PC do 25-25 tisíc - doplnění

Dobrý den,vracím se a oživuji téma z listopadu 2018. https://www.zive.cz/poradna/pc-do-20-25-tisic... Synovi jsme pořídili k vánocům tuto sestavuhttps://www.czc.cz/62389,175661,187659,21540... Po spuštění velká spokojenost, ale jak postupem času nahrával na SSD další a další hry, počítač se začal zpomalovat, a v tuto chvíli obcas zamrzá, na cca 15-30 s. Zřejmě je to způsobeno tím SSD, jak jsem včera pročítala hodnocení na CZC, a i poslední témata zde na fóru, může to být i tím. Je pravda, že syn si tam nahrál spoustu her a nechal si na tom SSD pouze 60 GB volného místa, což je asi málo. Takže to místo uvolní, ale nevíme, jestli reklamovat nebo dalším řešením by bylo dokoupit ještě jedno SSD, na které by nahrál systém, aby to nebylo na tom Kingstonu. Co myslíte? Díky za odpověď//Opraven odkaz.//

Odpovědi na otázku

ten odkaz na sestavu nefunguje. Reklamovat není co, pokud není některý hardwarový díl vadný. Zpomalení způsobené softwarem - ať už zabordelený systém, nebo třeba špatný ovladač toho či onoho není důvodem k reklamaci. Dokonce ani u notebooku neuzná výrobce nic, co je způsobené softwarem.

https://www.czc.cz/62389,175661,187659,21540... tu sestavu nám dělali v czc, úplně novou, tak snad za 14 dní používání by tam neměl být "zabordelený systém"

Jsou umělci kteří dokáží rozjebat system během několika hodin.

Vzhledem k tomu, že správce systému jsi ty nebo někdo z rodiny a dítko si tam prý instaluje hry (otázka, kde k nim přišlo), tak může být klidně zabordelený.A jak jsem psal, i kdyby se to zpomalilo kvůli zprasené aktualizaci od Microsoftu, tak dodavatel počítače za to nemá žádnou zodpovědnost a takovou reklamaci logicky zamítne, protože jde o chybu software. Takže jestli se nějaký díl toho PC "nerozbil" tak není co reklamovat.

Ne, hry mu kupuji originály(buď steam nebo origin nebo CD, hraje Starwars BF, Batllefield V, Fortnite, War Thunder, Anno 2205, Cities Skylines) , i systém je nově koupený, ale je možné, že při aktualizaci se tam něco pokazilo.

stáhněte https://www.kingston.com/us/support/technical/ssdm... a zkontrolujte update Firmware...my tot SSD v práci máme taky a funguje v pohodě i zaplněné... zřejmě se ty problémy týkají jen pár % kusů... z čehož by pak dávalo smysl reklamovat

děkuji, zkusíme zkontrolovat

A400 je levné osekané SSD, o tom žádná. Ale že by způsoboval záseky na 15-30 s se mi nezdá. To je trochu moc. A400 rozhodně není SSD na velkou zátěž a nemůže se toho po něm chtít moc najednou. Ale i tak by měl podávat stále lepší výsledky než obyčejný HDD a ani u těch k takovým zásekům při NORMÁLNÍM běhu systému nedochází. Stálo by za to otevřít správce úloh a koukat na graf vytížení disku, zda je při záseku na 100 %. A pokud ano, tak zjistit, co disk vytěžuje.Klidně za tím může být i hromada nainstalovaných "zlepšovačů", které běží na pozadí a předhání se, který udělá větší paseku. Lidi rádi řeší problémy s PC tím, že nainstalují zázračný program, který běží permanentně na pozadí a žere zbytečně prostředky. A když nepomůže, zapomenou ho odinnstalovat a přidají hromadu dalších. Pokud jsou v PC nějaké takové hovadiny, tak je v první řadě odinstaluj.

Nic takového jsme tam neinstalovali, ale jak se postupně zaplňoval ten disk, tak se začal i počítač zpomalovat, je možné, že by se tam natahal nějaký "bordel" při instalaci her? A je v pořádku, že na tom SSD disku je nainstalováno vše? Včetně steamu, origin, apod.A co tedy koupit ještě jedno SSD tedy na systém, protože jak to vypadá, tak ten Kingston je tak jako tak už téměř zaplněný.

Klidně může být vše na jednom SSD. Ono je to celkem jedno. Na funkci to nemá vliv. Z důvodů rychlé přeinstalace je lepší oddělit programy a data, ale i to může být stále na jednom SSD, jen ve dvou oddílech. Každopádně jedno velké C:, kde je vše, nevede ke stavu, kdy by se to mělo začít zasekávat.SSD se dá dokoupit, kolik se jich do PC vejde a je kam je připojit (deska v základu zvládne 6 běžných 2,5" SSD a jedno M.2). Takže to je to nejjednodušší. Ale v první řadě to chce zjistit, kde je problém.

