» Poradna » Počítačové sítě

Paypal

Zdravím mám problém s PayU pal,prodávala jsem kočárek na bazosi a ozval se mě borec psal lámavou češtinou že má zájem a jestli bych mu kočár prodala tak sme se teda domluvili stým že zašle peníze na PayPal tak to tedy jako že zaslal ale jeho peníze má PayPal jak to uskutečnil začal mě psát anglicky a najednou mě došlo že já mám zaslat 7500,- tak sem se mu snažila vysvětlit že ruším obchod že prodělám stále si mele svou a najednou mě psal PayPal že mě dají k soudu co mám dělat?? Snažila sem se to i PayPalu vysvětlit.

Odpovědi na otázku

Jasný pokus o podvod. Nic neposílat a nereagovat ani na případné vyhrožování.

Ignorovat z jeho strany se jedná o pokus o podvod , těžko vás bude žalovat ikdyž bude vyhrožovat třeba že na Vás pošle FBI.Upozornit Bazoš , učinit podání na Policii a to je asi tak vše. Ta opice bude stejně té země mi EU a těžko bude na ní cokoliv vymahatelné . Když už tak aspoň dostane na Bazoši BAN.

"že zašle peníze na PayPal"Ty máš účet PayPal? Pokud sis něco takového nikdy nezařizovala, tak ti tam může poslat peníze asi tak stejně jako ti já můžu poslat telegram - i kdyby to pošta ještě posílala, tak ani neznám tvojí adresu a ne, email fakt nestačí.Zas to nějaký haj*lík zkouší. Na Bazoši tihle podvodníci loví dost často, co jsem slyšel.

PayPal mám jednu dobu jsem ho použila ale radši ho smažu .... No to je mě nějaká novinka takhle lovit lidi..... Já osobně jsem si teda myslela že je to cizinec v Čechách ale jakmile po mě chtěl peníze tak mě to začalo být divný a samozřejmě nejsem debil abych někomu něco platila když on má platit mě ..... Akorát mě spíš vyděsilo pay pal vyhrožování ....Děkuji moc za uklidnění a seru na ně 😉

mazat ho nemusíš - on nikdo snadno nezjistí, jaký email na paypal máš a další věc - kdyby kdokoliv tvrdil, že ti tam něco poslal, tak kašli na obsah mailu, kašli na jakákoliv potvrzení, co třeba vypadají jako z Paypalu.Jdi na www.paypal.com, tam se přihlaš do svého účtu a podívej se do transakcí - skoro určitě tam nic nebude. A když tam nic není, nic tam neposlal. Paypal ti peníze ukáže skoro hned po odeslání - cokoliv se zadržením apod. jsou lži.Jo a dost podstatná věc - jakékoliv skutečné emaily z Paypal tě oslovují celým tvým jménem - cokoliv s "Dear customer" ap. je podvod.

No psali mě tohle: Z e-mailu: service@intl.paypal.com ale když na ten e-mail kliknu objeví se tohle: Paypal@transferterm.com(Za hello Tereza bylo i příjmení ale to jsem smazala)Hello Tereza , The Transaction can neither be DIVIDED, CANCELLED nor RECALLED by the payee Michel Paul and there is no other way to proceed with the transaction as a security measure to protect both the Seller and Buyer. We assure you that you have 100% Guarantee and Security that you will get the total amount credited into your account as soon as the Western Union information is received from you. We assure you that this is a safe and approved transaction and your account will be credited with the total amount immediately we receive and verify the Western Union details of the 7,500.00 CZK for the Shipping fee. You have our 100% assurance that this deal will go through and the payment can not be cancelled at this point. You can contact us any time if you have any question(s) about this transaction. We want you to understand that the payment can't be reversed neither can it be cancelled or divided, so we assure you that you are 100% SECURED doing this transaction. Once again be rest assured that you will have your Money, Once the Western Union Information is received from you for verification.Note: You should not send the Western Union information to the buyer, the Western Union Information should be sent directly to us for verification and then you can send the information to the buyer after your money is released into your account. We shall be expecting to read from you as soon as possible.Thanks for using PayPal,The PayPal Team.Inline image 1

