Pc do 30000

Zdravím, předem děkuji za Vaše názory. chtěl bych počítač hlavně na hry, ale i na menší střih videa a úprava fotek, nebudu taktovat, a cena může přesáhnout trochu hranici 30k, bez monitoru, kalavesnice, atd., a ještě nevím jestli mám koupit origo OS , nebo stačí koupit z aukra za pár stovek.. Moje představa asi i5 a nějaká Nvidia karta.

Odpovědi na otázku

Chceš si poskládat počítač za 30 litrů a k tomu přemýšlíš koupit OS Windows z Aukra..???Tak to jsi tedy opravdu dobrej Jouda..

K OS z Aukra tu najdeš celé diskuze, zda to je legální nebo ne. Nemá smysl zakládat další. Osobně bych do něj nešel (buď normální licenci nebo upgrade zdarma z "čehokoliv", kde vím, že to určitě legální není).Ale třeba cca takto by to šlo bez OS:https://www.czc.cz/d3e5uiqbp2hd08pi8hapjio8g...

Ok tak s legální Windows(10) k tomu.pridejte

Děkuji moc

OT: Cena toho SSD je fakt masakr. A prej bude hůř, po novým roce zdraží RAM a všechno na flash čipech.

Snad jedinou změnu bych udělal příplatkem na lepší skříň:https://www.czc.cz/fractal-design-core-2500/...

Místo stále občas problémových Windows 10 bych volil stabilní Windows 8.1.

Bohuzel herni masina = za nedlouho budou W10 nutne :/ Do pracovni stanice bych je taky necpal.

Stabilní W8.1..???.. Windows update už blbne i na těch posraných osmičkách.. Takže o stabilitě nemůže být ani řeč.. Osmičky jsou v pr.deli už od jejich začátku a stejně tak tomu bude doslova i na jejich konci. A nejhorší na tom všem je to, že na jejich základu jsou postavený i ty zkurvený desítky. Kdyby byly desítky postavené na základě sedmiček, byly by na jiném levelu.. A byl by o ně mnohem větší zájem..

Windows Update blbne už i na Desítkách - viz moje vedlejší vlákno - nedělá jim dobře 900MB kumulačka.

Windows Update blbne i na sedmickach. Neni nad kvalitni podporu od vyrobce.Kumulativni updaty - sikovna vec, jak zabranit uzivateli si vybrat, co do systemu pusti. Mam W8.1, nestezuju si na ne a s classic shellem se pouzivat daji. Do hromadneho betatestu W10 se nepohrnu.

Na sedmičkách už začal blbnout i doposud bezproblémový Wsus Offline - je třeba tam ručně nakopat pár záplat a pak se to teprve pohne. Začínám si myslet, že to není záměr, ale nekompetence zaměstnanců Microsoftu.

Máš 14393.479?

Ano, ta dlouhá instalace se týká 14393.479.

Takže už to tak vypadá, že v MS dělali nějakou čistku či co..???Vyházeli alespoň schopné hlavy a nechali si tam debily.. I když o těch schopnějších hlavách by se asi mohlo i polemizovat od kdy tam tací chytrolíni jsou, že..??? Třeba od počátku vývoje W8..??? A experti, kteří se podíleli na vývoji Win 7, ti už jsou nejspíš dávno v pr.. Jinak by to s desítkama nedopadalo tak, jak to poslední dobou dopadá a bude to asi čím dál horší. Už jsem fakticky plánoval, že si ty desítky i koupím... Ovšem jak vidím, tudy cesta rozhodně prozatím nevede..