Ano, to určitě, budu se muset na někoho obrátit, sami si s tím neporadíme, každopádně, které SSD z těch níže uvedených byste doporučil?Byl tu jeden známý (studuje fak apl věd) a dělal nějaký test a řekl, že by právě reklamoval to SSD, že mu to ukazovalo chybu právě toho disku:Provedení požadavku na zápis do souboru ............ bylo úspěšné, ale zpracování operačním systémem trvalo nezvykle dlouho (16s). Tento problém je pravděpodobně způsobený vadným hardwarem. O další pomoc s diagnostikou požádejte dodavatele hardwaru. Omlouvám se, možná jsem to měla zmínit na začátku, úplně mi to vypadlo z hlavy.

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_570_trial... Zkus stáhnout HDTune a mrknout na záložku "Health", zda tam není něco takového:http://www.hdtune.com/health_failed.pngPřípadně okno roztáhni, aby bylo vidět vše a dej sem screen třeba přes http://www.ctrlv.czPřípadně nech udělat "Error scan", zda je čistě zelený. Až bude, klikni vpravo na "Speedmap" a dej sem opět screen.

Na systemovém disku nemají hry co dělat.Když už tak bych ten disk rozdělil na 120GB system a nutné aplikace a zbytek na další hry atd.Teď bych to viděl na komplet reinstal a začít s čistým štítem.Ale to vy určitě nezvládnete a tak bude třeba vyhledat odbornou pomoc.

Asi to tak vypadá, a co dokoupit ještě jedno SSD jen na ten systém? A to rozdělit na část pro systém a zbytek na hry........ A případně, aby šlo k té sestavě výše.Přemýšlela jsem https://www.czc.cz/crucial-mx500-2-5-500gb/2... nebo lepšíhttps://www.czc.cz/samsung-ssd-970-evo-m-2-5... https://www.czc.cz/adata-xpg-gammix-s11-m-2-...

Není sebemenší důvod oddělovat systém a hry. Hry jsou také jen programy a patří na systémový disk (ale samozřejmě se tím nic nezkazí).Navíc pokud by se oddělil systém a hry, tak na co tak velké SSD, když systém má jen do 30GB a zbývajících cca 450GB by bylo prázdných?

separovat hry od systému a ostatního software mi přijde blbost. Separátně je vhodné mít uživatelská data a mít tam přesměrované složky Dokumenty ap. aby o data v nich člověk při reinstalu nepřišel a nezacpával si fotkami, dokumenty apod. systémový SSD.

"Na systemovém disku nemají hry co dělat."To je zase blábol. Tohle jste slyšel kde?

není to blbost, například při instalaci Assasinů se nedoporučuje instalace ¨na systémový disk

A to protože to někdo někam napsal nebo je k tomu nějaký konkrétní důvod?Problémy mohou být u starých her, které naráží na UAC a ukládají si data kam nepatří. S tím se bojovalo v dobách Visty, která s UAC přišla a začala programátory i uživatele učit, kam se data neukládají. Takové hry z program files fungují jen s problémy a ke spuštění vyžadují vyšší práva. A u nich může pomoci instalace jinam, ideálně na jiný oddíl / disk. Ale u her z posledních cca 10 let tohle už dávno není.

Rozumím tomu tak, že disk by se rozdělil na ten pro systém a ten další by se mohl zaplnit hrami...............

Jako může být, ale 60GB volného místa je v pohodě. Stejně tak to, že to je na systémovém disku. O A400 se tu sice šíří zvěsti, že má nějaký takový problém, ale potvrzené z jiných zdrojů to není.Když už, tak bych spíše zkusil výměnu toho disku. Ale kdyby jste měli čekat 30dní na reklemaci, tak uznávám, že to je blbost. A taky si zjistěte ze správce úloh, co to vytěžuje. Doufám, že ty hry jsou originál a ne nějaký warez. Pak je totiž možné cokoli.

Hry jsou všechno originál, buď nakoupené CD nebo zaplacené přes steam, apod. Přemýšleli jsme o dokoupení ještě jednoho SSD, právě kvůli místu..............

Přesně A400 není žádný zázrak. Ale právě díky ceně se prodává jako housky na krámě, takže ho má opravdu veliké množství lidí a kdyby tohle byl běžný stav, tak nemá zanedbatelnou reklamovanost a jen pár negativních recenzí. Vypadalo by to úplně jinak. Hodnocení by bylo tragické, reklamovanost by byla v desítkách % a výrobce by to stáhl z trhu, protože SSD, která se mu hned po prodeji vrátí zpátky, by mu generovalo jen ztrátu a kazilo pověst. A právě kvůli tomu velkému množství majitelů se najde více lidí, kteří s ním mají nějaký problém než u SSD, kterého se prodá řádově méně. Problém je třeba identifikovat a odstranit. Určitě bych jen nepřidával další disky. Může být vadné SSD, kabel, deska, nějaký SW problém... Možností je spousta.