Hmm, takže tenhle parchant už ví i to se jménem, ale to Paypal@transferterm.com je prostě podvod. A to nejdůležitější - Paypal NIKDY negarantuje nic co jde přes Western Union - z několika důvodů:1) je to stejné, jako kdyby ti Česká Pošta garantovala, že ti to Kurýr s.r.o dodá, ačkoliv s nimi není v žádném smluvním vztahu, nebo ti Kaufland garantoval ceny v Tesku - blbost2) Paypal chce logicky, aby veškeré transakce šly přes něj, Western Union je konkurence3) jakékoliv prachy přes Western Union jsou asi tak vysledovatelné, jako když necháš prachy v odpadkáči na opuštěném nehlídaném parkovišti - nejde zjistit totožnost toho, kdo si je vyzvedl a kam šly dál - proto tyhle svině Western Union používají.

Ano a máme tu další výhrůžku dokonce i s obrázky zatčených 😂😂😂 PayPal logoHello Tereza ******,, It is important we know the status of the item bought otherwise, legal action may be taken against you since you have not replied to the confirmation of payment made into your Paypal account by our client. We request for the Scanned Receipt or the MTCN # to prove of the Western Union has been done in less than 48 hours and we will release the money into your Paypal account or face the consequences of LEGAL ACTION and your Paypal account will be frozen and also you will be arrested by the Authority, this is done in other to protect both the seller and buyer. We believed you entered into agreement by requesting money through your PayPal account, and by non response to the payment confirmation made to your account you have violate the PayPal agreement. However the buyer has already contacted us in other to make a report about this transaction. We are ensuring to make PayPal a safer place, therefore we need to set confidence on our users. Therefore, if your Money is credited into your account before the Pickup of the (Goods), that means the item Pickup will not be schedule. From IC3 we give you 48 hours to make the payment to the Agent Address given to you, and also send the MTCN # immediately to us for verification. Immediately we confirm the payment. You will receive a confirmation e-mail that your Paypal account has been credited. Here are some of the pictures of scam we caught last. Failure To Pay The Transport Company Fee Lead Them To This Issue NOTE: Failure to respond to this Ukázat celý příspěvek

měl bych sto chutí mu odepsat, že jsi už měla návštěvu z Interpolu, kterým jsi předala veškerou komunikaci a podklady, vč. logů z email serveru. A že Paypal Support to dostal taky. Nejspíš dá pokoj - čistě pro jistotu, kdyby to fakt byla pravda

hehe to neodepíše , pokud ho chce povodit po ringu musí hrát nechápavou.

ale zas bude mít pokoj

není nad to si procvičit angličtinu Třeba si tenhle zmetek dá chvíli pauzu.Dear sir,I just got a visit from Interpol cyber crime unit. They are investigating the case and were provided with all our communication and also the email provider server logs. Paypal Support was also informed.regards....

A oplátku bych mu posla odkaz na článek takových podvodech.Většinou to že někdo o nich ví víc je nejvíc naštve :) Samozřejmě je můžete ještě i jinak vytrollit. Jako že vemete nějaký nečitelný soubor, přejmenujte ho na DOC nebo PDF. A pošlete jim ho jako že to potřebujete vyplnit pro Vaší banku a tak podobně.

nic nedělat a nechat to vyhnít

https://www.youtube.com/watchUž se to tu řeší několikrát. Rada zní IGNOROVAT A NIC NEPOSÍLAT !!!

Díky za video šiřím dál ...... Všem děkuji za rady ..... 😉

On ti nic neposlal, takže v žádném případě neposílat nic jemu!!! Ani kočár a už vůbec ne peníze!

Paypal a PayU jsou dva rozdílné systémy. Princip je podobný, ale defakto jde pokaždé o něco jiného.

Normalne si z neho usieraj, ked bude pisat, ze to bude riesit FBI, tak mu po nejakej dobe napis, ze: ano zvonili ti pri dverach, ale dokazala si im ze "on' je podvodnik a budu vysetrovat jeho = uz sa ti neozve.

