PC Aliexpress

Ahoj,Vyplatí se pc z Aliexpresu ? Zdají se mi výhodnější ceny viz odkaz.https://www.aliexpress.com/item/33021039493.htmlProsím o názory.Díky

Odpovědi na otázku

zdá se ti to výhodnější ?? přičti si cenu dopravy (162$), +DPH kterou ti pošta přičte až ti to za měsíc přijde (z celkové ceny PC+ dopravy) + žádná záruka + komponentry II kategorie = ???

je to nad 150 eur, takze mozno aj +clo. Kedze to ide cez DHL, tak je to tu aj skor ako za mesiac (dhl som mal rekord 4 dni z ciny).

ok, ale ten čas dodání je na to ten nejmenší problém

Jo, timhle zpusobem to zajiste prijde za par dni, ale odpovida tomu ta cena.

Ne, to se opravdu nevyplatí. Když připočítáš DPH a dopravu, tak to bude +/- stejně jako u nás a ještě bez záruky.

Vyplatí, ale jen do případné první závady v záruce. Pak si teprve začneš nadávat do blbců ("Co jsem to vymyslel...") a oceníš nákup a možnost reklamace u českého prodejce, i když se z prvního pohledu zdála cena při nákupu výhodná. Podotýkám že můj názor se týká nákupu počítače, tedy nákupu za řádově (PC + doprava) 755 $ tedy cca 17 000,- Kč, ne nějakých nákupů zboží do cca 2 000 Kč.

k těm 755$ bude na 100% ještě DPH než mu to pošta vůbec vydá, tedy celkem 913$ (min 21200,- ale spíš víc protože kurz dolaru nebude jistě 23.20).Nechci to hledat, ale jsem si skoro jistej že tady se ty komponenty (kvalitnější a se zárukou) pořídí levněji.

takže.. z aliexpressu cena min. 21500,-z CZC a zárukou 2-3 roky:https://www.czc.cz/50ca5ajslqjtga6i4lh84r376... samozřejmě si nedělejte iluze že tam číňan dá nějaký kvalitní komponenty...

Lepší by bylo koupit komponenty použité, nebo ten počítač rovnou vyhrát v aukci nebo ty komponenty na aukro.cz, sám jsem si tak sestavoval PC sice to trvalo měsíc než jsem aukce vyhrál ale vyšlo to dost výhodně. Koupil jsem v aukci za 7500Kč celý funkční počítač s 16Gb ram core i7 8 jádro a GTX 1070 8G, je to nejvýhodnější kde to jen jde. Dají se tam sehnat i věci se zárukou ale většina je bez, ale vzhledem ke konečné ceně aukce by vyšlo i výhodně koupit nový komponent který by se časem mohl pokazit.

Taky si přičti cenu za nový zdroj. Tam bude daná nějaká prskavka. V Číně neexistuji předpisy pro bezpečnost elektro zařízení.

nejen zdroj, ale i všechno ostatní může být II. kategorie to co ve fabrice neprošlo výstupním testem a oni to někde levně nakoupili (není náhoda že nikde neuvádí co tam je konkrétně za komponenty).Stává se i že číňani prodávají přeznačené CPU který jsou ve skutečnosti jinej typ a to samý u grafik (hlásí se stejně ale výkon je třetinovej). O kvalitě SSD bych už nepochyboval vůbec.Jediný co na tom bude pěkně fungovat bude to pouťový nasvětlení boudy

Nevyplatí se to u mě došlo k závadě s nabíjením a nejde opravit, reklamace žádná.

Financne se to naprosto nevyplati, jak uz bylo receno.Navic, kdyz uvazim tento konkretni odkaz, tak jde o produkt jednou prodany a s jednou jedinou recenzi. To zni dosti rizikove.