» Poradna » Ostatní

PC a spotřeba elektřiny od 1.1.2007

Tak jsem si koupil měřidlo spotřeby elektřiny a zapojil jej před PC. Cena za 1 kWh je 4.55 Kč. Po dvou dnech mého průměrně stráveného času u PC se objevila spotřeba - 35 Kč !!! A to mám slabý "stroj", ale větší monitor. To je teda podle mě palba !!! Teď měřím velkou lednici z mrazákem a začíná se mi dělat nevolno.

Odpovědi na otázku

A na co se ptate? Co Vas tak udivilo? Pocitat umite, spotrebu PC lze snadno odhadnout a treba u monitoru je rovnou uvedena v dokumentaci..

Netušil jsem, že po zvýšení ceny se zvýší i spotřeba... to je nějaké divné. Budu se na to muset podívat :)

Vidíš vidíš...to bylo od Klouse a spol keců o pořizování přímotopů. Zlevnění energie díky Temelínu aaaa hooooovno...skutek utek...zdražuje se pořád.

Vidíš vidíš...to bylo od Klause a spol keců o pořizování přímotopů. Zlevnění energie díky Temelínu aaaa hooooovno...skutek utek...zdražuje se pořád.

3.84kWh na tvoj priemerny den sa mi zda velmi vela(pri spotrebe pc 250W by si ho musel mat ON 15hodin).Urcite si dobre vsetko zadal?

To měřidlo ukazuje i spotřebu v kWh za 1 hod. - u mě 320 Watů.

aka je to presne zostava?

Chtěl jsem se zeptat,kolik má to "PC" asi elektronek a v kolika místnostech celkem,se nachází? PS.Rozhovor se švagrem,co si nechal udělat takový to děsně úsporný zařízení na vytápění pomocí vrtu nebo i vzdušného tep.výměníku.Já:Už ti to topení spravili...? (při poslední návštěvě si stěžoval,že málo to topilo)On:Jo,dali mi nový výměníky,ty jsi je neviděl...?!Já:Jo,viděl hned se mi zdály jiný...On:Budu ale stejně muset koupit vložku do krbu,strašně to žere...Já:Kolik?On:Sto kilowat!Já:Za měsíc?On:Vole,za den...!

To já jsem měřil celý týden a vyšlo mi to 34Kč/týden.

pls prosimte kolik stoji to meřidlo??....díky

Muzes si ho zapujcit u dodavatele elektriny.Jinak nekolik jich najdes na conrad.cz.

Měřidlo od Tchibo stojí jenom 400 Kč, např v Intersparu.

Chtel bych jenom upozornit, ze nektere merice spotreby ukazuji mensi udaj (a o dost) nez je skutecna spotreba. Dela jim totiz problemy impulsni charakter zateze (pocitace, monitory). Proste spinane zdroje.

To, co píšeš, je nesmysl. Pokud by nějaký zdroj odebíral ze sítě něco jiného, než čistou sinusovku, rušil by tak, že by znemožnil provoz úplně všeho v širokém okolí. Ve skutečnosti to funguje tak, že impulsní odběr končí u filtračních kondenzátorů a usměrňovač odebírá ze sítě AC sinusovku, jejíž amplituda je úměrná střídě DC impulsů.

kolik vás stála kWh před zdražením?

O 10% min? :o)

A lidi to víte, že průměrný počítač žere za měsíc i když není v provozu a je jen zapojen do elektřiny 150kč měsíčně!!! Takže tomu co se tady probírá vcelku docela věřím a jen se třesu a bojím kolik mi tento měsíc napočítají za elektřinu....