» Poradna » Web a internet

PayPayl - založení účtu

Dobrý den, prosím o radu ohledně založení účtu na PayPal. Včera jsem se se službou setkal poprvé při provádění jedné platby a začal si zakládat účet. Vše proběhlo v pořádku, ale před zadáním hesla jsem si všimnul, že v mojí emailové adrese, kterou jsem uvedl je chyba. Chtěl jsem vše zrušit, ale platba již proběhla.Nevím zda uvedený email patří někomu jinému, nebo vůbec neexistuje. Dále nevím kam na PayPal mám poslat peníze k uhrazení proběhlé platby (číslo účtu spárované s totu platbou bylo v prý v emailu odeslaném na špatnou adresu).Děkuji za případnou pomoc.

Odpovědi na otázku

Tak to je hodně blbá situace - jde o peníze. Tady ti nikdo nepomůže. Buď se obrať přímo na Paypal, nebo si založ nový účet (tentokrát správně) a proveď platbu znovu.

Pokup platba již proběhla (jak píšeš), tak by ji příjemce dostal (to si zjisti) a dál není co řešit. Pro další platby si založ nový účet se právným emailem.Pokud je to jinak, tak ti nezbývá než komunikovat z příjemcem peněz a Paypalem.

Děkuji za rychlou odpověď. Nebudu Vás zatěžovat zbytečnými detaily, ale platil jsem přihlášku na turnaj (cca 300kč). Po kontrole stránek turnaje je u mého jména uvedeno, že platba byla uhrazena. Z mého bankovního účtu pak samozřejmě žádná platba odečtena nebyla.Sám nevím co si o tom mám myslet - také mě zaskočilo, že platba proběhla ve chvíli kdy účet na PayPal vlastně nemám založen.

Len sa neteš , práve o tom je PayPayl , teraz ten polpatok budeš asi musieť zaplatiť. Alebo skôr je pravda , že to dohladali aj napriek zlej mailovej adrese . Ale to sa divím, lebo posledný krok aktivácie účtu je potvrdenie mailu . V tvojom prípade akého ? Nebolo to všetko inak ?

O to mi právě jde zaplatit jim ten poplatek, jen nevím jak.Můj mail je: marekzadak91@seznam.czZadal jsem: marekzadak@seznam.cz (nebyl zapnut Num Lock - trapné já vím) a tato adresa na seznamu neexistuje.

Já si myslím že problém je jen v zobrazení na stránce turnaje. Paypal jim určitě vrátil "chybu" že platba neproběhla, ale oni to špatně interpretovali a považují to za správně zaplacené.Je teď na tobě jak se k tomu postavíš. Buď můžeš dělat blbýho a doufat že na to nikdo nepřijde a ušetříš 300Kč. Nebo možná někdo před turnajem bude kontrolovat počet účastníků a sumu na účtě a zjistí že je to špatně. Pak se po tom bude pídit, projde logy, zjistí že jsi vlastně nezaplatil a z turnaje tě vyškrtne a nebo bude chtít zaplatit hotově na místě. (nevím co je to za turnaj, jestli nějaké šipky nebo co). A nebo se k tomu postavíš čelem kontaktuješ organizátory turnaje, popíšeš jim co se stalo, tj že jsi vlastně nezaplatil ale u svého jména vidíš chybně zobrazeno že máš zaplaceno a dotaz jak to máš řešit.

Děkuji za odpověď - pěkně smysluplně jsi sepsal co se mi zrovna honí hlavou. Je mi obecně hloupé dlužit peníze komukoliv (ať už organizátorům nebo PayPal, to je jedno). Připravím si hotovost a případně se na místě turnaje domluvím.

Nějak se mi nechce věřit, že by Paypal nevyžadoval prvně aktivací účtu přes link z emailu.

Ak zadal chybnu e-mailovu adresu, nema mu kde prist ziadost o potvrdenie.

Právě. Tudíž neaktivoval účet a s neaktivovaným účtem snad platit nejde, jinak ta aktivace ani nemá smysl, ne?Samozřejmě dodávám, že je to jen moje domněnka nejsem si jist, že Paypal tu aktivaci obecně vyžaduje, ale zrovna u něj bych to očekával.

Je to tak jak píšete: účet jsem neaktivoval, ale platba přesto proběhla.Chybná emailová adresa, kterou jsem zadal neexistuje - to jsem kontroloval. Takže teď mi jde spíše o to, jak PayPal převést oněch 300kč, které mu podle mě dlužím?

Pokud tobě 300kč neubylo, tak žádná platba neproběhla. PayPal to nezaplatil za tebe na dluh ;)

A prečo si tam posielal peniaze , nechápem ? Paypaylový učet nepotrebuje poslať žiadne peniaze dopredu a už vôbec nie pri prvej trasakcii. Ak sa dobre pamätám , tak na začiatok / bolo to dávno/ pýtali platbu 1USD a aj iba preto aby zistili existenciu a priechodnosť liniek , lebo oni naozaj počítali s Mantákmi" ako ty ? A potom dokonca ten dolár vrátili !

Děkuji za odpovědi a rady Vám všem. Nečekal jsem takovou odezvu a vůbec ne během dvou hodin od položení dotazu.