PC do 20 000 pomoc s vyberem hardwaru (lze se vyrovnat konzolim?)

Dobrý den,potřebuji pomoci s výběrem hardwaru pro nový pc. Využíván by byl ke hraní her a nejaké kancelářské práce. Rád bych si na něm zahrál i právě vyvíjenou českou hru Kingdom Come. Ještě sice nejsou známy nároky, ale vývojáři tvrdí, že počítač, který se vyrovná next-genu to zvládne. Jelikož se v konzolích nevyznám, ptám se jestli je tato sestava schopna se jim alespon približit. http://www.alfacomp.cz/php/basket.phpJsem otevřen změnám, které mi navrhnete.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Deska je krám s mizerným BIOSem, bude ti to hlučet jak letadlo.Mechanika je šmejd, kterej vydrží tak 2 roky a nečte, pakliže ji chceš jako ucpávku, nejsem proti.Systém si kup raději W7, dokud to jde. Tedy pokud se nehodláš bavit tím, že budeš čumět na otáčející se kolečka.Paměti mají pomalé časování, to i 1333MHz s CL9 jsou rychlejší.Skříň má naprosto tragické proudění vzduchu, bude se to hřát (je to tu několikrát, prostě CM 311 ne)To SSD jsou vyhozené prachy, to raději pořádný plotnový disk místo toho aby jsi ten šmejd od Seagatu řešil SSDčkemTa grafika má velice sporný výkon, zatím jsou tyhle Ati spíš na těžení Bitcoinů než na hraní.Tady je je takový postarší návrh, ale chtělo by to jinou desku http://www.czc.cz/arcj2dg1c6goaavmg93pgeco9...

chystám se tu grafiku kupovat taky akorát R9 270 gaming ... nějak ti nesedla nebo proč nedoporučuješ ?

Problém je použitý systém zpracování čipu, ta grafika má velký výkon v operacích jako jsou výpočty pro těžení bitcoinů, ale grafický výkon za stávající situace je bída, nVidia je sice trochu dražší, ale "hard" výkon má skoro dvojnásobný, Ati to dohání optimalizací v ovladačích (ale co hry které v Catalystu nemají podporu). Pokud by se prosadil Mantel, pak by to asi bylo lepší, ale to je ve hvězdách, navíc víme co dokážou někteří vývojáři zplodit pokud se jim dá API pro přímý přístup na HW.

Za SSD nejsou nikdy vyhozený peníze

SSD + Windows jsou vždy vyhozené peníze

ty už to nechlastej ani ředěný

Až se Windows naučí správně používat TRIM, přestanou používat takové věci jako force read+write a pochopí, že když swap přemístím na plotnový disk, tak to znamená, že chci aby se swapovalo na ten plotňák, tak možná to SSD pod Windows i k něčemu bude. Zatím je to jen dobrá cesta jak to SSD za 2 roky vyhodit. Tedy pokud nemám nějaké starší, kde je souměrný read/write, ty mají vyšší životnost, ale v herní sestavě s limitem 20 000,- to nemá co dělat.

Prdlajs, koupil jsem 2 roky staré SSD, a skoro už 2 roky ho používám jako systémový disk windowsu. Jen sníš o kravinách, které se nestanou... Windows je takový jaký je. Ty si vytvořil prd, tak si nestěžuj na microsoft... Vím, že Microsoft nevytvořil windows, ale dostal jej do podoby, v jaké je teď. A myslím, že windows je dobrý systém.

Až se naučíte chápat psaný text, tak se znovu ozvěte, zatím cituji "pokud nemám nějaké starší (SSD), kde je souměrný read/write, ty mají vyšší životnost"

Ale ano já jsem to pochopil, píšete: SSD + windows jsou vyhozené peníze. Windows je takový jaký je, a to že si myslíte, že SSD windows nezrychlí, je váš problém. Jestli si to nemyslíte... Jak to tedy mohou být vyhozené peníze? Rozdíl mezi windowsem na plotňáku a na SSD je rozhodně znát... Že windows neumí podle vás správně pracovat s read+write myslím nikoho nezajímá, hlavní je, že windows je rychlejší i s SSD, které má souměrné read / write.

Wow, díky za odpověď. Nemohl bys navrhnout nejakou tu základní desku? Vůbec se v nich nevyznám(ne ze bych se v ostatních komponentech nejak významně vyznal), a jak si to myslel s tím w8 vadilo ti užiatelské rozhraní nebo?

