PC anomálie

Dobrý den, mám poslední dobou problémy s tím, že pc z ničeho nic zamrzne a po tvrdém vypnutí nenaběhne a vždy se jen ozve cvaknutí, roztočí se ventilátory, chcípne a zase. Pořád dokola, dokud nevypnu zdroj. Pak už naběhne, ale odkáže mě do BIOSu s tím, že "overclocking failed". Po opuštění BIOSu bez nějakých změn mi už naběhne normálně. Stejná věc se stává i při lehkém ťuknuťí do bedny (fractal design 5) z levé strany. Budu rád za jakekoCPU - i7-4790GPU - Nvidia GTX 960SSD - OCZ-ARC100Win 10

Odpovědi na otázku

Tak zdroj jsi nenapsal, to jestli je to cpu přetočené taky ne a desku taky ne... SSD je to poslední co mě/nás třeba zajímá...OC failed hází deska pokud se nepodaří "nastartovat" pc.. tzn vzniká tam nějaký hw problém...

Jo to není Káčkový cpu, takže beru zpět to oc..

Jo pardon... Zdroj - Corsair - RM550 a deska Asus Z97M-PLUS. RAM - Crucial Ballistix Tactical 2x8GB

To cpu je nonK, nemá třeba lock na turbu (i nonK cpu jde někdy donutit aby držel na všech jádrej ten vyšší takt)? Zdroj se zdá slušný, deska nevypadá taky špatně. (proč pak Zková deska k nonK cpu ?)Každopádně podle popisu, že stačí ťuknout do case, bych to viděl na zapojení/kontakt. Rozdělat a složit znovu ideálně...

Taky mám podezření na kontakt. Lock netuším. Zkusím zjistit a nonK procesor k Zetku... Já to nestavěl. :) To PC je z druhé ruky. Díky za tip

Tak to bys poznal podle taktu... jinak může to dělat povolená grafika, volnější káblik (napájení cpu, desky, grafiky), nebo klidně zapadlý šroubek za deskou (i tohle se tu jednou v poradně stalo co si tak vzpomínám)

Dobře. Díky moc. :)

Pokud to reaguje na otřes, tak zkontroluj, za je vše na svém místě. Někdy stačí třeba povytažená grafika nebo RAM. Ale stejně tak tam může být něco vodivého, co se občas dotkne desky nebo něčeho jiného.Takže to projdi a pokud na nic nepřijdeš, rozebrat a složit na stole. Tam pak můžeš klepat s jednotlivými díly a možná se doklepeš k tomu špatnému.

Asi budu muset. Dost se bojím to rozebírat. A nerad bych něco dodělal. Zas na druhou stranu nevím, jestli se vyplatí řešit takovouhle věc v rámci záruky u czc.

A je to kupované celé pc nebo po dílech ? Zkus jen oddělat bočnici a každý konektor trochu přitlačit, případně vydělat a vrátit grafiku a paměti. To by měl zvládnout v podstatě každý.

Po dílech sestavené v czc. No já vím, že by to neměl být problém. Ale chladič zabírá téměř celou desku a nedostanu se ke grafice. Respektive nevím kde uvolnit a jak silně na to můžu. V tomhle jsem vážně zatracenej.

Pak nevím jestli jde reklamovat pc jako celek, když to je po dílech... Ale jako pokud vyloženě nevíš, zkus jen zatlačit na ty díly a případně servis (CZC má taky nějaký servis, ale počítej, že to bude něco stát) - na špatné složení se podle mě žádná záruka nevstahuje... (ale fakt tady si nejsme jistej, reklamoval jsme vždy jen konkrétní díl s konkrétním popisem závady)

Zkus to osahat, zda vše sedí a pokud ne, zavolej do CZC a popiš jim problém.

Ano . Ťukat do bedny a nevědět nic o studeňáku ("tepláku"), to mi rozum nebere.