PC beží, obraz nie

Zdravím, vyskytol sa mi jeden problém a keďže nemám takmer žiadne znalosti v technológii, rád by som vás požiadal o pomoc, aby som nespravil žiadnu chybu.Dnes mi prišiel nový kompletne zhotovený počítač od Alzy. Všetko bolo nakonfigurované vopred, takže mi len stačilo zapojiť počítač do elektriny. Spravil som to a počítač sa bez problémov (aspoň myslím) zapol, no obraz, resp. monitor nefunguje. Monitor sa najprv zapne, nabehne obraz s textom "no signal" a následne obraz odíde (monitor však stále bliká na oranžovo, teda je zapojený). Monitor na starom PC funguje bez problémov, napojený je cez kábel DVI. Vopred ďakujem za pomoc, dole ešte prikladám komponenty:procesor: Intel Core i7 9700Fgrafická karta: NVIDIA GeForce RTX 3060 12GBpamäť: RAM 16GB DDR4základná doska: MSI B360Mzdroj: GIGABYTE P550B

Odpovědi na otázku

Prvy typ: kabel od monitora si zapojil do zakladnej dosky a nie do grafickej karty.

Pardon, neni typ ako tip.Napis typ monitora a prepojenie (napr. DVI > DVI, HDMI > ...)

Problém je, že nemám žiadny monitor s HDMI a keďže má grafická len HDMI výstup, tak som to skúšal na doske (tá má rozhranie jak HDMI, tak DVI). A keďže nemám monitor, ktorý podporuje HDMI, musel som ho pripojiť do DVI, ktoré je na doske. Bez reakcie - počítač ide, obraz žiadny.

co je logicke, kedze procesor nema grafiku a grafiku mas dedikovanu. Zajtra si kup hdmi-dvi kabel.

Dobre, hádam, že to potom bude vyriešené. Vďaka. :)

Takže tie výstupy na doske teda znamenajú, že to je len redukcia? :D

tie vystupy na doske znamenaju, ze keby si nemal tu 3060 a v procesore mal grafiku, tak by si tam zapojil monitor a bol by obraz. Kedze procesor nema grafiku a ty mas 3060, tak obraz z dosky nemoze byt.

Ne kdyby tam byl CPU s integrovanou grafikou napr i7-9700 (bez toho F) tak by tam obraz bezel. Samozrejme jen s vykonem te integrovane grafiky, takze bys vyhodil dost tisic za 3060, kterou bys vubec nevyuzival.

Ne. Výstupy na desce znamenají, že když máš procesor s integrovanou grafikou, nepotřebuješ samostatnou grafickou kartu a můžeš monitor zapojit přímo do desky.

Nie, tie vystupy na doske su funkcne len ked mas procesor s integrovanou grafikou.(co Ty nemas).

Dobre, hádam už tomu rozumiem. Takže jediné riešenie je adaptér z HDMI na DVI, alebo z DP na DVI? Mám iba menší monitor, tak by mi snáď mohlo stačiť kúpiť ten z HDMI na VGA.

Na to VGA zapomen, z digitalu na analog je nutny prevodnik, ne redukce. Je to drazsi a min kvalitni.

No trocha Ta poopravim. Pocitac spracovava signal digitalne. Monitor (ked nemas stare CRT s vakuovou obrazovkou) taktiez digitalne.Prevadzat obrazovy signal na anologovy (VGA) a monitor ho znova bude prevadzat z analogu na digital (teda dvakrat signal prefackat digital/analog a potom analog/digital je hovadina. Uz len preto ze rusenie na analogovom prenose je horsie ako na digitaly.Ziadne VGA.

Zakladne dosky sa vyrabaju pre viacere procesory. Ten Tvoj (i7 9700F) ale nema integrovane graficke jadro. Takze na vystupy na zakladnej doske zabudni.

Co to je prosim te za grafiku, protoze ani jedna 3060 co ma alza na shopu, s dodaci lhutou "tesime se", nema DVI rozhrani. A CPU nema integrovanou grafiku, takze jestli je to DVI na desce, tak nepojede.

Tak koukam, ze deska DVI ma, ale v tom ti obraz nepujde, takze pripoj monitor do graficke karty, predpokladam pres HDMI, nebo DisplayPort.

Ďakujem, no bohužiaľ môj monitor nemá HDMI výstup, takže ho na grafiku nepripojím. Našiel som však jeden spôsob, no neviem či bude fungovať. Má cenu si kúpiť HDMI/VGA redukciu?

Urcite ne na VGA, to je analog, musel bys vzit prevodnik a ty degradujou obraz a kdovi jestli by proslo rozliseni. Hledej HDMI / DVI, nebo DP / DVI. Ale zkusenosti s tim nemam, hlavne s tim jestli a jak moc degradujou obraz. Nebo kup novej monitor.

Dobre, pokúsim sa to nájsť, snáď to potom môj problém vyrieši. Každopádne ďakujem za pomoc. :)

normalne to funguje, novy monitor by bol idealne riesenie, ale staci mu aj toto: https://www.alza.sk/premiumcord-dvi-hdmi-prep...

Jo jestli nechce novej monitor tak urcite. U digitalu sem to nikdy nekoumal, jestli maj formaty stejny a jak si je pripadne prevadeji. Vzdzckz sem mel kabel stejny koncovky. Jediny kdy sem pouzil, kdysi davno, kabel s ruznyma koncovkama bylo VGA/DVI-A. Na grafice bylo DVI-I, takze bez problemu cistej analog.

Ďakujem všetkým za pomoc, problém je snáď vyriešený, vážim si vašu ochotu a čas. Vďaka za ochotu aj napriek tomu, že sa do tejto problematiky vôbec nevyznám.

V pocitacovej poradne sa zvykne (povedzme divne) pozerat na ludi mimo IT.Ale medzi nami babami, ako by existovali pocitacovi nadsenci bez lekarov, mesiarov, farmarov, pekarov, stavbarov, kamionistov ... ?Takze treba poradit aj cloveku, ktoreho v buducnosti mozes potrebovat.