To nejni z ejmeriky, to robime z Luniku (https://www.zive.cz/poradna/podvod-paypal/sc-... )

Další s*áč z Nigérie to zkouší. ☺

super, ze jsi jako jedna z mala nic neposilala, ignoruj a nic se nestane

Jako maminka na mateřské nemám peněz na rozhazování .... Ale i kdyby po mě chtěli třeba jen pětikilo nic bych jim neposlala přece jen snad prodávám já a já bych měla peníze dostat 😉

Ahoj,stalo se mi totez vcera.Muzes preposlat podvodny mail na spoof@paypal.com a potvrdi ti, ze se jedna o podvod. Ja uz to udelal,

Pokud si přečtete prvotní post tak se nejedná o podvod na PayPalu .Klasika na inzerát na českém internetu se ozve cizinec > chce jako platit Pay palem > posílá falešné potvrzení že peníze odeslal = nemá stím má co dělat PayPalNebo inzerát na českém internetu se ozve se cizinec > chce jako platit Pay palem > posílá že potřebuje zaplatit pojištění / dopravu atd... přes Westernunion = nemá s tím má co dělat PayPal

Napiš mu, že to není problém, ať celou věc klidně nahlásí na FBI, KGB, CIA, BIS nebo třeba čínskou tajnou službu, že se s ním ráda potkáš na služebně. Jsem rád, že jsi se nenechala nachytat. Dva dny zpátky sem psala "anka", která takové štěstí neměla:https://www.zive.cz/poradna/podvod-paypal/sc-...

Prvotni post to sice neobsahuje ale v dalsim postu od Terezy je nasledujici:"Z e-mailu: service@intl.paypal.com ale když na ten e-mail kliknu objeví se tohle:" atd. a tenthle email muze preposlat na vyse zminenou adresu pro overeni na podvod.

"Z e-mailu: service@intl.paypal.com ale když na ten e-mail kliknu objeví se tohle: Paypal@transferterm.com"Není co ověřovat - to je podvodný mail. Leda tak informovat Paypal.

Je to rada, jak si to overit. Ne kazdy na prvni pohled vi, ze adresa Paypal@transferterm.com neni od paypalu. Prave proto byl vznesen dotaz. Paypal oficialne tu moznost nabizi, poslal jsem jim to a odpovedeli, je to podvod. Jen jsem upozornil, ze ta sluzba existuje. Ne kazdy je master jako vy.

Dobrý den,mám podobný případ - na Letgo jsem prodával nábytek do kanceláře . Najednou se ozvala napůl česky paní a potom už na mejl. Nábytek se jí líbil i z rozmazaných fotek , rozměry , lepší foto ji nezajímaly. Po týdnu konverzace mi došlo , že mám zaplatit 590 € Paulu Rodrigezovi z Istanbulu za odvoz předem !! Nic jiného ji nezajímalo ( keci včetně FBI) . Adresa podobná , samozřejmě hlavička se tváří jako PayPal : service@paypal.com <paypal@fundstransferterm.com>

Děkuju, že jste se o tuto negativní zkušenost podělil. Mám obdobnou zkušenost z minulého týdne. Prodávala jsem nábytek přes Annonce.cz a reagoval zájemce Eric Mc Clanahan z Las Vegas. Požádal mne o možnost platby prostřednictvím PayPal. Ovšem místo dohodnuté ceny mi údajně poslal o 550EUR více, ty abych poslala ze svého účtu prostřednictvím Western union do Istanbulu jeho speditérské společnosti. Od počátku bylo zvláštní, že nejen čeština, ale i angličtina byla lámaná. Nakonec přišlo údajné potvrzení z service@paypal.com <paypal@fundstransferterm.com>, že drží převedení mé platby dokud neodešlu těch 550EUR do Istanbulu. Z názvu mailu i z chyb ve zprávě bylo jasné, že se jednalo o podvod a pokus ze mne vymámit peníze. Potvrdilo se mi to i na základě přečtení Vašeho dopisu. Snad naše zkušenosti pomohou ochránit i další důvěřivce.

Zdravím dnes se mi stalo to stjené. Takže je to FAKE a neposílat nic ? Chce po mě 16 tisíc a vyhrožuje FBI. Je to tedy pokus o to aby jsem něco poslal a nijak to řešit nemusím že ?

Došlo mi to z mailu taktéž jak psal pán nademnou service@paypal.com paypal@fundstransferterm.com

Borec stale funguje!!! Historka jak pres kopirak, jen mesto a dopravce odjinud.