» Poradna » Notebooky

Pc bez OS

Ahoj, mám hp 15 ra071nc bez OS a chci nainstalovat Windows 10.. Zobrazí se mi disk na který chci instalovat, ael píše to že na žádný to nejde... Není to ovladačema? Kde je stáhnout? Díky

Odpovědi na otázku

Většinou to píše i proč to nejde. Tak sem tu hlášku dejte. Věštecké koule posíláme totiž tohle dobou na přeladění.

Systém Windows se nedá na tuto jednotnou nainstalovat.... Dám podrobnosti System Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk má tabulku oddílu mbr. V systémech efi lze systém Windows instalovat pouze na disky gptNepovedlo se najít žádné podepsané ovladače zařízení. Zkontrolujte, jestli jsou na instalačním médiu správně ovladače a klikněte na ok.....

Standardní problém. Prostě převeďte disk na GPT a je to. Je třeba to udělat přes příkazovou řádku:https://youtu.be/f81qKAJUdKc

UEFI predsa dovolí nainštalovať x86-64 OS aj na MBR, alebo nie?

Pro instalaci ovladače potřeba nejsou.

Bohuzel i v dobe Windows 10, tam nekdy SATA ovladace chybi.

Další "XY" bez alespoň základního povědomí (o znalostech ani nemluvě). Totálně líný nastudovat význam uvedených zkratek, rozšířit si tak své znalosti a něco si v praxi vyzkoušet....evidentně s představou, vložím /spustím/ instalačku a "nakopu" to tam jak MP3 do mobilu. Protože to chce navíc co nejrychleji, tak i s absencí výše uvedeného jde raději "opruzovat" /výraz použit v celkovém kontextu mého konstatování/ na poradnu. P.S. navíc je dost pravděpodobné, že to nebude jediný problém se kterým se následně setká /HP versus nedejbože W10-18.09/ a bude plevelit poradnu dalším dotazem, protože do vlákna zde to již nedá, aby nebyl za úplného idiota.

Ale no tak, nebuďte na něj tak zlí... Prostě se v tom ztratil, stačí rada nastuduj, jde o to, že oddělí to a to. Nebo ono odnes to do servisu. Třeba je to skvělý muzikant, spisovatel, doktor, co já vím co...

"Třeba je to skvělý muzikant, spisovatel, doktor, co já vím co..."Zaujimave ze muzikant, spisovatel, doktor si zavola instalatera, murara, pokryvaca, ale do IT sa seru vsetci.

Hmmm..Ty jsi ten nepostradatelný IT profesionál, který nerad připouští, že by se našel třeba nějaký amatér, který by tě strčil do kapsy jen proto, že ten dotyčný amatér nevykonává to, co ho baví jako profesionál ve firmě nebo jako živnost? Jo a srovnávat IT a obor lékařství. Jak by řekla moje dcera, to je tedy hodně hustý.. IT je hodně široký pojem. Laik, který má o IT obecný zájem a osvojí si alespoň základy, nemusí prakticky navštěvovat žádný PC servis s každým prdem, za který by musel zaplatit.. A to se prostě a jednoduše vyplatí..

Laik, který má o IT obecný zájem a osvojí si alespoň základy ...... je evidentní, že v tomto konkrétním případě zájem nemá a ze základů si ani nic neosvojil, protože se "ztratil" již u MBR a GPT a než aby si něco nastudoval, tak šel hned raději do poradny.

To Mike757 A v tvém případě je evidentní, že jsi nepochopil to nejpodstatnější.. Nereagoval jsem směrem k dotazu tazatele.. Můj komentář jsem směroval k výše(nade mnou) umístěnému komentáři, jehož autor(nejspíše "IT profesionál") se nade vše trapně povyšoval..

Že se do IT slušně řečeno "montuje" čím dál víc jedinců, kteří mají ruce, nohy a nemají k tomu ani předpoklady, ne tak znalosti, je fakt (souhlas s redmond). To bys mohl zde, jako častý rádce zcela jistě připustit - potvrdit. Zda se povyšoval, nebo ne, jsem neřešil-nehodnotil (pokud máte nějaké "vzájemné osobní averze", je to vaše záležitost), ale na samotné podstatě faktu a ve vztahu "dotaz x odpověď" to nic nemění. Takže, neboj - pochopil.

Já si taky nebudu žlučník operovat sám ;)

Já vím pánové /Radek, redmont, JackBrno/. Nechtěl jsem být zlý a i když se v železe hrabu docela dlouho, neradím zde často (na rozdíl od Vás....btw....klobouk dolů), ale štve mne přístup k problému některých tazatelů....bez pořádného popisu HW,SW, bližší specifikace problému. Nikdo nemůže vědět všechno (třeba jsou skutečně dobří v jiné oblasti) a problémů v IT spoustu. Mělo by to být o "nasměrování" tazatele, na co se má zaměřit a co má udělat, ale když chybí základní znalosti, je něco hodně špatně a těžké radit. Člověk pak neví, kde u takových končí odvaha a začíná drzost, tj. pokud na to evidentně nemám /bez rozdílu oboru/, tak se v tom nehrabu a dám k vyřešení někomu, kdo ví o čem to je, dělá to a hlavně tomu rozumí. Mne by hanba fackovala, jiní to však mají evidentně jinak..../"o co menší znalosti, o to větší sebevědomí/

Souhlas

Mohu se zeptat, proč byl ntb pořízen bez OS, když nejsi schopen ho nainstalovat? Nekoupil sis náhodou od někoho klíč za 2 stovky, protože ti nějaký pitomec poradil, že je to legální?

Tipujem, že windows inštalujete pomocou USB média. V 95% prípadov pomôže, keď prí výbere disku vytiahnete z NTB usb kľúč vložíte ho naspäť do usb portu. V inštalácii sa vrátite tlačítom späť a už by to malo fungovať.

Bug, alebo feature?