PC černá obrazovka

Dobrý den mám problém počítač při startu zčerná obrazovka ale předtím seobjeví info MB a pak zčerná obrazovka občas dostane i do win.

Odpovědi na otázku

Ahoj dopiš jestli jde o NB nebo PC co si dělal na pc před tím než se to stalo takhle to může být cokoliv

předtím byl v režimu spánku a už se neprobral

Omlouvám se dotaz se mi neodeslal celýsestavacorsair cx500 bronzeMB gigabite z87 HD3core i 5 4570MSI gtx 760crucial balilistix tactical 2x4GBWin 7 originálnízkoušel jsem jednotlivě ram a prohazovl jsem je jestli potřebujete jestě nějké info tak rád odpovím případně děkuji za rady

Ten procesor má integrovanou grafikuOdpoj grafickou kartu a připoj monitor k desce. To znamená, že bys využíval jen integrovanou grafiku.. Jestli se tím problém vyřeší, pak je dedikovaná grafika v počátečním stádiu smrti..

vyzkoušeno beze změny

Počkej to není tak jednoduché, máš tu integrovanou povolenou v biosu ? a máš pro ní stažení ovladač ? teď už se k tomu stejně nedostaneš,,

do biosu se nestihnu dostat dřív to zhasne takže nespíš vadná grafika asi budu muset sehnat na půjčení a vyzkoušet jinou?

A vyndával si ji úplně s pc ? pří tom testu co říkal Eda ?

ano odpojil jsem napájení a vypojil z MB

Mně se to taky nepřepne na integrovanou když ''jenom'' vytáhnu grafickou s pc, musím ji povolit v Biosu a stáhnout i ovladač,, takže bych to udělal asi tak sehnat si nebo půjčit grafiku od kámoše a připojit ji do pc...ale upozornění, nemusí to být problém grafiky,, takové věci rád dělá i deska nebo procesor,

Tu dedikovanou grafiku vymontuj z desky.. Psal jsi, že ti Bios po startu problikne, tedy vidíš počáteční start s informací o volbě vstupu do Biosu Takže po vyjmutí grafiky z desky a připojení monitoru kabelem do DVI nebo VGA k desce nastartuj pc a poklepej na klávesu F2 nebo Del.. aby ses dostal do Biosu a upravil nastavení pro integrovanou grafiku... Případně v nastavení Biosu zvol klávesovou zkratku pro Default settings..

do biosu se dostanu ale ne na dost dlouhou dobu abych mohl cokoliv změnit

Ne na dost dlouho..???Já můžu být v Biosu třeba celý den..

naběhne mi bios a pak zčerná obrazovka a už nic neudělám

na ten reset biosu by stačil reset na desce, nebo vyndaní baterky,

vyndal jsem baterku a do biosu jsem se dostal a integrovanou grafiku jsem povolil zatím beze změny

kontroloval jsem znovu bios a obraz zčerná i když jsem v biosu

Takže tohle vypadá na:1. Výpadky způsobené zdrojem - otestovat jiný zdroj2. Problém se základní deskou - diagnostika v servisu. Ovšem u 3 roky starého PC je dost nepravděpodobné, že by nastal se zákl. deskou jakýkoliv problém3. Možná Paměti RAM - jestliže jsou ve slotech dvě placky pamětí.. otestovat jen na jednu placku na střídačku .. nebo nové paměti

Ahoj najdi si nějaký pc shop ne ''velký'' tam by ses nedoplatilzajdi tam a hezky je popros o diagnostiku, znám pár obchodu kde ti tohle udělají frajeří za pár minut a hned řekne kde je problém, hele dáš mu pár stovek a hned víš co dál, ono takhle na dálku ti těžko něco poradíme když se ti vypne hned pc i bios , jak jsem říkal já i Eda, vypadá to na grafiku ale nemusí to být ona, tohle má ve zvyku dělat i procesor,ramky i deska, HDD bych asi vyloučil to by dělalo něco jiného,Prostě teď máš pc v takovém stavu že se opravdu bez diagnostiky nikdo netrefí kde ten problém je... a na dálku už vůbec ne... hlavně ať to není deska, :)) bylo by to moc pracné

Další expert, který neumí popsat problém a navíc nenapíše ani "ň" o jaký stroj se jedná.. notebook/ solní PC.. stáří stroje apod.. "Před tím se objeví info o MB"..??? To jest zjevně asi informace o možnostech vstupu do Biosu.. Stáří toho stroje..????Může to být cokoliv: Jestliže se "někdy" dostane do Win, pak to nejspíš signalizuje počáteční problém s grafickým čipem.. Může to být i poškozený disk. Tam bych spíše tipoval, že by do Win ani nenajel..

stáři asi 3 roky

to je už na vyhození to nemá smysl spravovat pocitac stary 3 roky odejde pokazde

3 roky na stolní počítač..???Tipoval bych, že to nakonec bude odcházející zdroj.. asi je prozatím ve stádiu škytavky..

Zítra budu mít půjčený zdroj tak ho zkusím

Ono je taky možný, že ti odchází monitor :)

Ano, může být.. I když bych tipoval, že monitor prostě odejde aniž by měl snahu po startu probliknout..Tazatel píše, že se na malou chvilku dostane i do Biosu, pak mu zčerná monitor a FERTIGV práci jsem se setkal s tím, že monitor odešel brutálním způsobem, prostě ani probliknul.. Při jeho zapnutí jen problikávala oranžová kontrolka jako v pohotovostním režimu..

Typ monitoru?? Může odcházet padsvětlovací trubice nebo to můžou schazovat ochrany v monitoru. Měl jsem doma monitor, který se choval přesně takhle.

Nejdřív zapoj jiný funkční monitor a tím vyřadíš jednu možnost. Pak řeš postupně další.

K pc. Mám připojenou televizi a ta taky nejde