Pc 20 000,-

Potřebuji expresně poradit s PC do 20 000,- Mě podmínky jsou 4jadra, 2gb grafika a 8 gb ram. preferují Nvidii! Chci pc na hry, do kterého bych aspoň 3 roky nemusel nic dokupovavat. představují si něco takového, našel jsem to u jednoho staršího téma. omlouvám se za pravopis, notebook mi shořel a tak píšu z mobilu.https://www.czc.cz/d3jve8ccp4iquaaco55tqj3jk... Všechny periferie už jsem si sehnal od znamych, takže potřebují jen sestavu + os. diky

Odpovědi na otázku

Relativně ok, ale ta gtx 950, to je nerozum... co s tím ? Nemá to řešení, nVidia nemá aktuálně slušnou grafiku v rámci střední třídy, AMD vydá RX 480/470/460 - ty budou výkonem (snad) někde jinde... Gtx 950 už dneska nemá moc výkonu, je to na celé sestavě největší brzda (gtx 960 ti taky nepomůže) - Raději bych šel do lepší grafiky a třeba i3, než mít slušný cpu a grafiku o ničem...Obzvláště abys na to nemusel 3 roky šahat - mno 950 je vlastně nejnižší herní grafika z Maxwellu (750ti nepočítám), takže ta už dnes nestačí, natož za 3 roky...Chceš radu? Zatni zuby a počkej si týden na vydání RX 4xx řady od AMD... Nebo teda přišetři a kup si gtx1070 (14 000 +/- -> ale na to asi rozpočet mít nebudeš...)

dal bych jen nějakej jinej zdroj, třeba https://www.czc.cz/seasonic-ssr-430st-t3-430... a neřešil, za tuhle cenu moc víc nevymyslíš, a 950 stejně není moc na hry, to už by bylo možná lepší sehnat někde po bazaru starou 660 / 660Ti, která je výkonější než 950.

Jako s tím seasonicem nemám problém, o tom žádná, ten CX je starší atd. ale problém by mít neměl... samozřejmě SSR od Seasonicu je lepší volba...

zdroj Teda vezmu ten seasonic ale grafiku asi nechM tuto, viděl jsem n yt videa této grafiky s i5 6500 a myslím že na mě hraní by měla být idealni

Počítej třeba u Zaklínače 3 detaily low/medium na FHD, bez gameworks; DOOMa na low atp. jen pro představu, abys věděl, do čeho jdeš.

Zrovna Zaklinac 3 bude muset byt docela dost orezany a s 60fps bych nepocital.Pro zacatek bych vzal pocitac bez grafiky (kdo vi, treba neco pouzitelneho bude take u znamych), kterou bych dokoupil casem, podle recenzi. GTX950 uz dech dosel a u nekterych her se bude muset snizovat i kvalita textur z duvodu nedostatku VRAM (napada me treba GTA 5, pokud se bude hrat jako 1st person, tak je to hodne znat).

z těch nejnáročnějších her tam chci hrát gta 5, Mafia 3 a dead Island, dále pak Mafia 2, team fortress a syn minecraft

Tak ty staré hry, to jede na všem, ale u Mafie 3 bych měl silnou obavu... Nebo obecně u nových her to bude blbé... já prostě nevidím důvod, proč kupovat slušné pc a pak ho "dojebat" nevýkonnou grafikou, která je u herního pc v podstatě nejdůležitější komponenta...Btw: GTA V není zase tak náročné jak se říká, přece jen je to skoro 3 roky stará hra a je to relativně slušně optimalizované...

No třeba paradoxně Mafii 2 bych označil za víc nenažranou než třeba toho Zaklínače, optimalizace je strašná a naposled jsem jí zkoušel na GTX960 a nic moc. Jako jestli bude spokojenost s low detailama a ne stále 60+FPS, tak proč ne, v tom případě bych ubral ale i procesor na i3 https://www.czc.cz/intel-core-i3-6320/179318... - ušetřených cca 1300, protože ta i5 se bude vyloženě flákat

On psal třetí díl, ne ?

"dále pak Mafia 2" ... trojku si stejně na GTX950 nezahraje, tak proč to lámat přes relativně drahej procesor, když chce lowend sestavu, za ušetřený peníz bych tam dal SSD a vyšlo by to nějak takhle https://www.czc.cz/187660,180299,178810,1678...

No já mluvil o té trojce - ta gtx 950 je prostě do herního pc slabá - mě o tom nemusíš přesvědčovat, to spíš tazatele :)btw: V400 je nic moc ssd a i3 6100 by podle mě vyšla levnejší se skoro stejným výkonem... ale proč ne...

Jako na hraní gtx 950 ideální... to je dost odvážné tvrzení, už gtx 960 se dneska zadýchává... neříkám, že nefunguje, ale dáš prostě 20 000 za pc s relativně podprůměrným herním výkonem...Vyjde RX 480 a zjistíš, že máš grafiku starou vranu :)

Opravdu jsi tak zarytý Nvidiista, že za cenu GTX 950 (možná nepatrně vyšší) nechceš grafiku s výkonem podstatně vyšším?https://abload.de/img/indexdhxa3.pngRX 470 bude příští měsíc. GTX 1050 není ani oznámená (jen GTX 1060 někdy na srpen a to bude konkurence k silnější RX 480).Všechny staré grafiky jak AMD, tak Nvidia, jsou teď silně nevýhodné. Za jejich cenu budeš mít za pár dní podstatně více výkonu nebo stejný výkon, ale podstatně levněji.

A kdyby byla RX 470 moc drahá, tak RX 460 (nástupce za R7 360) bude pod 4000,- určitě a výkon bude mít určitě vyšší než GTX 960. Ta ale bude cca až za měsíc, takže bych raději vzal RX 470 s výkonem snad někde mezi R9 380X a GTX 970. Měla by začínat na cca 4500kč (snad to české obchody nenatáhnou).

Na tu Intel 530 by mohl ten měsíc počkat :)