PC blbne !

Zdravím ! Mám 3 měsíce starý herní počítač, po těch 2 měsících mi pc začne blbnout, zvedají se teploty u GPU a i smrdí a píská, byl jsem s tím v servisu a tam mi řekli, že je to v pořádku . Já fakt nevím co s tím, po chvíli mi vždy pc začne smrdět od grafické karty a i píská. Prosím o pomoc nebo radu . Díky předem za odpověď . P.S komponenty : Case : Zalman Z11 Základní deska : MSI pc mate Z97 Procesor : i5-4460 nebyl nataktován Grafická karta : MSI NVIDIA N770 TF 2GD5/OC Paměť : Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL9SSD : ADATA Premier Pro SP900 128GBHDD : Seagate Barracuda 7200.14 1000GB Zdroj : 650 W GOLD od Seasonic DVD mechanika : LG SuperMulti SATA DVDOperační systém : Windows 7 Home Premium Monitor : Benq GW2255 Reproduktory : Speaker GENIUS SP-HF 360B 2.0 wood 10WKlávesnice : EVOLVEO GK862Myš : A4tech Bloody V7 V-Track

Odpovědi na otázku

ja by som to poriadne premazal motorovým olejom, ten vydrží vysoké teploty.

Smrdící počítač je podle servisu v pořádku? Dost dobrý. Nebyl jsi s tím náhodou u Lukase?

Jaky zdroj konkretne. Jaky chladic CPU.Pak pridej info o teplotach, jakou mas skrin. Je mozne napriklad, ze je zvoleny nevhodny zdroj, a ze VGA nema dostatecny privod chladneho vzduchu.Mimochodem ta deska je sice se Z97, ale je osicena az az. Dost spatny vyber.

https://www.alza.cz/seasonic-ssp-650rt-d46002... zdroj , CPU chladič od INTELU v krabici s procesorem, myslím ,že by to nemělo vadit, když se netaktuje . Deska je podle mě v pořádku

Deska je osizena, kdyz netaktujes mel jsi za stejnou cenu koupit neco s B85 a byl by jsi na tom lepe.Uvedeny zdroj je v pohode. Sice 650W na uvedenou sestavu je nesmysl, ale budiz. Stacil by 400W zdroj. Takhle zdroj bezi v zatezi u ktere nema odpovidajici ucinnost.

Mrkni na ty teploty GPU, zkontroluj zda neni neni chladic GPU zaneseny prachem a pripadne zvys otacky vetraku co tam zene chladny vzduch pres HDD.To ze u vykonejsich VGA piskaji civky je celkem bezne . Muzes zkusit vypnout v BIOSu/UEFI podporu pro C6 a C7 usporne stavy. Muze pomoct, ale ve tvem pripade se mi to zda malo pravdepodobne, za vyzkouseni ale nic nedas.

Ok a jak mám zvýšit otáčky ?

Pískání cívek běžné není, signalizuje to načaté elektrolyty.

Je to bezne. Kup si vykone karty a piskaji nejakym zpusobem vsechny.

Nezbývá, než servisákům dokázat, že to v pořádku není. Jelikož máte hardware ještě v záruce, tak to nedá ani tolik práce. Trapte PC maximálně hrami, nejlépe 24 hodin denně. Věci pomůžete, když dočasně vypnete přídavné ventilátory ve skříni. Do konce záruky je téměř jisté, že z Vašeho grafického čipu (a možná nejen z něho) bude škvarek. Poté již bude problém servisem akceptován.