Tak GUI mi nevadilo, používám Linux, takže si na různá UI zvykám rychle, ale co mi vadí u W8 je několik věcí. Pro tebe asi nejdůležitější je skutečnost, že některé hry které na W7 jedou na W8 nerozjedeš. Další věc je hrozná pomalost W8 proti W7, W8 startují déle (nastavit sedmám aby ve výchozím stavu uspávali jako osmy je otázka pár kliků), neustále u nich člověk na něco čeká, ty dokolečka běhající puntíky se objevují snad pokaždé když na něco klikneš. Zbavit se metra taky moc nejde, osmy do něj totiž naprosto nelogicky přepínají i když ho člověk vypne. Prostě ten dojem z toho systému je hroznej, navíc žerou víc systémových prostředků než sedmy. Navíc pokud chceš hrát, potřebuješ ten výkon pro hry a ne s ním krmit OS.Desku bych viděl asi tuhle http://www.czc.cz/asrock-990fx-extreme3-amd... A abych nezapomněl, bezpodmínečně potřebuješ na CPU jiný chladič, pokud chceš hrát. Boxovaný chladič pro socket AM3 který AMD dodává, je hrozně maličký, rychle se ohřívá a větrák pak běží skoro pořád naplno při zátěži, je to dost otravné (už jen proto, že full speed toho větráku jsou skoro 4000ot.)

DěkujiNejprve jsem byl po první zkusenosti s w8 také skeptický(nebylo to na mém vlastním pc), pak se ale kolem množili nazory, od přátel jak je skvělý. Nechal jsem se vést proudem. Nicméně asi dám na vaše rady. Vaše argumenty vypadají rozumně. S chladičem jsem samozřejmě počítal jen jsem ho neuvedl moje chyba. :D

Problém s W8 je typický český alibismus, v momentě kdy to mám doma, tak už si nechci přiznat, že je to šmejd. Typické pro tenhle stát je obvykle fakt, že čím víc to lidé vychvalují, tím větší je to krám. W8 prostě není dobrý systém. svědčí o tom i fakt, že za týden přijde tak 20 lidí, kteří se toho chtějí zbavit.

A dalším faktem do pranice je to, že Microsoft vyhodil šéfa odpovědného za vývoj Win8...

A také bych se rád zeptal jak moc velký je výkonostní rozdíl mezi touto: http://www.czc.cz/msi-n760-hawk-2gb/134270/... a touto http://www.czc.cz/msi-n660-gaming-2gd5-oc/1... kartou Děkuji za odpověď

Rozdíl je velký, řada 660 je o dost pomalejší než 760, už jen proto, že ten chip je menší a vyrobený starší technologií. Propad výkonu při maximálním zatížení, je až 50% rozdílu. Při počítání pouze grafiky, to asi nebude tak horké.Jenže dost záleží na co to bude připojeno, pokud nebude nutné z toho drtit FullHD rozlišení, bude ten rozdíl mezi těmi kartami méně výrazný.

Monitor mám full HD, ale přesto bohužel vzhledem k ceně asi zvolím 660, ale jestě nejsem plně rozhodnut.Každopádně děkuji za váš čas a trpělivost. Moc jste mi pomohl

Limit máš 20 tisíc, tak to uděláme tak aby se to vešlo do těch 20, včetně té 760 a systému, to by neměl být problém

Když říkáte že to půjde. Proč to neskusit. Nicméně probereme to zítra. Nashledanou :D

Upravil jsem ten původní seznam. Dal jsem tam jen 6-jádro, ale mělo by v pohodě stačit, skříň jsem zaměnil za stejnou značku jako jsi měl v tom původním seznamu (CoolerMaster), doplnil to o 2 přídavné větráky do té skříně a grafiku od Gainwardu (nVidia 760) a přidal jsem Windows. Až budeš mít čas, tak na to mrkni, je to těsně pod 20 http://www.czc.cz/evhuqpack6ics81sqrotbj5up...

Je to skvělé. Díky. Jsem rád že se najdou lidé ochotní pomoci.

Tak XBONE skoro trumfne i PC s integrovanou grafikou,Ma grafiku na urovni 7790,je o trosku horsi ale hlavne ma pameti GDDR3,takze vykon je katastrofalni oproti PS4.ALe za 20k postavis PC ktere trumfne i PS4.

CPU i5 3570kdeska cokoliv s z77ssd 128gb + disk 1tbseasonic 500wsapphire 7790 oc dual x8gb ramzarucuju spokojenost (na mechaniku se vykasli)