» Poradna » Notebooky

PC do 10000kč Koupit sestavený nebo sestavit?Na internet-youtube,fotky.. Děkuji

Zdravím vás,mojí rodině odešel počítač který měli 16 roků. Odešla základová deska + zdroj takže na vyhození . Použít by se dal možná HDD Samsung. Jinak paměti RAM tam jsou DDR2 takže k ničemu. ¨Chtěl bych se zeptat bude lepší si počítač nějak sám sestavit třeba na mall.cz ? Viděl jsem že pc sestaví za 199kč. Nebo by bylo lepší koupit pc už poskládaný ? Přidám pár odkazu co jsem našel.Ještě teda jednou opakuji bude pouze na internet fotky a nic víc. Žádné hry se hrát nebudou . Monitor mají.Počítač do 10 000kčA teď co jsem našel.:https://www.czc.cz/hal3000-enterprice-2200g-... https://stolni-pocitace.heureka.cz/barbone-office-gold/https://www.czc.cz/267438,236918,230067,2338... Děkuji všem za rady a pěkný zbytek víkendu.//Dotaz se týká sestavy do 10000,-. Debaty o Windows sem nepatří."Kdy vám můžeme smazat příspěvek?- Když se nebudete držet tématu dotazu." //

Odpovědi na otázku

Pokud píšeš "počítač nějak sám sestavit", budí to ve mně otázku, zda to umíš, nebo máš někoho, kdo by ti s tím pomohl. Zkus si navybírat kompenty v obdobných konfiguracích a uvidíš, zda se pohybuješ kolem předpokládaného limitu 10 tis. Kč. Pokud neumíš,nebo nemáš někoho, popř. zjistíš, že cenou se na podobné PC nedostaneš, nechej si ho poskládat. Rozdíl mezi tím je, že když si navybíráš a poskládáš, máš záruku na jednotlivé komponenty (reklamuješ pouze problémovou), v případě skládačky od prodejce na celou sestavu (což ale v případě reklamace obnáší odevzdat celé PC)

aha tak to mě nenapadlo. No počítač asi samy nesestavíme. Takže bych to musel nechat na někom.

Windows z Aukra na 99 % legální není. Procesor byvh počkal na dostupnost Athlonu 3000G.

Koupil bych nějakého skládaného Lynxe s SSD diskem a byl by pokoj. Například toto: https://www.czc.cz/lynx-easy-cerna_4/274950/...

Už jenom proto, že pro tazatele bude jednodušší v případě potřeby reklamovat celý počítač, než jednotlivé komponenty.

to může i v pripadě skládačky

předpokládám, že tam asi chceš Windows - u stavěného počítače bys musel přičíst cca 2000 Kč za licenci. Ten HAL3000 Enterprice 2200G mi nepřijde až tak špatná volba. Jasně, mohlo by to třeba mít 8GB RAM, ale to jde kdyžtak navýšit později. Stejně jako do toho nejspíš půjde vmontovat ten HDD Samsung ze starého PC, takže bys k tomu SSD měl úložiště na data typu fotky ap.

Dámy a pánové nalepku na pc WIN máme . Aktualizovat na WIN10 šlo jen starý pc to neutáhl. Nyní už tedy nejede. Takže jestli půjsou widle přenést na nový PC tak nepotřebuji OS

A jaká je to edice?

No na štítku Windows XP dál ted nevím musel bych se podívat. . Aktualizovat šly a jdou na WIN 10 .

Windows XP na Window 10 upgradovat legálně nešly. Leda Windows 7 a asi i Windows 8.

z XP šlo za 400 upgradovat na W8. A pak už to byl jen krůček k W10