otázku

bez Windows si kamarád moc nezahraje...

Sorry, zapomněl jsem dodat, windows a příslušenství už má vlastní.

Kde je OS?

Píše, že má vlastní

Nabídnu trochu jiný pohled na věc. Dá se totiž do toho rozpočtu vejít s GTX 1070Ti, což je samozřejmě daleko lepší grafika, než nějaký RX 580, nebo GTX 1060 6GBhttp://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1070-T... http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1070-T... Má to ale samozřejmě trochu háček. 1) přijdete o freesync - což by ale vadit nemělo, protože s tou grafikou stejně poměrně hladce skoro u všech her budete mít více než 60FPS, které vyžaduje monitor. Takže by to mělo být OK.2) Stojí to bohužel jednu ram (bude jen 8GB) a samozřejmě HDD. Toto jsou ale věci, které lze velice snadno dokoupit a rozšířit až zase budou nějaké finance. Klidně za půl roku na Vánoce.3) Není tam tak dobrý zdroj. Ale i ten, co tam je, by měl plně dostačovat.Sestava by mohla vypadat +/- takto (DVD mechanika je celkem přežitek, ale pokud jí chcete tak jsou to 3 stovky):https://www.czc.cz/206712,217446,134483,2359... Šlo mě o to, tam dostat co nejvíce výkonu.Co se vaší sestavy týče, tak celkem OK, jen bych dnes už šel do Ryzenu 2600 a ram to chce také s co nejvyšší frekvencí. 2400MHz je málo. Ryzen je daleko více závislí na frekvenci ram, čím vyšší frekvence, tím vyšší výkon.

Kingston Now UV500 sú preznačené odpady, to radšej kvalitnejší Kingston Savage, čo je konkurencia Samsung Evo.

O kvalitu ssd v herní sestavě vůbec nejde, maximálně jen o jeho kapacitu. Jinak ano, není nejlepší, ale nevidím moc důvod platit zbytečně víc. I to UV má záruku 5let. Kromě toho jsem se držel rozpočtu.