PC do 10K?

Ahojte, chci zkusit od Vás poradit, nejsem IT technik. Byl by někdo schopný mi poskládat třeba přes Alzu, nějaký PC JEN do 10K? Chtěl bych to na herní klasiky třeba lolko, mc apod. Nové hry nějak nehraji. Grafiku už mám ze starého pc Geforce GTX 1050ti, takže tu do toho zahrnovat nemusíte. Chci to vůbec zkusit jestli to jde za tak nízký badget a tak se obracím na vás, tohle totiž jde úplně mimo mě Nemusí být přímo do 10K ale aby se ta cena pohybovala mezi touto částkou.Budu rád za každou radu, jestli se to vůbec vyplatí a jestli nebude lepší sehnat nějaký starší ale za to výkonější na bazaru či repas.Díky <3

Odpovědi na otázku

Zdroj - cca 1500 KčCPU - od asi 2500 KčMB: od 1500 KčRAM: radšej 16 ako 8 GB - cca 1600 Kčcase: od 1000, ale radšej viacSSD: od asi 1400 KčHDD: od asi 1000 KčA si nad 10k Kč. Plus OS a si nad 12k Kč.

Díky!

Díky moc za tip! Ještě se chci zeptat zda-li je ta základní deska pro GPU DDR5, ale to je asi každá co? :D

Odpověděl sis sám

Říkám, jsem v tom marnej, ale moc dík asi do toho půjdu. Je na skládání celého PC něco složitýho? Že bych si to poskládál sám... Něco málo o tom vím z hodin IKT na SŠ.

Doske je šumafuk či do nej dáš GK s DDR1, alebo GDDR10. Podstatné je, aby si k RTX 3090 nedal Celeron.

Pokud nejsi úplně levý, tak to složíš sám. A ještě budeš rád, že jsi do toho šel, není to nic složitého, takový lehčí Merkur

550W - není to málo?

Najdeš levnější s min 5 let zárukou?

CPU v maxime asi čosi cez 100 W, GK 75 W, zbytok max 50. Je to viac ako 550 W? Aj keby si po čase dal lepšiu GK, tak ak to nebude RTX 3080 (a vyššie) a i9-10900K, tak to zdroj utiahne.

Na takový počítač by bohatě stačilo i 400W.

a jestli chce legální systém, tak přihodit:https://www.czc.cz/microsoft-windows-10-home...

A ještě se chci zeptat, když mám OS (10 Pro) na HDD co byl ve starym PC, nemusím ho pak kupovat znovu?

Založ Microsoft účet, licence se spojí s účtem a použiješ při příští instalaci

Za tuhle cenu bych šel do repasu.Díky Ryzenům budou takové krásy jako Haswell nebo Ivy Bridge za hubičku a úlohu v pohodě splní. K tomu dost RAM, alespoň 8 GB, stačí DDR3, ty jsou zase za hubičku. Výkon na jádro to má ~30% pod dnešní procesory, a taky to daleko víc žere, ale za málo peněz je to hodně muziky.

Mimochodem před rokem jsem si něco takového skládal, teď mi to hučí pod stolem, je to 32 GB ECC RAM, osmijádrový Xeon E5-2687W v2 @ 3,4 GHz, samozřemě bedna a zdroj, grafiku a SSD jsem měl vlastní, stálo to nějakých 11k. Musel jsem si (nechat) vyrobit redukce na zdroj, páč to má proprietální konektory, ale GTX 770 a quadro 210 mi to utáhne, a jako bonus to teď v zimě slouží jako slušné topení.Na seriozní práci je to samozřejmě nesmysl, ale na večerní žvýkání to byla super koupě. Akorát zrovna začínal Covid, tak to z Číny do Čech šlo dva měsíce, a popravdě doteď dost lituju, že jsem nepřitlačil a nevzal novou workstation s Ryzenem, protože by to byla hezká hračka. Ale na výkonový limit jsem při tom svém večerním hraní sandboxových her ještě nenarazil. Na jednovláknový výkon ano, ale tam by mi Ryzen pomohl o kolik, 20%? To by mě stejně nespasilo, a ten počítač by rázem stál trojnásobek a víc. Až dojdu k tomu, že má smysl upgradovat na něco nového, tak tohle prodám (snad) o pár tisíc levněji, než jsem nakoupil, a už rok to slouží.