» Poradna » Ostatní

Paysafecard

Hezké parné odpoledne,před několika dny jsem si koupil za 2000 Kč ve stánku paysafecard a když s ní chci platit nějaké hry na GOGu, k mému překvapení mi ti napíše, že má paysafecard je zablokovaná. Dosud jsem ji nepoužil. V prohlížeči mi naběhla stránka s podporou a dotazníkem, kde jsem měl vyplnit několik údajů, včetně poslání fotografie samotné karty (je to papírek). Po dvou dnech mi přišlla na e-mail reakce, že jim mám společně s kartou poslat i fotografii svého občanského průkazu. To skutečně nemám v úmyslu. Nemám tušení, jak přesně tahle věc funguje, ale myslíte si, že k odblokování paysafecard mou občansku potřebují? Snad i dle PINu musí vědět, že ta karta dosud nebyla použita a nechápu, jak by její svázání s mou osobou mělo smysl. Má s tím někdo podobné zkušenosti? Děkuji za případé reakce.

Odpovědi na otázku

PSC je druh bankovní služby a jako taková podléhá předpisům proti přání špinavých peněz a dalším. Takže ano, za určitých okolností po tobě můžou požadovat identifikační údaje a pokud je nedodáš, mají právo ti službu zablokovat.

vzhledem k tomu že tyhle karty se používají především k praní ne zrovna legálně nabitých peněz (ukradené kreditky apod), tak se ani nedivím. doporučil bych přejít na normální placení normální kartou

Dobrý den, můžu se zeptat jestli jde při jedné platbě použít 2 paysafecard? Např. 100kč a 100kč zároveň.